BRANDÝS NAD ORLICÍ – LIBCHAVY | 4:0 (pol. 1:0)

Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 15. kolo

Černá neděle pro Libchavy a velikonoční hody pro Brandýs.

Góly:11. Hanzl, 56. Kudrna, 66. Buben, 87. Matějka

Sestava:

Motyčka Matěj (B).

Provazník Adam – Hájek David – Horníček Filip – Šrom Michael

Šrom Marek (60. Řehák Šimon) – Boštík Michal – Kovář Jiří (87. Koupil Ladislav)  – Boštík Jaroslav (61. Batrla Ivo)

Hodr Matěj (67. Jan Hrabovský) – Pavlák Petr

Přípraveni: Hrabovský Jan, Batrla Ivo, Řehák Šimon, Karpíšek David, Koupil Ladislav;

Chyběli: Žídek, Ďuriš, Ráb, Lukeš;

Jako zamotané nohy do pomlázky připomínalo naše počínání obou našich můžstev v uplynulém kole. Oba týmy hráli ve stejný čas, takže u A týmu museli být připraveni také matadoři Karpíšek s Láďou Koupilem. Velikonoční čas byl však pro oba libchavské týmy jako jeden velký nenucený šmerkust, ze kterého si týdnem nesednem. A tým vyfasoval 0:4 a B tým 1:6 v Červené Vodě. Tedy součet 1:10 obdržených branek z obou kolbišt vypadá přímo hrůzostrašně.

Krásné počasí nalákalo k brandýskému kolejišti mnoho díváků na zajímavý duel prvního týmu se třetím. Náš začátek nikterak nenasvědčoval tomu, že přijde gólová nadílka ze strany domácího celku. Vytvářeli jsme si zajimavé příležitosti, když hned zprvu trefil Pavlák z hranice vápna tyčku. Naše aktivita přinesla do hry Brandýsa zjevné rozpaky a dlouho nemohli pořádně chytit tempo. Bohužel my měli trestat a to se i díky naší přílišné zbrklosti nestalo. Parádní střelu vyslal Jirka Kovář a po něm i neméně povedený pokus měl i Míša Boštík. V obou případech se bohužel vytáhl vytáhlý golman Brandýsa Hudec. Domácí se k ohrožení naší branky dostávali sporadicky, ale po necelé čtvrthodině hry jsme jim to přece jen umožnili zbytečnými chybami, takže z toho padl úvodní gól. Matěj Motyčka neodhadl dobře situaci a v souboji o míč “trochu vyměkl”, čímž ho Hanzl snadno přehodil – 1:0. Naše aktivita pokračovala, ale byla impotentního charakteru, když po krásných akcích Matěje Hodra či Marka Šroma zahodil finálky do vápna Pavlák, když oba jeho pokusy mu sjely z naleštěných lakýr, takže místo ohrožení branky ohrozil spíše rohový praporek.

Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem, změnit nepříznivý stav. Po kabinové trenérské spršce, jenž byla slyšet až v Chocni se však nic převratného nekonalo. Spíše naopak. Domácí začali více kontrolovat hru a zápas si uživali. Odražené míče sbírali a vše se jim navíc krásně odráželo. Také se jim začaly dařit smrtící přechody do naší rozklížené defenzivy. Prim ve středu zálohy hrál velezkušený Petr Kudrna, což jsme věděli, ale nikterak jsme mu to neznemožnili. Právě Kudrna rozjel druhý bodanec do libchavské duše, když precizně využil otevřené obrany a ač akce zaváněla offsidem, což naše zadáky nepochopitelně přinutilo k chvilkovému a rozhodujícímu přemýšlení, namísto 100% koncentrace a držení pozic, takže jsme inkasovali podruhé. Rychlá akce skončila pomerně snadným gólem právě Petra Kudrny, jenž dostal ve vápně moře prostoru. Třetí hřebíček do rakve zatloukl po rohovém kopu hlavou z rohu vápna zcela neatakovaný hráč domácích Buben. Tento nedůraz a alibismus se nám již nesmí stávat. 4. gól padl opět po naší fatální individuální chybě, když Mates Motyčka vyběhl skoro až k rohovému praporku a místo odkopu ve stylu rakety “země-vzduch” nastřelil pouze dotírajícího utočníka, od kterého se míč odrazil, světe div se, přesně před bránu, kde už měl domácí Matějka snadnou práci.

Naše slibně se rozvíjející akce vždy končily na dobře organizované obraně nebo chyběl kousek či štastnější odraz. Jediný čestný úspěch přidal hlavou Petr Pavlák, po centru Ivoše Batrly, ale bohužel pomezní rozhodčí s výrazně sníženou reakční dobou nepochopitelně mávl offside. VAR v Brandýse bohužel není, takže Pavlák s Provazníkem museli vzít zavděk pouze žlutým napomenutím a úšklebky rozjařeného pomezního rozhodčího. Jeden gól by však neznamenal vůbec nic. Chleba se lámal zcela jinde. První poločas jsme měli rozhodně vstřelit minimálně 2 branky, ale nestalo se. Herně i výsledkově nám zápas vůbec nevyšel a domácí nekomromisně trestaly naše tristní chyby, proto si za bojovný výkon zapisují veledůležité vítězství a zcela zasloužene.

My se musíme poučit a toto vše hodit za hlavu. V sobotu jedeme dál a konečně se můžeme těšit na náší domovskou RŽ arénu, ze které jsme si udělali domácí pevnost s nejhezčím trávníkem v okrese. Věříme, že její nedobytnost bude pokračovat i nadále.

Zápas s Lichkovem začne v sobotu 6.4. 2024 v 15:30.Přijďte nás podpořit, budeme to potřebovat!