LIBCHAVY – LICHKOV | 3:1 (pol. 1:0)

Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 17. kolo

Povinné 3 body, ale zbytečná “cowboyka”.

Góly: 23. Batrla Ivo (as. Pavlák Petr), 80. Pavlák Petr (as. Ráb Richard), 90. Ráb Richard (as. Kletečka Martin) – 74. Hildebrant Matěj

Sestava:

Kollert Tomáš (B).

Dvořák Václav – Hájek David – Horníček Filip – Šrom Michael (56. Marek Šrom)

Boštík Jaroslav (83. Lžíčař Petr) – Boštík Michal – Kovář Jiří – Provazník Adam (86. Kletečka Martin)

Batrla Ivo (56. Ráb Richard) – Pavlák Petr (90. Hrabovský Jan)

Přípraveni: Hrabovský Jan, Martin Kletečka, Ráb Richard, Blažek Jaroslav, Lžíčař Petr, Marek Šrom


V sobotu, za přenádherného počasí, jsme konečně “odšpuntovali libchavský zelený planš”, když jsme vyběhli na nováčka soutěže z Lichkova. Za početné návštěvy byli nejprve adorování “nestárnoucí” jubilanti Tomáš Kollert (50) a Petr Pavlák (40) a pak už se šlo na to. Již od začátku jsme na soupeře vyrukovali hladovou aktivitou, ale potřebovali jsme k většímu klidu vsítit co nejdříve branku. Hosté z Lichkova nastoupili s defenzivní taktikou a pouze s jedním útočníkem. I přesto se nám celkem dařilo hostující obranu rozbíjet útočnou aktivitou, avšak bez kýženého efektu. Naopak jsme se již “tradičně” dopouštěli defenzivních nedokonalostí, když soupeř mohl skórovat po rychlém brejku nebo ze dvou nebezpečných rohů, které jsme nedokázali dobře pokrýt, což je alarmující obraz naší obranné nezodpovědnosti. Hosté tyto nabídnuté šance naštěstí nedokázali využít. Ve 21. minutě jsme konečně rozvlnili síť. Jarda Boštík vhodil rychlý aut do vápna na Pavláka, který s trochou štěstí přetlačil hostujícího stopera a ideálně předložil zcela volnému Ivoši Bátrlovi, který pohodlně uklidil a vedli jsme – 1:0. Stále jsme hýřili aktivitou, ale nedokázali jsme trestat. Rychlý kontr do otevřené lichkovské obrany vyvezl benjamínek Adam Provazník a hnali jsme se od půlící čáry 3 na 1. Adam posunul do křídla na Ivoše Bátrlu, který mu adresoval míč do vápna, ale na jeho ledabylém pokusu si slupnul golman Kulaxidis. Další obrovitánská šance přišla cca po půl hodině hry, když Jirka Kovář vysunul do brejku Petra Pavláka, který svoji oblíbenou zasekávačkou poslal obránce na párek, aby poté trestuhodně netrefil kolem golmana ani z 80% odkrytou bránu!!! Místo 4 až 5 branek jsme se v prvním poločase zmohli pouze na jeden jediný zásah, což hostům z Lichkova dávalo zjevnou naději.

Druhý poločas jsme měli jasný cíl – navýšit naše vedení a také jsme se těšili na návrat Richarda Rába. Hosté hráli po celý zápas kompaktně a dařilo se jim eliminovat naši snahu, ačkoliv aktivita se nám upřít nedala. Bohužel scházel větší klid a lehkost v zakončení. Ze zcela kontrolovaného zápasu, ačkoliv s nečekaně tenkým vedením, jsme soupeře poustili v 74. minutě do ojedinělé šance a ten si v zakončení počínal poměrně zkušeně, když obešel golmana Kollerta, ale míč mířil pouze do tyče, od které se odrazil k Filipovi Horníčkovi, jenž v kritické chvíli volající po odkopu míče někam za polární kruh, působil spíše jako by hledal brýle, čehož využil hostující Hildebrand a pohodlně dorazil do prázdné brány a postaral se o překvapivé drama – 1:1. Za 5. minut jsme otřepali klišé zvané “povolíš-přitáhneš”, když si Ríša Ráb zkušeně tělem pokryl skákající míč a patičkou po vzoru Zlatana Ibrahimoviče ho poslal přímo na volného Petra Pavláka, který hlavou opět rozvášnil domácí přiznivce a vedli jsme – 2:1. Hosté však vrhli vše do útoku a další naše obranná minele měla za to, že hostům se podařilo dokonce vyrovnat. Naštěstí rozhodčí i VAR viděli offside, takže branka nebyla uznána. Pojistku a zisk povinných 3 bodů tedy nakonec stanovil “zatím stále” nejlepší střelec soutěže Richard Ráb, který měl v sobotu patičkový den, takže stihl ještě nějakou svoji typickou estrádičku” když další chytrou patičkou, jak když kopne kůň, přeloboval zkušeného brankáře Kulaxidise – 3:1.

Zhodnocení kapitána PP#11:

Zápas nebyl úplně snadný. Hráči Lichkova se dobře namotivovali a nenechali kůži lacino, ačkoliv jsme doufali, že to gólově zlomíme a soupěř pak odpadne i fyzicky, což se nestalo. Samozřejmě všichni víme, že na lídra tabulky se chce vytáhnout každý tým. Je to motivující, známe to z vlastní zkušenosti a vychází to ze správné sportovní mentality. Pro nás a také pro diváky je vždy lepší vidět odhodlaného soupeře, než-li odevzdaného. Upřímně jsem si ale myslel, nebo spíše doufal, že nám to tam doma bude víc padat, když jsme v Brandýse měli zakleté kopačky a byli jsme střelecky na suchu. Nebýt dvou našich gólů v závěru a neodmávaného offsidu, kdoví jak by to dopadlo. Potřebujeme zvýšit efektivitu zakončení, jelikož těch šancí si dokážeme vytvořit mnoho. Mnou samozřejmě počínaje. Zároveň ale děláme neskutečně hloupé chyby v defenzivě. Zde mám pocit, že spoustu věcí řešíme buď zbrkle nebo pomalu, bez předvídavosti, správného mluvení a zastupování v pozicích. Nemůžeme dostávat takto lacinné branky, to prostě nejde. Samozřejmě nám na stoperu strašně moc chybí dlouhodobě zraněný Michal Lukeš, ale i přesto máme vhodné a kvalitní náhrady. Doufám, že se ještě dočkám utkání, které odehrajem všichni v plné koncetraci bez zbytečně inkasované branky a otevřeme si zase někdy a někde střelnici.

Další utkání odehrajeme v Mandl Aréně v nedaleké Řetové. Zápas začíná v neděli 14. 4. v 16:00 hod. Hlášeno je opět krásné počasí, tak přijdťe pobejt.