LIBCHAVY – RYBNÍK | 10:2 (pol. 4:0)

Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 19. kolo

Poklidné 3 body v neklidném počasí

Góly: 2. Jiří Kovář z pen., 26. Radim Žídek, 33. Petr Pavlák (as. Adam Provazník) 38. Ivo Batrla (as. Petr Pavlák), 54. Ivo Batrla (as. Kovář Jiří), 68. Ivo Batrla z pen., 72. Petr Pavlák (as. Šrom Michael), 82. Adam Provazník, 85. Petr Pavlák (as. Radim Žídek), 88. Petr Pavlák (as. Šimon Kolář) – 48. a 68. Adam Novotný

Sestava:

Motyčka Matěj (B).

Šrom Michael – Hájek David – Horníček Filip (55. Ďuriš Daniel) – Žídek Radim (89. Michal Lukeš)

Provazník Adam – Boštík Michal – Kovář Jiří (55. Jan Hrabovský) – Šrom Marek (46. Řehák Šimon)

Batrla Ivo (74. Kolář Šimon) – Pavlák Petr

Přípraveni: Hrabovský Jan, Lukeš Michal, Ďuriš Daniel, Kolář Šimon, Řehák Šimon;


V domácím prostředí RŽ arény jsme v dosti nevlídném a místy až vlézlém deštivém počasí přivítali tým z nedalekého Rybníku. Hřiště bylo parádně připraveno, takže jsme si konečně otevřeli střelnici. Možno nám k tomu pomohla velká chuť zpočátku zápasu, kdy hned ve 2. minutě za ruku ve vápně hostujícího zadáka, zahrával Jirka Kovář pokutový kop, který bezpečně proměnil – 1:0. Soupeř se sice snažil, ale my byli fotbalovější po všech stránkách, a tak jsme Rybník permanentně “kousali a kousali” a obranu “větrali a větrali”. Když se po půl hodině hry do střelecké pozice prodral Radim Žídek a vypálil levačkou zpoza vápna přesně k pravé tyči, nebylo pochyb o tom, že nás tento zápas nečeká žádné velké drama – 2:0. Naše zvýšené sebevědomí se odrazilo i na dalších pohledných akcích. Míša Boštík přiťukl na vápno Pavlákovi, jenž efektní patičkou uvolnil Ivoše Batrlu, který mířil pěkně, avšak hostující brankář Žemlička vytáhl ze šuplíku parádní zákrok a chvíli ještě držel Rybník nad vodou. Když ale Adam Provazník ve vápně našel volného Petra Pavláka, jenž adresoval přesnou střelu k pravé tyči, rozveselil promrzlou hrstku diváků a už se rybnická bárka začala potápět – 3:0. Ke konci poločasu přišla další nádherná akce. Pavlák obdržel míč do lajny, kde si ho zasekl zpět a roubovaným centrem našel přesně na penaltě Ivoše Batrlu, který si s tím poradil znamenitě a již si spravil chuť přesným zásahem – 4:0.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že si chceme zápas užít a přidat i další branky. Bohužel bychom to nebyli my, kdybychom svou vlastní lehkovážností nepovolili, což houževnatý soupeř ihned využil. Pěkně zahraný roh si našel “nikým” nehlídaného Adama Novotného, pro kterého to již byla snadná práce – 4:1. Náznak dramatu naštěstí po chvíli utnul znovu Ivo Batrla, který obdržel krásný míč za obranu. Rozmýšlel příhru pod sebe na vápno, čmž brankáře zjevně zaskočil, aby nakonec míč procpal do sítě – 5:1. Hosté opět vykřesali naději, díky další naší chybě, když náš strážce svatyně podcenil dlouhý míč za obranu, na který vyběhl hodně laxně, takže dostal výslušku v podobě “housliček s cinkajícími kotníky” a Adam Novotný pak už jen do prázdné brány korigoval svým druhým gólem v zápase na 5:2. Naštěstí jsme se opět vrhli do útoku a aktivní Batrla adresoval pěknou příhru na Pavláka, kterého ve vápně sroloval rybnický chasník. Míč si na penaltu postavil sám Ivoš Batrla a bravurně zkompletoval hattrick – 6:2. Další hřebíček na rakvičku přidal Pavlák, když vypustil projektil z 20 metrů, který zapadl “opět jako v tom to zápase” přesně k pravé tyči – 7:2 a golman Žemlička už jen nevěřícně kroutil hlavou. Poté již hosté definitivně odpadli a přestali vzdorovat. Bylo na nich již zjevné, že si přáli už být v teplé sprše. Jejich lehkovážnosti využil Adam Provazník, který obdržel parádní míč za obranu a pohodlně svůj únik proměnil – 8:2. Pak už odevzdaní hosté sledovali pouze čas, ale my měli jasno. Chceme jim přibalit na cestu “čepovanou 10ku”, takže si vzal slovo Pavlák, jenž svojí typickou zasekávačkou obelstil obránce i golmana a zvyšoval už na – 9:2. Poslední tečku za naším ofenzivním festivalem stanovil opět Petr Pavlák, který využil parádního a milimetrového centru do vápna od Šimona Koláře a hlavou poslal míč přesně za háčky, pro změnu levé tyče – 10:2. Desítka byla na světě, ale pro nás je důležitá chuť, lačnost po gólech, ale všichni víme, že cesta je před námi stále ještě dlouhá a těžší zápasy máme teprve před sebou.

Jeden z těchto důležitých a těžkých utkání sehrajeme ve Srubech v sobotu 27. 4. 2024 v 17:00. Věříme v lepší počasí, proto si to nenechte ujít a přijďte nás podpořit.