LIBCHAVY – ALBRECHTICE | 4:1 (pol. 2:1)

Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 15. kolo

Oplátka se nepeče, ale upekla se i s úrokem.

Góly: 21. Pavlák Petr (as. Hodr Matěj), 26. Pavlák Petr (as. Boštík Jaroslav), 49. Pavlák Petr (as. Provazník Adam), 78. Batrla Ivo (as. Boštík Jaroslav) – 22. Mareš Adam

Motyčka Matěj (B).

Šrom Michael – Hájek David – Horníček Filip – Žídek Radim (C) (78. Dvořák Václav)

Provazník Adam (54. Batrla Ivo) – Boštík Michal – Kovář Jiří (ŽK 58″) (71. Martin Kletečka) – Boštík Jaroslav

Hodr Matěj (83. Jan Hrabovský) – Pavlák Petr (78. Barkóci Michal)

Přípraveni: Hrabovský Jan, Barkóci Michal, Dvořák Václav, Batrla Ivo, Martin Kletečka

Dřevák týdne: Batrla Ivo 🙂

Konečně se zazelenalo, a proto se již rozběhla dlouho očekávaná jarní bitva okresní soutěže můžů. V naší RŽ aréně dbáme na anglický trávník, takže nebylo třeba nic uspěchat a již nyní vyorávat brambory. První jarní kolo jsme tedy odehráli v azylovém prostředí umělé trávy u spřáteleného Ústí nad Orlicí. Soupeřem nám byl tým Albrechtic u Lanškrouna, který nás jako jediný dokázal na podzim porazit. Síla tohoto příběhu je o to pikantnější, že pro ono mužstvo Albrechtic se jednalo o jejich první, avšak jediné vítězství. Proto bylo více než jasné, že soupeři je nutno toto “prospěšné” zakolísání vrátit a nejlépe i s úroky. Zimní přípravu jsem nakousali pár kilometrů ve výživné přípravě, která směřovala za jasným cílem, tedy pokračovat v naší krasojízdě, mít dobrý pocit ze hry, válcovat soupeře a samozřejmě uzmout trofeje pro sebe.

Kádr nedoznal skoro žádných změn, pouze se zraněním stále laborují Michal Lukeš, Petr Lžíčař i Dan Ďuriš, čeká se také na restart “v Brně ztraceného” Ríši Rába. Zpět do Ústí se vrátil Jirka Popel. Naopak se nám do příravy vrátil ofenzivně laděný čahoun Jarda Boštík, který rozehrál v tomto úvodním zápase skvělé představení.

Zápas pod jasnou taktovkou, jen šance vyhozeny pánu Bohu do oken.

Hned od první minuty jsme neponechali nic náhodě a tlačili se s vervou do útoku. Někdy až příliš křečovitě, z čehož pramenilo velké množství neproměněných situací, jak tomu bylo v případě Míši Boštíka, který tváří v tvář brankáři selhal. Další v řadě byl Matěj Hodr, jenž rovněž ve své tutovce nedal. Na Pavlákovu skrytou střelu si i nyní Albrechtický golman Marek počíhal. Ve 21. minutě už jsme konečně sehráli pohlednou akci, kdy míč pod sebe od Provoazníka obdržel Mates Hodr, který vše ještě vyšperkoval polovysokým centrem na hlavu “sedavšího” Pavláka a golman konečně kapituloval – 1:0. Naše nadšení ale netrvalo dlouho, jelikož přímo z rozehry se míč dostal do našeho obranného území, ve kterém jsme nedůrazem nedokázali nápor hostů odvrátit. Přesná střela Adama Mareše vyrovnala stav zápasu – 1:1. Naštěstí o pár minut zrychlil hru ve středu hřiště, vyšší z dvojice Boštíků, Jarda, který vyslal Pavláka do úprku. Ten si to proháčkoval až do vápna, kde střelou na první tyč opět překlopil vedení na naši stranu – 2:1. Hosté se snažili o rychlé kontry, které k ohrožení Motyčkovi svatyně příliš nevedly. Kýžený klid a završení hattricku mohl přidat Pavlák, když byl ve vápně sražen Adam Provazník. S penaltou však naložil prachbídně, když jeho střela se žákovskými parametry nemohla ležícího golmana v žádném případě překvapit. Další vyložená šance se nám také gólově nevyvedla. Matěj Hodr v přečíslení 2 na 1 vyslal Pavláka, kterému však přímo z kopačky sebral loptu vybíhající strážce Albrechtické branky.

V druhém poločase bylo bezpodmínečně nutné vstřelit uklidňující gól. Soupeři zjevně docházely síly a tak se na hostující defendry valil jeden útok za druhým. Ve 49. minutě se nám podařila další fotbalová akce, když do levého křídla Boštík vybídl Provazníka, jenž prudkým míčem do vápna našel Pavláka, který jen chytře patičkou usměrnil míč přesně k tyči a bylo opět veseleji – 3:1. Vycítili jsme šanci a hladové krky byly znát. Snažili jsme se pálit z hranice vápna, ale žádný pokus se neujal. Poté nešťastně a důrazně dostoupil Jirka Kovář, střelce jediné branky Mareše, který nakonec musel s bolavou grimasou odstoupit ze zápasu. V tuto chvíli se hosté více soustředili na oplácení a k vidění byla vidět skutečná řezničina, za kterou by se nemuseli stydět snad ani ve vyhlášeném řeznictví u Morávka. Bohužel hra byla rozkouzkována častým přerušením, takže diváci raději počítali břízy v přilehlém parku. Když už jsme se trochu vymanili z rudého vidění, opět jsme předvedli rychlý přechod do otevřené obrany. Jarda Boštík vysunul Ivoše Batrlu a ten si s příležitostí poradil zkušeným obstřelem, takže stanovil konečný výsledek zápasu – 4:1.

Závěrem:

Oba poločasy jsme byli fotbalovějším týmem a zaslouženě jsme hostům podzmní porážku vrátili. Mrzí nás jen velké kvantum neproměněných šancí včetně penalty, a také neukočírované emoce, kterými jsme ze hry zbytečně, asi po 20 minut, udělali bramboračku.
Příští zápas sehrajeme v nedeli u nedalekého rivala a současně 3. týmu tabulky – Brandýsu nad Orlicí.

Zápas začíná 31. 3. v 15:00 hod. v Jan Ámos aréně v Brandýse.

TIP CK PP: Krásné počasí slibuje zajímavý cyklovýlet do nedalekého penzionu Mítkov, ze kterého musíte nejprve utéct od čepu a pak můžete navštívit náš další špíl. Věříme, že vás přijde co nejvíce! Libchavy OLE!