Hodnocení jarní části sezóny 2023/2024 – Sokol Libchavy, FK Orlicko

LIBCHAVSKÝ FOTBAL – Jaro 2024

HODNOCENÍ JEDNOTLIVÝCH TÝMŮ

     A mužstvo – muži

Po roční pauze, rychlý návrat do 1.B třídy Pardubického kraje…………..

A mužstvo suverénně splnilo předsezonní cíl vrátit do Libchav krajskou soutěž. Za celou sezónu poznalo jenom dvakrát hořkost porážky. Zaznamenalo 21 vítězství, 3 remízy a 2 prohry při skóre 96:34 (jednoznačně nejlepší útok soutěže) a s náskokem 7 bodů ovládlo okresní přebor. Střelecky tým táhlo hlavně duo Richard Ráb 31 branek a Petr Pavlák 27 branek, mužstvo se prosazovalo hlavně běhavým a útočným fotbalem, střelecky vyšlo na prázdno jenom v jednom utkání (porážka v Brandýse).

Trenérské trio David Karpíšek, Jaroslav Blažek a Ladislav Koupil kladlo důraz na týmové pojetí, soudržnost a podařilo se vytvořit skvěle fungující partu se správnou chemií uvnitř. Velmi úspěšná sezona mohla vygradovat i ziskem okresního poháru, bohužel v divácky velmi atraktivním finále padlo naše mužstvo až v penaltovém rozstřelu. I tak lze účast ve finále považovat za úspěch, jedinou kaňkou tak zůstává dlouhodobé a vážné zranění Michala Lukeše.

Trenér: David Karpíšek

Asistenti: Ladislav Koupil, Jaroslav Blažek

Vedoucí mužstva: Veronika Moravcová

Napsal: David Karpíšek

B – mužstvo – muži

Béčko trénuje společně s áčkem, které trénuje David Karpíšek a k rukám mu jsou Ladislav Koupil a Jaroslav Blažek. Na jaře jsme se potýkali s nedostatkem hráčů v kádru, ale vše jsme zvládli a dokázali jsme získat celkově pěkných 36 bodů a celkově jsme se umístili na slušném šestém místě. Na konci sezóny k nám připojil nový brankář Patrik Bednář, takže do nové sezóny vstoupíme silnější a konečně se stabilním brankářem.

Trenér: David Karpíšek 

Asistenti: Ladislav Koupil, Jaroslav Blažek 

Vedoucí týmu: Roman Kalous 

Napsala: Veronika Moravcová a Jarda Blažek

 

DOROST – společná mužstva FK Orlicko /Jiskra Ústí nad Orlicí a Tělovýchovná jednota Sokol Libchavy, z.s./

Dorost U19 – hrál Krajský přebor Pardubického kraje a stal se krajským přeborníkem

Tým našeho staršího dorostu vyrazil za nejvyšší příčkou, na kterou ztrácel po podzimu jediný bod, poctivě odpracovanou zimní přípravou, kterou jsme si zpestřili soustředěním v Českém ráji. Hned první mistrovské utkání jara v Přelovicích nám ukázalo, že jsme se připravili velmi dobře. Po čtvrtém zápase jara jsme se po výhře ve Svitavách poprvé dostali na první místo tabulky, poté jsme ho nakrátko ztratili prohrou v Prosetíně a domácí remízou s Letohradem, což byly naše jediné bodové ztráty v průběhu jara. Soutěž se nám poté podařilo zakončit 8 výhrami v řadě. Vzhledem k průběhu soutěže jsme tak už v předposledním zápase mohli slavit celkové vítězství v krajském přeboru. Chvíle pomyslné slávy byly o to sladší, že jsme slavili na domácím hřišti v Libchavách. Soutěž jsme zakončili nejtěsnější výhrou 1:0 ve Slatiňanech a zpáteční cestu autobusem si budeme pamatovat zřejmě všichni i pan řidič Šalda 🙂

Nejlepším střelcem týmu se stal Samuel Žďárský, který vstřelil 34 branek. 16 branek poté přidal Jakub Zachař a hned jedenáckrát se podařilo skórovat jednomu ze dvou benjamínků týmu Lukáši Langrovi.

Ve všech zápasech nastoupil kapitán týmu Dominik Bartoš, který byl poprvé vystřídán až v posledním zápase sezony dvě minuty před koncem společně s brankářem Adamem Kalouskem. Oba se tak rozloučili s mládeží a nyní je už čeká přechod do dospělé kategorie. Jinak zůstává celý tým pohromadě a od podzimu bude čelit výzvám v dorostenecké divizi. Namátkou tak budeme hrát proti Bohemce Praha, Hradci, Liberci, Jablonci, ….

Moc děkuji za celou sezonu celému týmu, všem lidem v klubu Orlicka, skvělému zázemí v Libchavách!

trenér: Ondřej Hlaváček,

asistenti: Tomáš Kollert, Martin Pinkava, občas pomohl David Karpíšek

Napsal: Ondřej Hlaváček

 

Dorost U17 – hrál společný Krajský přebor Pardubického a Královohradeckého kraje

Po vydařeném podzimu jsme se chtěli připravovat na jarní sezonu poctivě, ale brzdilo nás mnoho nemocí a zranění, které se poté projevily na výkonech týmu v první polovině jarního ročníku, kde se nám nedařilo.

V průběhu sezóny jsme dohnali tréninkové manko, a výkony týmu šly nahoru.

Celkově jsme skončili sezónu na devátém místě společného Krajského přeboru pardubického a hradeckého kraje.

Klukům patří dík za předvedené výkony, rodičům za podporu a těšíme se na další spolupráci.

Trenéři: Josef Vondra st., Josef Vondra ml.

Napsal: Josef Vondra st.

 

Žáci: společná mužstva FK Orlicko /Jiskra Ústí nad Orlicí a Tělovýchovná jednota Sokol Libchavy, z.s./

U15 – /patnáctiletí žáci hráli českou divizní soutěž/

Do jarní části sezony jsme vstupovali s kádrem 19 hráčů což bylo dostačující. Ovšem před začátkem mistrovských zápasů došlo k velkému zásahu do týmu. Odešli 3 kluci a další 2 se potýkali se svalovými problémy a do zápasů nebyli k dispozici. Zbývající kluci, ale dokázali tyto plně nahradit a za pomoci kluků z U14 jsme divizní soutěž nejen udrželi, ale dosáhli jsme na 6. místo (ze 16 týmů), což je další velký úspěch. Získali jsme 46 bodů při skóre 59 : 41.

V zimě se podařilo uskutečnit soustředění za vydatné finanční podpory rodičů. Kluci pomáhali při trénováním nejmladších adeptů. Zapojili jsme se i do budování hracího koutku pro děti na stadionu v Ústí nad Orlicí.

Za úspěch můžeme považovat, že všichni kluci přecházejí do týmu mladšího dorostu U17 a většina z nich má předpoklady v tomto týmu rozvíjet své schopnosti. Vytvořením mladšího dorostu je završen plynulý přechod do dorostenecké kategorie.

 Trenéři: Špaček Roman a Novák Vladimír st.
Vedoucí mužstva: Dušek Jan

Napsal: Dušek Jan

 

U14 – /čtrnáctiletí žáci – hráli českou divizní soutěž/

Kategorie U14 má za sebou svoji první sezonu v Divizi C a ve velkém fotbale 10+1. Náročnou sezónu naši starší žáci U14 zvládli velmi dobře a zaslouží si ocenění za to, co pro sebe, tým a fotbal tuto sezónu obětovali a co všechno zvládli a překonali. Hráči v této sezóně získali plno nových zkušeností, které věřím v dalších částech jejich kariéry zúročí.

Kategorie U14 se nakonec po ne příliš výsledkově povedené jarní části umístila na 5. místě. Primární v této kategorii je ale stále rozvoj hráčů, jak jednotlivě, tak týmově. Tým a hráči udělal od začátku sezóny velký posun ve vnímání prostoru velkého hřiště, v taktice, ve spolupráci na velkém hřišti a v pohybových dovednostech.

Trenéři: Daniel Smíšek a Martin Rybka

Vedoucí mužstva: Jan Endyš

Napsal: Daniel Smíšek

 

U13 – /žákům je 13 let – hráli českou divizní soutěž/

Jarní část sezony jsme začali již tradičně zimním soustředěním na Sporthotelu Tichá Orlice a nabrali sílu do následujících bojů. V druhém půlroku sezony 2023/2024 jsme předváděli srdnaté výkony, které nakonec stačily na 10. místo divizní tabulky.

Velkým pozitivem je posun dvou hráčů z ročníku do Regionální Fotbalové Akademie

Trenér: Vlastislav Pirkl

Asistent trenéra: Jan Endyš

Vedoucí mužstva: Marie Štusáková

Napsal: Vlastimil Pirkl

 

U 12 – /žákům je 12 let – a hráli žákovskou divizi/

Jarní část sezóny jsme tradičně zahájili zimním soustředěním ve Sporthotelu Orlice, kde jsme tvrdě pracovali na zdokonalování našich fotbalových dovedností. Do jarní části jsme vstoupili beze změn v hráčském kádru, ale s odhodláním vylepšit hru a výsledky z podzimní části. Po celou dobu jarní části kluci předváděli pohledný kombinační fotbal a dokázali si, že se můžou bez obav měřit se všemi soupeři. Nakonec jsme dokázali vystoupat tabulkou až na konečné dělené čtvrté místo.

Za celou sezónu patří veliké poděkování všem členům týmu za příkladný přístup k tréninkům, který se následně promítl do jejich rostoucí výkonnosti. Za velmi pozitivní krok musíme hodnotit oddělení tréninkových jednotek kluků hrající divizní soutěž a kluků hrající okresní přebor. Nakonec patří veliké poděkování rodičům za fantastickou podporu našeho týmu.

Trenér: Zdeněk Kocman

Asistenti: Lukáš Kašpar, Michal Peřina

Vedoucí týmu: Jan Endyš

Napsal: Jan Endyš

 

Žáci – Orlicko B – Okresní přebor starší žáci

Již tradičně jsme do soutěže nastoupili s částí hráčů, kteří byli o 2-3 roky mladší. Hra proti fyziologicky zdatnějšímu soupeři, jim přinesla důraz, dovednost nebát se soubojů, hrát chytře. Ve sprintech měli naši chlapci rezervu, ale na druhou stranu to vypilovali poctivým přístupem. Zimní přípravu a jarní část jsme nastartovali bez hráčů kategorie U15, kteří začali hrát ve vyšší soutěži, a to převážně s kategorií U17. Tímto krokem jsme chtěli připravovat zůstávající a nově příchozí hráče na sezónu 2024/2025 (větší minutáž, hra proti větším klukům, hledání lídrů, herní rozvoj, sehranost). Základní skupinu jsme, o skóre, uzavřeli 4.místem, tj. posledním postupovém místem do tzv. nástavby finálové čtyřky. Do finálové skupiny jsme nastoupili s mottem ” Trénink je jako zápas a zápas je jako trénink”. První dvě utkání jsme pojali jako přípravu na klíčové zápasy s týmem, se kterým jsme měli teoretickou možnost hrát o 3. místo. Tento, ale i další následující zápasy jsme zvládli skvěle a tato vítězná šňůra nám dala možnost si v posledním utkání zahrát o 2. místo. V letošním roce se, po 3leté odmlce, k fotbalu vrátili dva hráči, 4 hráči přišli tzv. z ulice (hráli fotbal mezi paneláky), 1 hráč začal s fotbalem na konci března a na poslední trénink přišli 2 chlapci s tím, že by chtěli začít hrát fotbal. Nejen celkové 2. místo v dané soutěži, ale i zájem dětí o fotbal je dobrou zprávou pro Orlicko, rodiče i fotbalovou komunitu. Fotbal v této soutěži kluci vnímají jako zábavu, setkávání se s kamarády a jako jeden z mnoha sportovních koníčků. Soupiska hráčů Orlicka B se skládala z 20 dětí. Poděkování patří rodičům dětí, ale i rodičům, kteří v potřebě zaskočili jako trenéři. Děkuji.

 

Trenér: Robert Oláh 

Napsal: Robert Oláh

 

Starší přípravka – souklubí Ústí nad Orlicí – Libchavy – hrají krajský přebor Pardubického kraje a okresní přebor okresu Ústí nad Orlicí

Starší přípravka vzhledem k velkému počtu dětí vytvořila tři týmy, přičemž tým A a B hrály krajský přebor Pardubického kraje a tým C okresní přebor okresu Ústí nad Orlicí.
V průběhu roku se připojovaly nové děti do týmu. Za velice dobré spolupráce s rodiči proběhla celá sezóna na velmi dobré úrovni. Tým A a B se umístil na krásném 4.místě, kdy nestačili jen na vítěze z Pardubické akademie, Chrudimi a Žamberka.
Tým C, kde byli hráči, kteří hráli prvním rokem, kdy se zápas od zápasu zlepšovali, zvládli finálový turnaj na medailové umístění, 3. místo.
Úspěšný realizační tým  předal 18 hráčů do mladších žáků, z čehož minimálně 8 jich bude hrát divizi žáků.
Těšíme se na další výzvy v nové sezóně a na spolupráci s novými hráči souklubí – Ústí – Libchavy.

Trenér: Marek Mašanský, 

Asistenti: Roman Dočkal, Petr Kalousek a Martin Bechynka ml.

Napsal: Marek Mašanský

 

Mladší přípravka – souklubí Ústí nad Orlicí – Libchavy – hrají krajský přebor Pardubického kraje

Mladší přípravka zahájila druhé období, tedy jarní část hned první lednový týden. K dispozici jsme měli sportovní halu v Libchavách, kterou jsme pravidelně využívali třikrát týdně, rozdělenou do 5 tréninkový hodin. Samozřejmě hala nafukovací není a tak jsme a myslím že dobře tréninkové jednotky pro cca 28 aktivně trénujících dětí přizpůsobili. Začátkem března jsme uspořádali turnaj pro kategorii A i pro kategorii B. Turnaje se v každé kategorii zúčastnilo 5 týmů z nejbližšího okolí (Letohrad, Česká Třebová, Sloupnice, Sopotnice, Sruby, Litomyšl, Dolní Dobrouč…). Naše kategorie A podala velmi dobrý výkon a celý turnaj vyhrála.

V třetím březnovém týdnů jsme se celá přípravka přesunuli ven a k tréninkovým jednotkám jsme využívali hřiště s umělou trávou jak v Ústí nad Orlicí, tak v Libchavách. Tréninky probíhaly pravidelně třikrát týdně a za každého počasí, což většina dětí zvládala skvěle za skřípání zubů některých rodičů…

Jarní soutěžní část jsme oba týmy odehráli v rozmezí dubna až června. V turnajích podával velmi dobré výkony tým A. Tým B složený z mladších hráčů nikterak nezaostával. Celou jarní část fotbalové sezóny a turnaje pořádané Pardubickým krajem jsme absolvovali bez jediného problému a hlavně s nadšením našich mladých nadějí FK ORLICKO.

Dovolím si zhodnotit celou sezónu jako velmi úspěšnou. Poděkování patří všem, kteří nám umožnili dělat tuto činnost a to trénování fotbalu a rozvíjet lásku ke sportu u těch nejmenších talentů.

Poděkování patří Libchavákům, Oušťákům. Dětem, zapáleným rodičům a všem těm, kteří sport a hlavně fotbal v našem regionu podporují.

A zvláštní poděkování patří našemu realizačnímu týmu, který se celou dobu o všechny zapálené sportovce staral…

Za mladší přípravku FK ORLICKO Jan Krummer ⚽⚽⚽

Trenér: Jan Krummer,

Asistenti: Honza Doska Dostál, Ondra Bubísek Buben,  Roman Kunc, Radek Šimek …. a nesmrtelný a nestárnoucí Pepa Vavřín

 Napsal: Jan Krummer – ⚽⚽⚽

 

 FOTBALOVÁ ŠKOLIČKA

Bambíny

U Bambin se letos velice povedl nábor. Po náboru bylo přihlášených téměř 30 dětí. Trénujeme stále týden v Ústi nad Orlici a týden v Libchavách. Přes zimu jsme trénovali v tělocvičně v Libchavách. Zúčastnili jsme se 6 turnajů a velkého závěrečného turnaje v Žamberku, kde jsme se umístili na 4 a 10 mistě. Tréninky jsou zaměřené především na pohybovou obratnost a základní techniku s míčem. Vše je formou her a soutěží.

Trenéři: Přemysl Grunta a Tomáš Pinkava

Napsal: Přemysl Grunta

 

SLOVO ZÁVĚREM

 Dospělý fotbal: 

Cíl splněn ……….našemu mužstvu se podařil návrat do I.B třídy Pardubického kraje. V jarní části byla na našem hřišti sehrána celá řada zajímavých utkání s množstvím pěkných branek.

Za postup patří poděkování celému mužstvu mužů s trenérskou trojicí v čele s Davidem Karpíškem.

K dobrým výkonům našeho mužstva přispěla i skvěle připravená hrací plocha, náš trávník se řadí k nejlepším v Pardubickém kraji a je dobře i z tohoto pohledu, že budeme hrát vyšší soutěž.

Přes usilovné hledání se nám doposud nepodařilo zajistit správce hřiště, takže poděkování za skvělý trávník patří Romanovi Ždárskému a jeho synovi Adamovi, kteří se o hřiště starají.

Správce hřišť stále hledáme a využívám i tuto možnost – napište zavolejte a pokusíme se domluvit. Jde o formu dohody o provedení práce – mail: musillibchavy@seznam.cz.

 

Mládežnická mužstva:

V mládežnických mužstvech se již uvedl v život projekt a úspěšně pokračuje – FK Orlicko, z.s. Hodnocení jednotlivých mužstev je uvedeno výše a je potřeba poděkovat všem trenérům a vedoucím mužstev, kteří se věnují ústecké a libchavské mládeži.

Velkým úspěchem je postup dorostenecké kategorie U–19 do divize. Divize je pro celý dorostenecký tým velká výzva a budeme věřit, že i v této náročné soutěži uspějeme.

Veškeré informace o dění v našem oddíle najdete na webových stránkách: www.folibchavy.cz.

   

Josef Musil

předseda fotbalového oddílu