ŘETOVÁ – LIBCHAVY | 1:2 (pol. 1:1)

Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 18. kolo

S handicapem, přesto opět vítězně.

Góly: 18. Pavlásek (Řetová) – 27. Batrla Ivo (as. Boštík Jaroslav), 58. Provazník Adam

Sestava:

Motyčka Matěj (B).

Šrom Michael – Hájek David – Horníček Filip – Žídek Radim

Boštík Jaroslav (80. Dvořák Václav) – Provazník Adam (85. Řehák Šimon) – Kovář Jiří – Šrom Marek (67. Ďuriš Daniel)

Batrla Ivo (43. ČK) – Pavlák Petr (82. Barkóci Michal)

Přípraveni: Hrabovský Jan, Dvořák Václav, Ďuriš Daniel, Barkóci Michal, Řehák Šimon;


V neděli jsme vlastními autokary zajížděli za kopec do Madl arény sehrát další soutěžní utkání vyhlášeného okresního přeboru Orlicka. Věděli jsme, že nás v Řetové nebude čekat nic jednoduchého a to se také potvrdilo. Krásné jarní počasí přivábilo také početné diváctvo (400 diváků = vyprodáno) a tak jsem si šli s chutí za dalším korálkem. Naše aktivita byla zjevná a produkovali jsme zajímavé křídelní průniky. Po jednom takovém hned první příležitost zazdil Jirka Kovář, když obdržel zcela osamocen zpětnou přihrávku na penaltový puntík od Pavláka, ale jeho myšlenka měla daleko od finálního provedení a tak bylo dobře, že za bránou byla síť, jinak by to trefilo nějakého rybáře u nedalekého rybníka. Další rychlé výpady jsme nevyřešili adresovanou zpětnou přihrávkou a tak přišel trest. Pavlásek dostal ve středu hřiště příliš prostoru, takže si míč popostrčil a vypálil zhruba ze 30 metrů přímo do levého rohu naší svatyně. Matěj Motyčka plachtil jak ve vlhkých snech, avšak scházelo mu možná 10 cm, aby pokus přeci jen mohl lokalizovat. To byl pro nás trochu šok. Navíc mohlo být ještě hůře, když jsme vytvořili “klasickou” minelu a domácí forward postupoval sám. Dohnala ho však zbrklost a jeho pokus o přelobování Motyčky se ztratil kdesi v atmosféře. Domácí hráli velice bojovně a tak jsme se přetahovali o každý metr hřiště. Vyrovnat se nám však podařilo, kdy buldočí instinkt projevil Ivo Batrla a jako tank si to naštrádoval k bráně, aby zkušeně uklidil Martincovi k levé tyči – 1:1. Se závěrem poločasu však přišla laskomina v podání “(pod)vlivného” rozhodčího Stolína, který vytasil druhou žlutou našemu střelci Ivoši Batrlovi, po “běžné” strkanici před naší standardní situací, kdy domácí pečlivě a mnohdy hodně kontaktně bránili naše standardky, takže verdikt zněl jasně – celý druhý poločas budeme hrát jen o 10 lidech.

Sebedůvěra nám v druhém poločase i při tomto handicapu nechyběla, takže jsme se ihned do soupeře zakousli. Bylo to náročné, avšak zároveň i chválihodné, že jsme i v 10ti lidech prahli po výhře a napadali rozehrávku soupeře. Po jednom takovém pressingu padl také rozhodující gól, kdy po vhozeném autu domácích situaci perfektně přečetl benjamínek Adam Provazník a půjčil si loptu, kterou vrátil až třepetající se v síti po pěkné střele k levé tyči – 1:2. Euforie neznala koncí. Domácí se snažili, ale působili dosti bezzubě a my jsme naopak bezpečně odebírali a přecházeli do rychlých protiútoků. Pojistku a klid mohl přinést Pavlák, když vyhrál souboj s domácím stoperem a tváří tvář udělal kličku Martincovi, aby rád zasunul do prázdné brány, jenže kde se vzal, přímo z Mandlu na saních doklouzal řetovský zadák a skluzem vychýlil gólový pokus jen na roh. Hosté se snažili, ale obranu nikterak nepřekvapili, takže se nám podařilo uhlídat těsné vedení a 3 body byly “zaplať Pán Bůh na Světě”.

Díky zbytečné červené kartě jsme hráli v oslabení a málem jsme se postarali o “šlamastyku” ale vše zlé je k něčemu dobré a my se alespoň utvrdili, že vnitřní sílu i bojovnost máme všichni do jednoho zarytou a také chceme stále vyhrávat. Takovéto zápasy na morál jsou a my jsme za ně rádi. Věříme, že nás to posílí a zocelí do dalších bojů.

Již tuto sobotu přivítáme tým Rybníku, který má, stejně jako my letos, trochu potíž s nedisciplinovaností. Věříme ale, že zápas bude bohatý na góly, a že samozřejmě všechny míče skončí v rybníku.

Přijďte fandit v sobotu do RŽ arény. Zápas začíná v 16:00! Předem děkujeme za podporu.