Muži A | I. B třída 2022/2023 – 15. kolo

SEMANÍN – LIBCHAVY | 5:1 (pol. 1:1)

Radostná půlhodinka na výhru nestačila.

Góly: 32. Bednár Miroslav, 39. Křepela Radim, 50. Dvořák Michal, 86. Křepela Radim – 13. Ráb Richard (as. Boštík Michal), 29. Ráb Richard (as. Hodr Matěj)

Motyčka Matěj

Šrom Michael (66. Hájek David) – Vaňous Petr – Horníček Filip (82. Kovář Jiří) – Dvořák Václav

Hodr Matěj  –  Boštík Michal – Ďuriš Daniel (C) – Pavlák Petr – Smíšek Daniel (78. Žídek Radim)

Ráb Richard (52. Šrom Marek)

Připraveni: Hubálek Nikolas (B), Šrom Marek, Kolář Šimon, Kovář Jiří, Hájek David

Zápas jsme začali s chutí a na domácí jsme vletěli jako uragán. Aktivita přinesla ovoce, když jsme se radovali z prvního gólu jarní části už ve 13. minutě. Napomohla nám k tomu hrubka domácího golmana Hůlky, takže přesný centr Míši Boštíka se dostal ke dvou našim hráčům, jenž byli nepochopitelně sami na malém vápně. Lámanou nemčinou si řekl o přednost rakouský legionář Richard Ráb, před novicem Danem Smíškem, a bylo z toho rychlé vedení – 1:0. Druhý gól přišel ve 29. minutě, kdy jsme domácí zatlačili do urputné defenzivy a po pěkné kombinaci z jedné strany na druhou a zpětné přihrávce Matese Hodra, usměrnil parádní střelou opět Ríša Ráb. Semanín byl zjevně dosti zaskočen, ale bohužel jsme toho nevyužili ke vstřelením další branky. Stále se nám dařilo držet nastavenou defenzivnější strategii a soupeře jsme do ničeho nepouštěli. To nám však bohužel vydrželo pouze půl hodiny, jelikož přišla pro změnu hrubka našeho golamana Matěje Motyčky, který “nešťastně” vyhodnotil situaci a semanínský Bednár toho využil parádním lobem. Před koncem poločasu jsme opět vyrobili zbytečnou minelu na naší polovině a domácí nekompromisně kontrovali do otevřené obrany, kdy snadno zakončoval Křepela, takže se šlo do kabin za nerozhodného stavu – 2:2.
Druhý poločas nám odstoupil pro zranění Ríša Ráb a trochu jsme přeskupili řady. Ačkoliv jsme se snažili, domácí hráli důrazně a účelně, takže nás už do mnoha šancí nepouštěli. Když jsme vytvořili další defenzivní hrubku, soupeř opět trestal Dvořákem. Vyrovnání bylo blízko, když v 75. minutě Petr Pavlák trefil tyčku z přímého kopu rafinovanou ranou, ale míč se odrazil ven do hřiště, kde byli všudy přítomní domácí obránci a neposednou loptu odkopli do bezpečí. Ke konci domácí pečetili výhru, když si na přímý kop z pravé strany naskočil nejvýše Křepela a zajistil první jarní body pro Semanín.
Zápas měl pro nás zajímavé záblesky víry, že by to snad mohlo jít, ale držet pouze 30. minut nastavenou strategii je bohužel málo.