Muži A | I. B třída 2022/2023 – 3. kolo

JANOV – LIBCHAVY | 5:3 (pol. 2:1)

Triviální chyby v defenzivě nás stály lepší výsledek!

Góly: 8. Horníček Filip (as. Kovář Jiří), 80. Pavlák Petr z pen., 87. Kletečka Martin (as. Pavlák Petr)

Motyčka Matěj

Dvořák Václav  – Horníček Filip – Musil Jakub – Šrom Michael

Kovář Jiří  –  Boštík Michal – Šalda MIchal – Kletečka Martin

Adamec Jan – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Hrabovský Jan, Kolář Šimon, Kašpar Jiří

Ve značně omlazené skupině mladých atletů vedené postarším tělocvikářem Petrem Pavlákem a retro oblečeným dřevákem Jirkou Kovářem, jsme odcestovali do Janova, jednoho z nováčků letošního ročníku. Krásné letní počasí na minutu přesně s datem výkopu zažehl liják jak z deštných pralesů. Ačkoliv se hřiště pomalu začalo přizpůsobovat k vodnímu pólu, hra byla od začátku svižná a o šance nebylo nouze. Domácí byli velmi aktivní a zprvu zahodili několik jasných šancí, kdy buď minuly klec nebo zasáhl efektivně Matěj Motyčka. Skóre jsme tak paradoxně otevřeli my, když si na rohový kop v 8. minutě vyskočil nejvýše nejvyšší hráč Filip Horníček a konečně zaměřil trkanec přesně do pravého rohu – 0:1. S přibývajícími minutami jsme se dostávali pod souvislý tlak, ze kterého jsme nedokázali odkopnout míč dál jak za vápno, takže jsme si takříkajíc koledovali, ačkoliv se do té doby domácí stále zastřelovali. Vyrovnávací gól přišel tak jako vhozená brambora do sítě. Přímý kop ze strany od domácího Hegera skočil před Motyčkou a sklouzl jak po namydlené špacírce do brány – 1:1. Bránu domácích jsme ohrozili pouze sporadicky, když z vápna vypálil Pavlák, ale střelu k tyči vytěsnil brankář Křemenák jen na roh. To bylo vše a tak přišel do poločasu trest. Místo přečíslení na útočné půlce nám byla lopta uzmuta a rychlou přímočarou akci zakončil mezi klepetama Motyčky Boháček – 2:1.

Do druhého poločasu jsme šli odhodláni vyrovnat a něco s výsledkem udělat. Hrací plocha však byla těžká a míč se ve vodě zastavoval, takže to byl urputný boj o každé uzemí, plný soubojů a pádů v mokřadu. Po jednom střetu v našem vápně, jenž z našeho pohledu zaváněl uklouznutím a šipkou plavmo od domácího útočníka, nařídil rozhodčí penaltu, které se ujal janovský Knap, alias Grande Paolo a nedal Motyčkovi šanci 3:1. To už bylo zřejmé, že nám 3 body odplouvají kanálem. Když však Míša Šrom otálel s odkopem od rohového praporku a smolně nastřelil dobíhajícího útočníka, od kterého se míč odrazil přesně do vápna na volného Foffa, který snadno propálil nevěřícně koukajícího Motyčku, už bylo prakticky veselo v janovských kuloárech. Leč přišla drobná zápletka a zajímavé drama. Domácí stopeři pozapomněli na vodní kaluže a míč tak vystihl Pavlák, který obešel brankáře Křemenáka, což vypadalo na jasný gól. To by však míč nesměl opět zůstat v kaluži a tak při drobném zdržení při úklidu do opuštěné klece se stačil vrátit domácí stoper Zvěřina, ale míč směřující do brány stihl pouze nesportovně zachytit rukou, za což vyfasoval červenou kartu. Následovala penalta, kterou Pavlák bezpečeně proměnil a bylo alespoň trochu kosmeticky upraveno skóre. Za nedlouho však Kašpar vybídl Pavláka, který posunul velvo na rozběhnutého Kletečku, jenž se opřel do míče s vervou a ten jak kulový blesk sklouzl přesně k tyči – 3:4! Domácí byli zjevně opařeni a my naopak v laufu, že zbývá ještě pár minut na vyrovnání a hrajeme v přesile. Bohužel přišel opět zbytečný faul a při centru jsme důsledně nepokryli janovského O. Bureše, který jen lehce ztečoval do brány a v 90. minutě určil konečný stav zápasu.

Hosté byli po celé utkání lepším týmem, odhodlaným získat své první B. třídní body. Nám chuť nescházela, ale chyběla nám vyšší fotbalová kvalita v řešení ofenzivních přechodů a také lépe zorganizovaná defenzivní činnost, kdy jsme chvílemi nevěděli, kde nám hlava stojí.

To vše musíme zlepšit, jelikož již v sobotu nás čeká velmi silný tým Dobříkova, který svými ambicemi a zkušenostmi patří do horní poloviny tabulky. Věříme však, že to pro ně u nás nebude jednoduché a my se z chyb poučíme a z prohry oklepeme.

Zápas začíná v 17:00 hod. v RŽ aréně v Libchavách v sobotu 27. 8. 2022. Přijdťe nás podpořit.

Dřevák týdne: Jiří “Kovka” Kovář 😀