Muži A | I. B třída 2022/2023 – 2. kolo

LIBCHAVY – SEMANÍN | 0:0 (pol. 0:0)

Sympaticky ubojovaný zápas, bohužel bez zářezu do černého.

Sestava:

Kollert Tomáš

Dvořák Václav  – Horníček Filip – Musil Jakub – Šrom Michael

Kletečka Martin  –  Boštík Michal – Šalda MIchal – Žídek Radim

Kovář Jiří – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Hrabovský Jan, Abrahám Matěj, Něměček Matěj, Hodr Matěj, Kolář Šimon, Adamec Jan a náhradní golmana Blažek Jaroslav

Předsezónní zpravodaj:

Pro nedostatek hráčů bylo v hromadném plénu málem prosazeno, že se týden přes startem nové soutěže odhlásíme, což by bylo v historii Libchav nevídané. Do přípravy pro novou sezónu z rozdílných důvodů již nenaskočili:

Flídr Petr, Bohunek Tomáš, Hubálek Nikolas, Ďuriš Daniel, Svoboda Jakub, Pešina Jakub, Jetmar Matěj. Díky pracovnímu vytížení jsou nejisté starty u Jardy Blažka, Jardy Boštíka a Davida Hájka.

Značně oslabeni, bez možnosti využít pomoci dorostu, jsme tedy řešili otázku jak dál. Sehnat posily je nadlidský úkon, jelikož hráčů je jako šafránů a kluby mají potíže s hráčským arsenálem snad všude. Nakoce se nám podařilo vytvořit vzájemnou fúzi a symbiózu s několika hráči B. mužstva, kteří tím prokázali velké fotbalové srdce, bijící pro náš Sokol. Do A. týmu se zapracovaly také mladé pušky z dorostu Dvořák, Kletečka a Kolář.

Proto je pro nás remízový výsledek velmi milým překvapením a odrazovým můstkem do dalších bojů. Všichni jsme si ověřili, že bojovností můžeme ukopat každého. Ještě je však potřeba dávat góly.

Pozápasové ohlasy kapitána Petra Pavláka:

Do zápasu se silným Semanínem jsme šli trochu s očekáváním, jak se naši mladí novicové v sestavě adaptují na tuto soutěž. Odehráli jsme jen jedno přípravné utkání s Dolním Újezdem a výsledek 6:7 byl hodně zajímavý i překvapivý, takže jsme se velice těšili na tuto novou výzvu. No asi jsme se v Újezdě vystříleli, jelikož jsme nemohli dát gól, naštěstí soupeř na tom byl stejně a tak si myslím, že zápas skončil spravedlivou remízou. Semanín měl asi trochu více ze hry. Vyložených šancí na gól jsme měli min. 3-4 a něco z toho musíme příště proměnit. Především ta moje poslední v 90. minutě mě mrzí, jelikož jsem měl výhru na kopačkách. Obrana na mě konečně zapomněla, ale já jsem se zbytečně unáhlil, takže bych si nafackoval a teď bych to vyřešil 1000x jinak. Tohle musím dávat, proto jsem se ptal Gejby, jestli mi půjčí ten „dřevácký úbor“, ale nepůjčil, nějak si ho oblíbil, prý s ním šel i spát. 😀 Škoda, nakonec jsme mohli vytěžit 3 body, ale i za remízu jsme nadmíru spokojeni. Všichni se přesvědčili, že tento mladý tým, když nepočítám sebe, by určitě nemusel hrát druhé housle, ale jsme teprve u prvního zápasu, takže musíme pracovat dál. Pro mě osobně to bude asi ta vůbec nejtěžší sezóna, což mě motivuje a je to výzva. Co nás však velice mrzí je zranění Radima Žídka, který nám bude strašně chybět. Místo centru při rohovém kopu nám do vápna vyslal svoje koleno, takže ho má nafouklé jak pátrací balon a jeho návrat je nyní ve hvězdách. Přejeme mu brzké uzdravení a snad mu uděláme radost výhrou v Janově, teď v sobotu.

Vyzýváme “libchavské rowdies”, aby nás přijeli do Janova podpořit. Zápas se čutá v sobotu 20. 8. 2022 od 17:00 hod.