Muži A | I. B třída 2022/2023 – 4. kolo

LIBCHAVY – DOBŘÍKOV | 0:4 (pol. 0:3)

Ani golmanský fantom Motyčka neodvrátil prohru, ač dělal co mohl. Druhé domácí vystoupení a opět žádný vstřelený gól!

Motyčka Matěj

Dvořák Václav  – Horníček Filip – Blažek Jaroslav – Šrom Michael

Hodr Matěj  –  Boštík Michal – Šalda Michal – Kletečka Martin (55. Němeček Matěj)

Adamec Jan (46. Boštík Jaroslav) – Pavlák Petr (C) (68. Kolář Šimon)

Připraveni: Němeček Matěj, Kolář Šimon, Boštík Jaroslav

Dřevák týdne: Filip Horníček

Situace začíná býti dosti závážná. Co na plat, že do Libchav přijel zkušený a urostlý tým. Svoji kvalitu ukázal hned v prvním poločase, kdy nás skoro 30. minut nepustil přes půlku a krom jejich defenzivního výpadku v poslední čtvrtině první půle, dobříkovští udávali hru celý první poločas. Vlastní zbrklostí a nevyhranností jsme soupeři odevzdávali míče, jako bychom je ani nechtěli. Spoustu sil nás stálo vybojovat je zase zpět nad kombinačně silným soupeřem. Výsledkem toho bylo, že jsme po necelé půlhodině prohrávali už 3:0. Skóre však mohlo být mnohem “mrákotovzněcující”, jelikož náš golman Matěj Motyčka ukázal, že přeci jen i něco chytne. Zlikvidoval několik vyložených šancí a gólových dorážek, což vyvolávalo v úžas každého přítomného diváka i samotných hráčů. Naše obrana, záloha i útok byla prostě plonková a bez patřičné kvality. Ve zmiňované patnáctiminutovce se však zablýskalo na lepší časy, kdy jsme zdánlivě jednoznačný výsledek mohli vyrovnat i dokonce otočit na naši stranu. Efektivita však není zatím naše kamarádka. Náš šutér Jan “Bomber” Adamec měl zakleté kopačky a v hlavě asi příliš velký respekt, proto nedokázal z jasných pozic, po krásných kombinacích, uklidit do brány. Následně si stejně počínal i Petr Pavlák, který po zasekávačce střílel jen do boční sítě. V tomto dobříkovském okénku mohl být stav minimálně 3:3, což by byl pro hosty zajisté šok. Bohužel se tak nestalo.

Druhý poločas již nebyl tak jednoznačný jako ten první, avšak osa Dobříkova Vaněk s Derkou byla rozdílová a značně nám přikládala pod kotlem. Ke gólu jsme byli blízko po rohovém kopu, kdy jsme orazítkovali břevno, ale z následné dorážky měl špatně seřízená mířidla Filip Horníček a míč měl co dělat, aby nepřelétl ochrannou síť. Snížení stále nepřicházelo a Matěj Motyčka navázal na své výkony z prvního poločasu a opět sebral hostujícím z kopaček minimálně 3 jasné góly. Když se Jarda Blažek vydal na saních po vápně, byla z toho jasná penalta, kterou však náš čaroděj také chytil. Konečné razítko na výsledku dal při úniku mezi obranou svým druhým gólem Derka – 0:4.

Byl to zápas, kterým se mnozí z nás protrápili, ale pozitivem bylo, že nebyl nudný, leč ofenzivně laděný. Takové kvantum šancí se jen tak nevidí. Bohužel nás trápí nekonsolidovanost v defenzivní činnosti, přechodová část do ofenzivy, kvalitní finálka, a smrtící zakončení. Pozitivem však je, že chuť zatím je, a že jsme si ověřili, že náš golman dokáže chytit i nemožné. Škoda jen, že jsme mu více nepomohli, ale jedeme dál.

Příští zápas sehrajeme 3. 9. 2022 od 17 hod. v Březové nad Svitavou, tedy s týmem, jehož hra nám dlouhodobě nesedí, tak možná nyní zlomíme prokletí. Zveme všechny příznivce na výlet.