Muži A | I. B třída 2022/2023 – 26. kolo

Góly: 11. Jíru Jaroslav, 58. Kořán Filip – 12.Ráb Richard (as. Vaňous Petr)

Šrom Michael – Šalda Michal (46. Kovář Jiří) – Vaňous Petr – Žídek Radim (88. Dvořák Václav)

Hodr Matěj –  Smíšek Daniel – Ďuriš Daniel –  Šrom Marek (77. Kletečka Martin)

Ráb Richard – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Dvořák Václav, Kovář Jiří, Kletečka Martin

V sobotu 10. 6. 2023, v den finále Ligy Mistrů, jsme i my měli takové menší finále. Hostili jsme lídra naší B. třídy. Ten poprvé otevřel svůj hlavní svatostánek, jelikož se čekala mistrovská oslava. Ta se nakonec přeci jen uskutečnila, ačkoliv jsme zdárně kráčeli k její překazení.

Na skvěle připravené hrací ploše se hrál zajímavý fotbal. Dle předpokladů hosté více kombinovali a spoleháli na, ve formě hrajícího, Mikuláše Cvika. Tamní kanonýr však naštěstí neměl zas tak svůj den, ačkoliv byl zajisté nejnebezpečnějším hráčem domácích. Přečkali jsme několik slibných šancí domácích a sami jsme vyráželi do protiútoků. V 11. minutě jsme však obdrželi tuze zbytečný gól, když nás roh domácích překvapil na přední tyči – 1:0. Toto se stávat opravdu nesmí, ale fotbal je o chybách. Naštěstí nás to nemuselo tolik mrzet, jelikož hned o minutu později načechral svůj milimetrový centr z pravé strany Petr Vaňous a Ríša Ráb zkušeně usměrnil mimo dosah domácího gólmana – 1:1.

Do druhé půle jsme šli odhodláni a s vidinou toho, že nás minimálně bod nechá ve hře o záchranu v soutěži. Hra pokračovala ve stejném tempu. Naši hru zdobila obrovská bojovnost a brankáře Vítka jsme nechtěli nechat usnout na vavřínech. V 56. minutě jsme zahrozili z rohu my a zde se bohužel lámal chleba. Odražený míč se po závaru dostal k Pavlákovi, který si míč postrčil a v ložené šanci orazítkoval jen břevno. To šlo určitě vyřešit gólově, ale opět zasáhla fotbalová vyšší moc, jelikož o chvíli později nás za to soupeř krutě potrestal, když do obrany pronikl žamberecký Franke a předložil do prázdné kasy Kořánovi, který nám zatloukl hřebík z kategorie nevyťukatelných. Ačkoliv jsme se snažili a domácí svatyni jsme ještě několikrát ohrozili, jako např. krásná střelá Jirky Kováře zpoza vápna, která těsně minula pravou šibenici nebo přesná střela Daniela Smíška, kterou ale dokázal zlikvidovat brankář Vítek a vytěsnit ji pouze na roh. Domácí také zazdili nějaké své šance a jeden samostatný únik, takže se skóre již neměnilo a my prohráli další venkovní zápas tím nejtěsnějším rozdílem.

Na hřišti po závěrečném hvizdu byli dva týmy se zcela opačným emocionálním rozpoložením. Na straně domácích se začalo převlékat do mistrovských triček a oslava titulu mohla začít. Na straně druhé se začalo zpytovat svědomí, kde jsme mohli vytežit o nějaký ten bodík více, který by nám dával alespoň naději pro poslední zápas s předposledním Pomezím. Samozřejmě, že si vše plně uvědomujeme a o to nás to více mrzí. V sobotním zápase tak půjde pouze o čestné uzavření této neúspěšné sezóny, ale především také o udržení jarní domácí neporazitelnosti. Přijďte se tedy s námi rozloučit s poměrně úspěšným jarem, který nám všem připravil zajímavou záchranářskou “cowbojku” až do konce, a minimálně pro nadcházející rok také s krajskou I. B. třídou. Zápas začíná v 17:00.