Muži A | I. B třída 2022/2023 – 14. kolo

LIBCHAVY – POMEZÍ |  9:1 (pol. 5:1)

S bétřídní soutěží jsme se v “salámovém” zápase rozloučili s grácií.

Góly: Pavlák Petr 6x, Boštík Michal 1x, Ďuriš Daniel 1x, Kovář Jiří 1x

Sestava:

Motyčka Matěj (B)

Šrom Michael (72. Dvořák Václav) – Vaňous Petr – Horníček Filip – Žídek Radim

Hodr Matěj –  Boštík Michal – Ďuriš Daniel (67. Šalda Michal) –  Šrom Marek (63. Kovář Jiří)

Ráb Richard (76. Hubálek Nikolas) – Pavlák Petr (C)

Zdroj Deník.cz: 

Libchavský sestupový osud byl zpečetěn již minulý týden, takže málem dvouciferná kanonáda proti Pomezí ozdobená navíc šestigólovým zápisem kanonýra Petra Pavláka měla pořádně hořkou příchuť. Kořeny propadu leží ve zcela nepovedené podzimní části, na jaře se horké kaštany z ohně vytahat nepodařilo.

Krátké zhodnocení sezóny Petrem Pavlákem:

Bohužel, ačkoliv jsme pro jarní sezónu udělali z RŽ arény nedobytnou tvrz a krom zbytečných remíz s Jaroměřicemi a Jehnědím nás doma nikdo neporazil ani nepřehál, venkovní bilance byla tristní a vyhráli jsme pouze v Kunčině, kterou jsme porazili i na podzim doma. Kromě Dobříkova, který nás přejel jak zamrzlou řeku, a druhého poločasu s Lanškrounem, kde jsme byli jak omámění toxickými látkami, jsme nikde herně nepropadli. Nejvíce nás mrzí asi jarní zápas se Svratouchem, kde jsme nejprve neproměnili pokutový kop, následně v závěru zápasu pocítili křivdu sudích, když nám nebyla uznána branka, aby v 91. minutě proti nám byl na hranici vápna písknut faul/nefaul a jak na potvoru jsme z přímého kopu inkasovali rozdílový gól. Minimálně jeden bod z tohoto “smolného” zápasu být měl a nakonec nám paradoxně chyběl v konečném zúčtování. Ale to tak prostě ve fotbale bývá. Oproti podzimní části, jenž dle předpokladů skončila katastrofálně, jsme na jaře tým posílili, ale stále jsme pokračovali v obdržování laciných branek a mnohdy si vylámali zuby na neproměňování vyložených šancí, což nás stálo zisk vícero bodů. Nakonec se loučíme po dlouhé době s I. B třídou, což nás samozřejmě mrzí, ale na druhou stranu to tak asi mělo být. Už jsme se s tím smířili a přešli na novou vlnu motivace, což je jednoznačně navrácení do téže soutěže. Určitě si nemyslím, že to bude procházka rajskou zahradou, ale věřím, že se nám podaří opět vybudovat zajímavý kádr, který si půjde tvrdě za svým cílem. Čekají nás lokální derby, takže věříme, že se fotbal bude líbit nám i našim příznivcům a především se bude líbit naše postavení v tabulce.

Dle regulí OFS budeme hrát také pohár, což přinese určitě zajímavá klání, takže věříme, že dojdeme co nejdále a fotbal nás bude stále bavit. Jaké budou změny v kádru se určitě dozvíte, ačkoliv si myslím, že se to již dávno proslýchá v kuloárech naší “prostořeké vísky” jménem Libchavy. 🙂

Těšíme se na novou výzvu.