Muži A | I. B třída 2022/2023 – 25. kolo

LIBCHAVY – JEHNĚDÍ  |  3:3 (pol. 1:2)

Veledůležitý zápas nám nevyšel dle představ a naše záchrana je míle daleko.

Góly: 8.Ráb Richard (as. Žídek Radim), 50. Žídek Radim z pen., 90. Ráb Richard z pen. – 29. a 56. Matoušek Pavel, 32. Pilař Matěj

Sestava:

Motyčka Matěj (B)

Šalda Michal (76. Kletečka Martin) – Vaňous Petr – Horníček Filip – Žídek Radim

Hodr Matěj –  Boštík Michal – Ďuriš Daniel –  Šrom Marek (68. Kovář Jiří)

Ráb Richard – Pavlák Petr (C) (46. Smíšek Daniel)

Připraveni: Smíšek Daniel, Kovář Jiří, Kolář Šimon, Kletečka Martin, Hubálek Nikolas;

Za krásného počasí a početné divácké kulisy jsme na soupeře z Jehnědí vlétli, tak jak jsme již na domácím pažitu zvyklí, pěkně z hurta. Soupeř byl pod stálým tlakem a hrálo se převážně na jeho polovině. Dařila se nám kombinace po křídlech a byla znát obrovská chuť po vítězství. Z aktivity vzešel první gól, když se krásnou a přesnou střelou k tyči prezentoval Ríš Ráb a otevřel účet zápasu – 1:0. Další šance na sebe nenechaly dolouho čekat, ale bohužel jsme bujaře hýřili gólovými příležitostmi, když z dobré pozice přestřelil Ďuriš, poté Marek Šrom a krásnou individuální šancí se blýskl také bek Radim Žídek, jehož střela na vzdálenější tyč se odrazila pouze od tyče a pojistka z toho také nebyla. Za obranu soupeře jsme se dostávali poměrně snadno a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom neměli tento zápas zvládnout. Skóre se však ne a ne navýšit a tak po půl hodině hry přišla ojedinělá a také první akce soupeře, špatné dostoupení a teč stopera Petra Vaňouse vedla k tomu, že Matěj Motyčka plachtil pro míč zbytečně – 1:1. Absolutní lekci z produktivity jsme okusili hned o 3. minuty později, když naše defenziva nezachytila další ojedinělý výpad Jehnědí a byl z toho opět gól v naší síti – 1:2. Dosti opaření z nepříznivého vývoje jsme se snažili hnát dopředu za každou cenu, leckdy až zbytečně. Šance jsme však i nadále zahazovali. Srovnání měl na kopačce Pavlák, když postupoval sám na brankáře Rozsypala, ale jeho pokusu chyběla větší přesnost a vyprášil pouze boční síť branky.

Do druhého poločasu přišla “strategická rošáda” domácího coache M. Šaldy, když nechal odpočívat kapitána Pavláka a do hry poslal ofenzivně laděného Dana Smíška. Tento veledůležitý záchranářský souboj jsme museli zvládnout, ale soupeř si tento zápas vybral gólové kopačky a již v 54. minutě to s námi vypadalo věru zle, když jsme v obraně opět propadli a z úniku skóroval přesně svým druhým gólem v zápase Pavel Matoušek – 1:3. Stále jsme však zbraně neskládali a vytvářeli jsme si další šance. Ale když v další obrovské šanci vychytal brankář Rozsypal, Dana Ďuriše i Matese Hodra, bylo zjevné, že tento zápas nám to střelecky nelepí, ačkoliv se do šancí dostáváme. Naštěstí přišla pro soupeře smolná ruka ve vápně a po poradě s pomezním “VAR” nařídil rozhodčí penaltu. Tu uklidil přesně a razantně Radim Žídek a nám svitla naděje na velký obrat. Bohužel ne na dlouho, jelikož po závaru soupeře jsme ve vápně zahráli rukou pro změnu my a k pokutovému kopu se postavil ten nejzkušenější hráč Jednědí – Josef Vondra. Jeho pokus však bravurně zneškodnil náš Matěj Motyčka a následná dořážka šla nad bránu. Stav se tedy nezměnil a my potřebovali dát nutně dvě branky. Do vápna lítaly centry a množily se rohy, ale stále jsme se nedokázali prosadit. Když už to vypadalo bídně a čas se nachýlil, prodral se do vápna Dan Smíšek a byl podražen. K exekuci se postavil Ríša Ráb a napravil penaltovou reputaci ze Svratouchu a srovnal stav zápasu na konečných 3:3, což pro Jehnědí bylo vcelku přijatelné, ale pro nás absolutně nikoliv.

Tímto výsledkem jsme si trochu podepsali sestupový ortel a pravděpodobnost záchrany už je pouze v jednotkách procent. Odvrácení sestupu již bohužel není v našich rukách a musíme spoléhnat na to, že jednak vyhrajeme nad lídrem tabulky v Žamberku a doma si poradíme s Pomezím, a také na další výsledky našich sestupových souputníků. Zvládnutí toho zápasu by slibovalo slušnou koncovku soutěže. Bohužel! Nezbývá než doufat a brát vše tak, jak to je, jelikož další vyhlídky libchavského “A” mužstva i hráčského kádru nejsou nikterak příznivé.