Muži A | I. B třída 2022/2023 – 23. kolo

LIBCHAVY – MORAVSKÁ TŘEBOVÁ B |  4:2 (pol. 3:0)

Povinné vítězství, o které jsme v závěru málem přišli!

Góly: 7. Ráb Richard, 21. P. Bambušek (vlastní), 45. Pavlák Petr (as. Ráb Richard), 91. Kovář Jiří (as. Hodr Matěj) – 83. Herasymenko, 86. Polák

Sestava:

Hubálek Nikolas (B)

Šrom Michael – Vaňous Petr – Horníček Filip – Žídek Radim

Smíšek Daniel (Hodr Matěj) –  Boštík Michal (79. Kletečka Martin) – Ďuriš Daniel – Šrom Marek (77. Dvořák Václav)

Ráb Richard (80. Kovář Jiří – Pavlák Petr (C) (80. Kolář Šimon)

Připraveni: Dvořák Václav, Kolář Šimon; Kovář Jiří, Motyčka Matěj

Krásné sobotní počasí nahnalo do RŽ arény dost fotbalových nadšenců, ale dlouhou dobu to vypadalo, že se ani hrát nebude, jelikož soupeř stále ne a ne dorazit. Rezerva Moravské Třebové se potýká s nedostatkem hráčů a tak potřebovala vypomoci hráči z A týmu. Ten však hrál své existenční utkání v nedaleké České Třebové s hodinovým předstihem, proto také logicky hosté tahali čas, aby si mohli vypomoci. Nastoupili jsme tedy zpočátku proti 10 hráčům soupeře a v hlavách nám to poměrně uškodilo. Hned zpočátku jsme na soupeře vlétli a přetahovali se, kdo spálí větší šanci. Na hře bylo vidět, že si každý chce dát gól a tak jsme většinu příležitostí řešili příliš zbrkle. To se však nedá říci o zakončení Ríši Rába, kterého do samostatného brejku vyslal hostující hráč a Ríša si zkušeně obešel golmana a poslal nás do potřebného vedení – 1:0. Další branku si soupeř připravil také sám, když po pěkné kombinaci po pravém křídle centroval aktivní Ríša Ráb a hostující obránce si centr srazil přesně k tyči překvapeného brankáře. Hra byla první poločas prakticky na jednu bránu, ale skóre stále nepřibývalo. Nespočetněkrát jsme rychlé přechody vyřešili necitlivě a stejné to bylo i se zakončením. Obrovskou příležitost zazdil Filip Horníček, když nikým nehlídán po rohovém kopu nedokázal umístit z malého vápna mimo dosah brankáře. V samotném závěru poločasu jsme naštěstí vstřelili uklidňující gól a opět nám k tomu pomohla hostující defenziva, která vyřešila špatně odkop, takže nabídla dostatek času hladovému Rábovi, jenž ještě neprostřelil změť těl, ale odraz se již dostal ke zcela volnému Pavlákovi, který jen loptu zametl do sítě a zvýšil skóre na potřebných – 3:0.

Druhý poločas již došlo ke zmíněnému posílení z dohrátivších áčkařů a hra se logicky vyrovnala. Šance jsme si však přeci jen dokázali vytvořit, ale koncovka byla bídná. Na hře začalo přibývat nepřesností a místo další branky jsme se začali bránit osmělenému soupeři, který začal zlobit. Uzemnit jejich snažení mohl Pavlák, když využil hrubky hostujícího golmana, ale po sérii jeho typických zasekávaček “přehulil” odkrytou branku. S blížícím se koncem zápasu nic nenasvědčovalo nějakému dramatu a kráčeli jsme si za dalšími body. Okysličili jsme sestavu, aby si zahráli všichni, ale paradoxně nám to trochu uškodilo. Soupeř se nevzdal a v rozmezí 83. a 86. minuty jsme inkasovali dvě branky a rázem kontrolované a prakticky vyhrané utkání se začalo rozsýpat jak domeček z karet. Hosté hrozili a nám se nedařilo ani zakopat všechny míče na odlehlé palouky. Kdyby se bývalo hrálo ještě o 10 minut déle, asi by to s námi dopadlo zle. Naštěstí závěrečný tlak hostů ukončil nebojácný a typický průnik šelmy zvané Mates Hodr, který předložil na penaltu zcela volnému Jirkovi Kovářovi, který si s typickým klidem počínal mazácky a nedal brankáři šanci – 4:2. Pak už byla slyšet obrovská rána padajícího kamene souběžně s hvizdem hlavního arbitra, takže jsme si mohli opět zazpívat oslavné chorály a po více jak půl roce jsme opustili vody bétřídního chvostu.

V neděli nás čeká doposud 3. tým průběžné tabulky ze Svratouchu, kterému máme co vracet za podzimní porážku 1:2 v domácím zápase, který se nám herně opravdu vydařil, ale bohužel jsme lépe nevyužili nabídnutých příležitostí a tak jsme v závěru “ostrouhali mrkvičku” a neměli ani bod.

Zápas začíná v neděli 28. 5. 2023 v 17:00 hod.

Pozor změna odjezdu autobusu, který je o 15 minut dříve než je uvedeno v oficiálním rozpise, takže odjezd je ve 14:15 od Džbánu.