Muži A | I. B třída 2022/2023 – 22. kolo

KUNČINA – LIBCHAVY |  0:2 (pol. 0:0)

Konečně vlna euforie a první vydřené body z venku!

Góly: 66. Ďuriš Daniel (as. Boštík Michal), 91. Pavlák Petr (as. Žídek Radim)

Sestava:

Hubálek Nikolas (B)

Šrom Michael – Vaňous Petr – Horníček Filip – Žídek Radim

Hodr Matěj  –  Boštík Michal (79. Kletečka Martin) – Ďuriš Daniel – Šrom Marek

Kovář Jiří (88. Kolář Šimon) – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Kletečka Martin, Dvořák Václav, Kolář Šimon;

Sobotní odpoledne jsme zavítali na pěkný kunčinský svatostánek. Věděli jsme, že do zápasu musíme dát maximum. Hráči byli odhodlání a natěšeni již v autobuse. 🙂

Potýkali jsme se s absencí Ríši Rába (dovolená) i Daniela Smíška (zranění), takže jsme nebyli úplně v “plné palbě”, ale odhodlání nám rozhodně nechybělo.
Průběh zápasu naznačil, že by to mohlo jít. Po křídlech jsme se dostávali do slušných závarů, avšak našim pokusům chyběla přesnost, což chvílemi připomínalo “přehlídku ohňostrojů”. Domácí hráli poměrně jednoduše a uchylovali se k nákopům směrem dopředu. Jednu 100% šanci si však vytvořili, ale domácí útočník s ní naložil po vzoru Ríši Rába z minulého kola, tedy přesně nerazantně a po zemi, kde byl připravený Nikolas Hubálek. Ten se více předvedl o chvíli později v pozici hodné “záře reflektorů”, když si na odražený míč naběhl domácí Šměhlík, který se do něj opřel opravdu znamenitě a z cca 35 m vyslal nádherný projektil, který letěl přesně k tyči, ale Nikolas Hubálek se nenechal nachytat na švestkách a na poslední chvíli dokázal zareagovat konečky prstů, takže z toho byl jen roh. Nám se poměrně dařilo otáčení hry a přechody po křídlech, ale gól ne a ne přijít. Domácí se začali zbytečně dohadovat mezi sebou, což byl přesně mlýn pro naši zvýšenou aktivitu. Poločas skončil 0:0, ale věděli jsme, že máme na to přivézt konečně nějaký ten bod z venkovního hřiště.
Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první, jen s tím rozdílem, že naše šance se začaly stupňovat, stejně jako se stupňovala frekvence nakoplých míčů domácích. Ty po celý druhý poločas hrozili prakticky jen ze standardních situací či rohů.
My se dostávali do šancí snadněji, defenziva Kunčiny vykazovala značné trhliny. První branku mohl vsítit Pavlák, ale chybělo mu trochu štěstí z minulého zápasu, kdy jeho střela prosvištěla snad jen 5 cm od levé tyčka. Následně po vlétl neohroženě do vysokého míče a hlavou přestřelil zívající klec. Stejně tak jeho pokus nůžkami neměl ty správné parametry. Na toto střelecké trápění se nemohl dívat Dan Ďuriš, takže využil zvýšeného tlaku a na dvakrát se opřel do míče na hranici vápna. Při prvním zblokovaném pokusu již ten druhý letěl přesně k levé tyči kunčinské brány mimo dosah golmana – 0:1. Pojistka mohla přijít poměrně záhy, když individuální “šelmovitou” akci předvedl opět “turborychlý geppard” Mates Hodr, který pláchl všem a parádně předložil Pavlákovi, jenž mohl zajistit klid a umístit loptu do prázdné klece, ale zalekl se prudkého a skákajícího míče, takže začal vymýšlet “fotbalovou laskominku”, zasekl si míč, nechal proklouzat obránce s brankářem, ale bohužel mu nepřál tvrdý terén, který by ještě pokropen, takže mu podklouzly nohy, načež stihl udělat ještě blafák v leže, aby vstal a poslal míč do brány, kde však už hlídkoval obránce a palcem u nohy vytěsil “jasný gól” jen na roh. To se zdálo jako začínající komplikace, která Kunčině pomůže k vyrovnání, ale naštěstí nás to mrzet nemuselo, jen to stálo poměrně dost zbytečného úsilí a nervů při závěrečné sérii domácích rohů a přímáků, ze kterých však nakonec ohrožení nepřišlo. Definitivní tečku nakonec připravil další “nespoutaný Django” Radim Žídek, který se z obrany probil tryskovými motory do otevřené obrany, aby z křídla učebnicově předložil pod sebe, kam si naběhl Petr Pavlák a konečně stvrdil naše první venkovní body. – 0:2.
Výhra to byla zasloužená, vytvořili jsme si více brankových přiležitostí a některé jsme dokázali využít. Domácí nám ukázali, že v týmu nemají optimální vztahy mezi sebou a jejich hra postrádala nějaký kompaktnější útok a zbytečně vše řešili nakopávanými míči, což na nás nyní nestačilo.
Již v sobotu náš čeká další Play off” zápas proti rezervě Moravské Třebové. Přijďte nás podpořit. Věříme, že body zase zůstanou doma.
Zápas začíná v sobotu 20. 5. 2023 v 17:00 v RŽ aréně.