Muži A | I. B třída 2022/2023 – 21. kolo

LIBCHAVY –  JAROMĚŘICE |  3:3 (pol. 2:1)

Festival zahozených šancí nás nakonec přivedl na bod mrazu.

Góly: 19. Pavlák Petr (z pen.), 39. Pavlák Petr (as. Smíšek Daniel), 63. Pavlák Petr (as. Smíšek Daniel) – 40. Švec Daniel, 50. Borýsek Dominik, 86. Švec Daniel

Motyčka Matěj (B)

Šrom Michael – Vaňous Petr – Horníček Filip – Žídek Radim

Smíšek Daniel  –  Boštík Michal (89. Hrabovský Jan) – Ďuriš Daniel – Šrom Marek (65. Kovář Jiří)

Ráb Richard – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Hubálek Nikolas (B), Kovář Jiří, Hrabovský Jan, Dvořák Václav, Adamec Jan;

V sobotu 6. května jsme v našem “svatostánku” přivítali soupeře z Jaroměřic. Důležitost zápasu netřeba připomínat. Jedině vítězství by nás konečně přiblížilo na dostřel spodku tabulky. Jaroměřice minulý zápas přehráli Pomezí 5:0, což byla pro naše útočné pojetí další laskomina. Ihned zpočátku jsme se velice snadno dostávali do slibných pozic, jelikož Jaroměřice hráli vysunutou offside linii, která pro ně však mohla mít fatální následky. Bohužel jsme toho moc nevyužili, jelikož nám někdo zaklel střelecké schopnosti Ríši Rába. Ten se totiž ocitl několikrát ve slibné pozici, ale vždy 100% šanci 100% zazdil. Na první gól jsme tedy čekali do 19. minuty, kdy nepovedený centr Pavláka vypadl hostujícímu brankáři a “dotěrný štírek” Míša Boštík byl u dorážky faulován. Následnou penaltu proměnil Pavlák, leč stáli při něm všichni Svatí, když si brankář na míč sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal. Jak minuty pokračovaly, Ríša Ráb pálil co se dalo a nebyl to prostě on ani jeho den. Stav se měnil opět až ve 39. minutě, kdy pohlednou kombinaci dovedl do finální podoby Dan Smíšek, jenž potáhl po křídle a předložil prudký míč do vápna, který však hostující brankář chytře přečetl, avšak špatně vyhodnotil. Míč cestoval celým malým vápnem až k Pavlákovi, který ho z úhlu poslal levačkou tam, kam lopta patří –  2:0. Fotbalový pán Bůh byl tentokrát spravedlivý, když zaklel nohy Ríšovi Rábovi, tak pro změnu zaklel ruce jaroměřickému brankáři Továrkovi…na Ríšovo zakončení by však tentokrát stačil golman bezruký. 😀 Na vlnu euforie z pohodlného vedené 2:0 jsme však mohli zapomenout, jelikož hned za minutu bylo sníženo, když po drobných zmatcích v obraně míč propadl k hostujícímu Švecovi, jen si už věděl rady – 2:1.

Druhý poločas jsme věděli, že vše máme ve svých rukou, a že máme dostatek příležitostí na přidání pojistky. Ta však stále nepřicházela. Naopak jsme opět vlastními chybami obdrželi laciný gól, když míč doputoval ke zcela volnému Borýskovi, který pohodlně srovnal stav zápasu na 2:2. Ríšovo střelecké trápení pokračovalo ve stejném duchu i v druhé půli a opět osamocen zbrkle zakončil. O chvíli později se však naopak vytáhl náhradní golman Jaroměřic Procházka, který zněškodnil Ríšův povedený přímý kop. Při střelecké chuti však byl Petr Pavlák, který to při nemohoucnosti ostatních musel vzít na sebe. Dan Smíšek opět potáhl středem a přistrčil Pavlákovi, jenž svoji oblíbenou zasekávačkou poslal na párek hostujícího obránce a prudkou střelou na pravého rohu nedal golmanovi šanci – 3:2. Zkompletoval hattrick a rozjel vlnu nadšení a vidinu dalších 3 bodů. Chtělo to však pojistku, kterou mohl přidat Dan Duriš, jenž běžel sám, ale v této jeho “nové” pozici byl trochu zaskočen, takže obhození brankáře již nestihl doběhnout a míč se dokutálel pouze půl metru vedle branky. Když i Pavlák v samostatném úniku vymýšlel “Poborského lop” který se však jen došoural k připravenému golmanovi, přišel 4. minuty před koncem trest. Propadlý míč zužitkoval opět kapitán Jaroměřic Daniel Švec a podřízl nám tím větev – 3:3. Pro Jaroměřické byl bod velice slibným počinem, ale pro nás, vzhledem k promarněným šancím, obrovským zklamáním. Je to však jen sport.

Zhodnocení zápasu od Petra Pavláka:

Zápas mě stále mrzí ještě dnes. Místo naší kanonády máme nic neřešící bod. Ačkoliv soupeř nehrál úplně špatně, měl výškovou převahu, hrál jednoduše, nastřelil 2 břevna, ale mimo ně měl 3 šance a ty proměnil. My mohli dát za poločas minimálně 5 gólů a další poločas určitě 3 přidat. Jaroměřická obrana hrála na hranici rizika. Někdy nás v offsidu načapala, ale mnohokrát jsme šli sami nebo jsme mohli přidat lepší finálku. Naše defenziva také nepracovala úplně špatně a prodloužené míče zastavovala, především Filip Horníček měl snad hlavu všude. Nakonec zase 3 okénka soupeř našel a využil je. 3 góly dostat je prostě hodně. Vzhledem k průběhu atraktivného utkání a lepší střelecké potenci, nám to ani vadit nemuselo, ale bohužel jsme přišli na to, že Ríša Ráb měl tento zápas nazuté kopačky opačně a ještě svázané tkaničky dohromady, proto by netrefil ani stodolu. 😀 Bohužel je to fotbal, takže věříme, že jeho čas přijde v jiném zápase, protože každý zápas je pro nás nyní důležitý. Je to škoda. Mohli jsme se přiblížit několika týmům na pouhé 3 body a zároveň dorovnat Pomezí na předposlední pozici. Bohužel se tak nestalo a nám nezbývá nic jiného, než jít poctivě dál – zápas od zápasu. Příležitost k tomu máme již tuto sobotu, když zajíždíme na horkou půdu do Kunčiny, kde to bude další výzva a bitva s parametry Play Off.

Přijeďte nás podpořit. Zápas v Kunčině se hraje 13. 5. 2023 od 17:00.