Muži A | I. B třída 2022/2023 – 20. kolo

LIBCHAVY –  SLOUPNICE |  3:1 (pol. 2:0)

Zasloužené vítězství nad lídrem a vlna euforie

Góly: 16. Pavlák Petr (as. Ráb Richard), 39. vlastní (Karlík Tomáš), 88. Ráb Richard (as. Žídek Radim) – 54. Mikulecký Ondřej

Motyčka Matěj (B)

Šrom Michael – Vaňous Petr – Horníček Filip – Žídek Radim

Hodr Matěj  –  Boštík Michal – Ďuriš Daniel – Šrom Marek (90. Kletečka Martin)

Ráb Richard (90. Kovář Jiří) – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Hubálek Nikolas (B), Kletečka Martin, Kovář Jiří, Hájek David, Hrabovský Jan, Dvořák Václav

V sobotu, den před čarodějnicemi k nám z “podkopce i přeskopce” zavítal rival, který má zcela opačné starosti než my. SK Sloupnice bojuje o postup do I. A. třídy, kdežto my o setrvání v I. B. třídě. Na lokální derby jsme se těšili a chtěli jsme odčinit výbuch z Dobříkova, takže jsme trochu přeskupili formace a mentálně nás poháněla obrovská snaha porazit tým, který si prohru už skoro nepamatuje a navíc k nám přijel s obdivuhodnou šňůrou 4 zápasů bez inkasovaného gólu, což konkrétně pro nás je počin z říše Star Wars.

Do zápasu jsme se pořádně obuli. Důležité pro nás bylo, že jsme nedostali gól v první minutě. 🙂 Po pár okamžicích bylo zjevné, že by nám to mohlo takříkajíc lepit. Zdobily nás rychlé a důrazné přechody a obrovská chuť. Po pár minutách jsme mohli otevřít skóre, ale Pavlák trefil pouze tyč. Naštěstí jsme byli trpěliví a dočkali jsme se záhy, jelikož v 16. minutě přišla krásná souhra od zálohy na Ríšu Rába, jenž si pohrál ve vápně s obránci a předložil Pavlákovi, který hladově zatloukl do sloupenské sítě – 1:0. Další šance na sebe nenechali dlouho čekat. Snadno se za obranu dostal Ríša Ráb, ale zakončil trochu laxněji motivovaným kopem mimo bránu. Sloupnici se kombinace příliš nedařila a pokud již dostali nakopnutý míč na svá útočná esa “Mikulecký na druhou”, zafungovala spolehlivě naše defenziva. Z rychlých přechodů do otevřených oken jsme udělali invazní flotilu, takže jsme se s chutí hnali za dalším gólem, ale Pavlák v jasné šanci trefil pouze nohu připraveného Voleského. Rozhodující trefu tak musel zařídit sloupnický srdcař Tomáš Karlík, který usměrnil o břevno “výstávním angličanem” průdký centr Matěje Hodra, jenž směřoval na Míšu Boštíka. Otázkou tedy je, zda-li by to hlavou poslal takto precizně pod lať nebo ne. 🙂

Druhý poločas už jsme takovou převahu nevykazovali a hosté se začali osmělovat. Bylo konečně vidět, že se jim prohrát s posledním týmem moc nechce. V 54. minutě hosté zužitkovali rychlý kontr, které si vzalo do merku opět duo Mikuleckých. Martin podél golmana vybídl kanonýra Ondřeje, jenž už měl snadnou práci doklepnout z brankové čáry a zdramatizovat tak zápas – 2:1. Vyrovnání mohlo padnout z krásné rány sloupenského Fikejze, jenž však neměl kýžené štěstí a míč se odrazil od břevna na brankovou čáru a dorážku už zkomplikoval náš golman Matěj Motyčka. Bojovnost hostí občas haprovala s pravidly, takže se začalo žlutit a rázem také červenit, když obrovskou přemotivovanost neovládl Dočkal a po pár minutách na hřišti se poroučel do sprch. Samotného ho tam nechtěl nechat “sobotní smolař” Tomáš Karlík a po ostřejším střetu i on uviděl druhou žlutou, takže jsme vycítili šanci výsledek nepustit. Hej nám bylo v 88. minutě, kdy zahrával Radim Žídem centr na zadní tyč, který přilétl na kopačku Ríši Rába a ten mále protrhl síť a pak také roztrhl vlnu euforie, jelikož bylo skoro rozhodnuto. Hosté se snažili až do konce, ale nečekaný výsledek byl na světě.

Sehráli jsme parádní představení a zápas měl asi všechno, co má vesnická kopaná mít. Domácí “rowdies” nás povzbuzovali a my se společně s nimi budeme těšit na tuto sobotu 6. 5. 2023, kdy přivítáme opět v RŽ aréně tým Jaroměřic, kterému máme co vracet.

Přijdťe nás podpořit, jelikož náš plac, náš hrad! Utkání začíná v 17:00 hod.