Muži A | I. B třída 2022/2023 – 17. kolo (dohrávka)

DOBŘÍKOV – LIBCHAVY |  6:0 (pol. 3:0)

Lekce fotbalové zkušenosti proti fotbalové nezkušenosti = 6:0

Góly Dobříkova: 1. Novotný Matouš, 35. Svoboda Jiří, 42. Novotný Matouš (pen.), 50. Sedlák Tomáš, 54. Novotný Matouš, 87. Novotný Šimon (pen.)

Hubálek Nikolas (B)

Dvořák Václav – Vaňous Petr – Horníček Filip – Šrom Michael

Šroma Marek –  Boštík Michal – Ďuriš Daniel – Žídek Radim (82. Motyčka Matěj)

Ráb Richard (68. Kletečka Martin) – Pavlák Petr (C) (46. Kovář Jiří)

Připraveni: Motyčka Matěj, Kletečka Martin, Kovář Jiří

Ve středu jsme zajížděli na “kravský palouk” do Dobříkova, kde jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Výsledek však ještě předčil naše očekávání a nepovedlo se nám absolutně nic. Domácí hráli jednoduše, účelně a kombinačně, takže si s námi hráli jak kočka s myší. Naše fotbalová nevyspělost a defenzivní gentlemenství jsme mohli odnést ještě mnohem větším přídělem. Věděli jsme, že musíme chytnout začátek, jelikož v Lanškrouně jsme inkasovali již v první minutě. Nyní jsme vstup do utkání ještě “vytunili” a posunuli na nový level, jelikož jsme inkasovali snad již ve 20. vteřině a to jsme disponovali úvodní rozehrou. Zde se opět prokázal malý nedůraz ve středu hřiště a domácí Novotný pohodlně přehodil Hubálka – 1:0. Hosté hráli velmi dobře, aby také ne, když většina kádru Dobříkova hrála vyšší soutěže a vyspělost i důraz byl “setsakramenstky” znát. Tvrdost pocítil také Pavlák, když ho stoper Karela nakopl místo míče. S bolestivou grimasou chvíli paběrkoval jak postřelený zajíc, aby do druhé poločasu již nezasáhl. Druhý gól jsme inkasovali ve 35. minutě, když už to vypadalo, že jsme přečkali nebezpečný roh, ale bohužel pozdí dostoupení znamenalo přesný zásaha – 2:0. Ojedinělé naše ohrožení zařídil Ríša Ráb, který dostal ve vápně dost prostoru, ale zakončil pouze bodlem a golman byl připraven. Chvíli poté dobře pálil Dan Ďuriš, ale pouze do připraveného golmana, kterému však prudká rána vypadla z koše, ale Pavlák z dorážky neuspěl, když opět zasáhl golman Novotný. Když už to vypadalo na poločasovou “Csaplárovu past”, kterou jsme sami pocitili právě v Dobříkově, abychom loňskou sezonu nakonce prohráli 2:4, nešetrně vyběhl náš golman Hubálek a sešrotoval domácího útočníka. Domácí se z penalty nemýlili a do kabin šli s pohodlným náskokem, který mohl být opravdu mnohem vyšší, jelikož domácí si z naší obrany dělali trhací kalendář a ani nůž v másle nechodí takto snadno. Nikolas Hubálek předvedl pár solidních zákroků, ale po většinou se dobříkovští přetahovali kdo překopne bránu výše.

V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Hosté se snadno dostávali do zakončení bez většího odporu a jen navyšovali skóre. Na dvě nahrávky od stopera se dostali do brejkových situací. Ve všech řadách měli kvalitu a my, ačkoliv jsme se snažili a rozhodně jsme nechtěli rezignovat, jsme prostě neměli ani náš den, ani nárok. Čestný zásah mohl přidat Dan Duriš nebo Míša Boštík, ale branku netrefili.

Zasloužená výhra domácích, která nám ukázala, že musíme zlepšit všechno. Dva venkovní tripy se nám těžce nepovedly a odvážíme si 0 bodů a hrozivé skóre 1:10!!!.

V soboru 29. 4. 2023 od 16:30 přijede do RŽ arény vedoucí celek soutěže ze Sloupnice, jehož zdobí týmovost a především defenzivní kvalita, když nedostali již 4 zápasy v řade gól. Navíc mají nyní rozjetou gólovou mašinu Ondřeje Mikuleckého, takže pro sobotu máme o zábavu postaráno. Pokusíme se o překvapení kola, ale potřebujeme k tomu co nejvíce fanoušků.