Muži A | I. B třída 2022/2023 – 19. kolo

LANŠKROUN B – LIBCHAVY |  4:1 (pol. 2:1)

Selhání ve všech směrech a promarněná šance odrazit se od chvostu.

Góly: 1. Marek Michal, 10. Zelinka Lukáš, 62. Pecháček Marek, 71. Zelinka Lukáš – 27. Pavlák Petr z pen.

Sestava:

Motyčka Matěj (B)

Dvořák Václav (71. Hájek David) – Vaňous Petr – Horníček Filip (74. Kovář Jiří) – Šrom Michael

Hodr Matěj (74. Kletečka Martin) –  Boštík Michal – Ďuriš Daniel – Žídek Radim (74. Šrom Marek)

Ráb Richard – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Hubálek Nikolas (B), Šrom Marek, Kletečka Martin, Kovář Jiří, Hájek David

Utkání na pažitu lanškrounské rezervy nám těžce nevyšlo. Už v první minutě při první střele jsme lovili naběrákem míč z vinglu naší brány. Neskutečně přesný kop, možná i životní, předvedl lanškrounský Marek.V desáté minutě po rychlé akci po křídle a následném nedůrazu naší obrany jsme nezachytili nahrávku do vápna a domácí Zelinka už měl snadnou pozici prostřelit Matěje Motyčku, takže jsme prohrávali již 0:2!!! Tvrdý lanškrounský direct jsme těžko rozdýchávali, ale “na chvilku” se podařilo. Najeli jsme na aktivní hru směrem dopředu, zapojili naše extrémně rychlé “turbomašiny” Žídka a Hodra a ukázalo se to jako klíč ke zdramatizování zápasu. Po jednom centru si míč ve vápně zkušeně pokryl Ráb a byl knockoutován oktagonským “high kickem” do žeber, takže následovala penalta, kterou bezpečně proměnil Petr Pavlák – 1:2. V této fázi utkání jsme lanškrounské zmáčkli, vytvořili si nebezpečné šance po centrech z křídel, kdy mohl skórovat Míša Boštík a ještě blíže byl Dan Ďuriš, který se pověsil do vzduchu a jen o centimetry minul pravou šibenici. Po chybě domácí obrany pláchl Pavlák, ale jeho střelu stačil se štěstím vytěsnit ramenem do břevna brankář Fikejs a z následné dorážky vznikl zajímavý závar, když golmanovi nejprve vypadla dorážka Rába a k míči se dostal opět Pavlák, ale nedokázal ho razantněji poslat do sítě, takže jeho pokus byl bohužel vykopnut z brankové čáry. Další naše aktivita však byla přerušena poločasem a pro domácí to bylo zjevným vysvobozením. To bylo z naší strany vše, jelikož jsme na zlepšený výkon nedokázali ve druhém poločase vůbec navázat. Domácí byli důraznější, vyhrávali hlavy, souboje a prostě více chtěli. Nám nešlo zhola nic, kupili jsme chyby, kiksy, nepřesnosti a některé naše řešení situací, zákroky a nahrávky na nikoho, připomínaly spíše zápas Kocourkova s Kotěhůlkama, než úroveň I. B třídy. Proto jsme byli potrestání ještě 2 brankami. Snížit mohl ještě v úniku Ríša Ráb, ale se svou šancí nenaložil s grácií kanonýra, takže pro nás byl poslední hvizd rozhodčího vysvobozením. Zápas, převážně začátek zápasu a druhý poločas se nám hrubě nepovedl. Nedokázali jsme projít kombinační hrou do útoku, uchýlili jsme se k nákopům, čímž jsme se trvaleji nedokázali usadit v útočné fázi a něco nebezpečného vymyslet. Musíme tento počin hodit za hlavu, jelikož ve středu 26. 4. 2023 v 17:30 absolvujeme těžkou prověrku na hřišti zkušeného Dobříkova. Herní situace musíme řešit rychleji a fotbalověji s větší agresí, jinak nemůžeme myslet na body. Dobříkov se sám asi neporazí.

Stále však věříme, že boj o udržení ještě zdaleka nekončí. Takže Libchavy jedeeem.