Muži A | I. B třída 2022/2023 – 18. kolo

LIBCHAVY – BŘEZOVÁ NAD SVITAVOU |  3:2 (pol. 2:1)

Zasloužená výhra, ale boj až do posledních minut.

Góly: 20. Pavlák Petr (as. Ďuriš Daniel), 25. Ráb Richard (as. Pavlák Petr), 76. Ďuriš Daniel (as. Žídek Radim) – 33. Říkovský Daniel, 90. Kučera Martin

Hubálek Nikolas

Dvořák Václav – Vaňous Petr – Horníček Filip – Šrom Michael (80. Hájek David)

Hodr Matěj (76. Kolář Šimon) –  Boštík Michal (73. Šrom Marek) – Ďuriš Daniel – Žídek Radim (82. Šrom Marek)

Ráb Richard (60. Kovář Jiří) – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Motyčka Matěj (B), Šrom Marek, Kolář Šimon, Kovář Jiří, Hájek David

Na domácím hřišti jsme přivítali celek Březové nad Svitavou. Ten přistoupil k začátku utkání tak, jak na hřiště přicházel, tedy “pianko-pohoda”, jelikož hráči Březové se trousili na hrací plochu jak “švábi na pivo”, takže se úvodní hvizd trochu pozdržel. laxnější přístup je mohl přijít hodně draho, jelikož my jsme se do soupeře zakousli s vervou. Po 15. minutách jsme mohli vést 5:0 a nikdo by se asi nedivil. Několik obrovských šanci však zazdili Pavlák s Rábem, aby se oba nakonec přeci jen dočkali zásahu do černého, když nejprve Pavlák využil krásný míč od Dana Ďuriše a ve vápně si vystřihl mini slalom a skóroval podél golmana – 1:0. Druhý gól padl po rychlé kombinaci započaté prudkým míčem až od brankáře Nikolase Hubálka a pokračován lehkým protečováním od Pavláka, kterým byl vyslán do brejku Ríšu Rába a vstříc golamanovi mu nedal šanci – 2:0. Hru jsme měli pod kontrolou tak profesorsky, že se před poločasem karta obrátila. Hosté přidali, my se zbytečně zatáhli do bloku, hosté měli více míč na kopačkách a po nedůrazném odkopu jsme soupeři nabídli snížení, kdy se míč na vápně dostal ke zcela volnému Říkovskému a ten prostřelil Nikolase Hubálka.

Druhý poločas se hra vyrovnála. Hosté se dle předpokladů více snažili dorovnat stav a hrozili z nebezpečných přechodů a centrů. Pojistku však mohl přidal Matěj Hodr, když na něj zívala prázdná brána z malého vápna, po ideální přihrávce od Radima Žídka, ale Gepy bohužel “ledabyle” odmítl skórovat. Asi měl vsazeno. 🙂 Nicméně pojistka nakonec přišla a byl to rovnou gól vítězný, když si na precizně zahraný roh Radima Žídka naskočil Dan Ďuriš a rozjásal domácí příznivce. Hosté stačili pouze snížit, když se ze závaru prosadil zkušený březovský kapitán Kučera. Utkání jsme mohli zvládnout vyšším rozdílem, mohli jsme však také zle doplatit na neproměněné šance a odejít s prázdnou nebo smírně. Rozhodčí mohl také písknout penaltu za naši ruku ve vápně, ale z jeho pohledu nebyla viditelná, takže jsme se nakonec radovali z plného bodové zisku.