Muži A | I. B třída 2021/2021 – XVI. kolo

SOKOL LIBCHAVY – SOKOL POMEZÍ  | 7:0 (pol. 2:0)

Střelecké hody na pomezí debaklu a konečně 3 body.

Góly: 8. Žídek Radim (as. Jetmar), 41. Pavlák Petr (as. Horníček), 53. Pavlák Petr (as. Boštík J.), 54. Pavlák Petr (as. Boštík J.), 62. Žídek Radim (as. Boštík J.), 71. Hodr Matěj (as. Žídek), 76. Jetmar Matěj

Hubálek Nikolas

Šrom Michael  – Ďuriš Daniel (71. Musil Jakub) – Horníček Filip – Hájek David (79. Šrom Marek)

Hodr Matěj – Jetmar Matěj – Boštík Jaroslav  – Žídek Radim

Boštík Michal  (83. Motyčka Matěj) – Pavlák Petr (C) (83. Abrahám Matěj)

Připraveni: Abrahám Matěj, Šrom Marek, Musil Jakub, Motyčka Matěj,

Neradno dělat z prvního vítězství přehnané závěry. Nicméně jsme měli konečně čest nastoupit na našem “chloubou opředeném” hřišti, avšak počasí fotbalu moc nepřálo. Během zápasu se snad vystřídalo čtvero ročních období. Naštěstí nás i naše věrné příznivce hřálo alespoň příjemné vítězství. To se začalo rodit již v 8. minutě, kdy vítězný gól vstřelil novopečený “levý half” Radim Žídek, po ideálním vybídnutí od Matěje Jetmara. Ze své typické levé strany, svojí levou nohou počastoval levou část brány po pravé ruce brankáře – 1:0. Žídas byl při chuti a několikrát se neohroženě hnal do dalších zakončení. Paradoxně nás první branka trochu ukolébala a nepochopitelně jsme vypadli ze správného herního rytmu. Soupeř z Pomezí chtěl využít nabídnuté příležitosti a občas naši defenzivu pořádně vystrašil, avšak ke gólu to naštěstí nevedlo. S koncem poločasu se opět iniciativa přesunula na naše kopačky a po sérii rohů jsme byli blízko gólů. Škoda jen, že si Dan Duriš ostříhal nehty a o milimetr nedosáhl na propadlý míč. Veseleji však bylo ve 41. minutě, kdy Filip Horníček svým čelním periskopem našel hlavu osamoceného Pavláka, a pro něj už to bylo pouze zasunutí pera do futrálu – 2:0.

V druhém poločase se konečně poštěstilo a ačkoliv jsme dostali pár krup na trapéz a zátylek od nevlídného počasí, soupeř na tom byl o poznání hůře. Rozjeli jsme totiž další rundu krupobití. Vše odstartoval v 53. minutě výborně hrající Jarda Boštík, který se probil do vápna a ideálně předložil Pavlákovi. Ten si s míčem chvíli pohrál a pak ho uklidil tam, kde mu je nejlíp – 3:0. Za rovnou minutu jsme se na defenzívu soupeře opět valili jak prorvaná stavidla. Jarda Boštík posunul opět na volného Pavláka a ten křížnou střelou, i s optimální tečí obránce, procedil přesně k tyči a završil “starobní” hattrick – 4:0. Na to se nemohl dívat Radim Žídek a opět po krásné rychlé individuální akci pod padajícím bránkářem zvýšil již na – 5:0. Hosté zjevně vyhlíželi konec a teplé sprchy, ale to bylo v té chvíli na míle daleko. Přišel totiž další precizně zahraný roh od Radima Žídka, na který si naběhl Matěj Hodr a hlavou poslal do levého horního rohu – 6:0. V 71. minutě se po několika předchozích nezdarech a planých pokusech alias “plašmušek” odhodlal ze své obvyklé a oblíbené vzdálenosti Matěj Jetmar a vskutku – jeho rána byla výstavní. Jeho pokus z 20,55 m ještě teď bzučí hostujícímu brankáři – 7:0. O navýšení skóre se ještě mohl postarat střídající Marek Šrom, ale trefil pouze tyč. Když nebyla využita ani 1000% tutovka “mladého kanonýra” Matěje Gejbi Abraháma, rozhodčí pískl do píštalky a konečně vylezlo bojácné sluníčko. První jarní body byly doma, takže jsme mohli opět oprášit vítězný chorál. Věříme, že si stejnou chuť k fotbalu přeneseme i na horkou půdu do Jablonného.

Další utkání sehrajeme o velikonoční neděli 17.4. 2022 v Jablonném nad Orlicí od 16:00.

Odjezd autobusu Vám možná sdělí prodavačky v místním Konzumu.

Věříme, že nás přijde podpořit a uštědříme Jabku pořádnou vellikonoční výslužku.