Muži A | I. B třída 2021/2021 – XV. kolo

SOKOL DOBŘÍKOV – SOKOL LIBCHAVY – | 4:2 (pol. 0:2)

Nepochopitelný výpadek koncentrace v II. poločase nás stál kýžené body.

Góly: 51. Klapal Lukáš, 53. Klapal Lukáš, 67. Klapal Lukáš (pen.), 70. Vojtíšek Marek – 8. Hodr Matěj (as. Pavlák Petr), 44. Boštík Michal (as. Jetmar Matěj)

Sestava:

Hubálek Nikolas

Šrom Michael  – Ďuriš Daniel – Horníček Filip – Hájek David

Hodr Matěj – Jetmar Matěj – Boštík Jaroslav  – Žídek Radim

Boštík Michal (77. Šrom Marek) – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Abrahám Matěj, Šrom Marek, Němeček Matěj, Musil Jakub,

 

Snad se to nestane pravidlem této jarní sezóny, ale prozatím nedokážeme vydržet v dobrém fotbalovém rozmaru a koncentraci celý zápas. Tento fakt nás stál již 6 jarních bodů. Z 8!! inkasovaných branek ze dvou utkání jsme si snad 7 branek dali sami díky našim katastrofálním chybám.

V dobříkovském svatostánku jsme začali nabuzeni a bez respektu. Celý první poločas jsme předváděli hru, kterou se chceme prezentovat. Soupeř nestíhal a neměl na nic čas, proto se do šancí dostával velice zporadicky. Z první velké šance jsme ihned skórovali, když Matěj Hodr dorazil hlavou vyražený míč po šanci Pavláka – 0:1. Výstavním kanónem se předvedl, novopečený futsalový reprezentant U21 ala Akadémia, Matěj Jetmar, a brankář Rychtařík měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil na roh. Stupňovaná aktivita vedla k dalším šancím. V závěru poločasu pálil po ideálně kopnutém rohovém kopu jen tešně vedle Pavlák. Radost nám přinesla 44. minuta, kdy parádní bochník do vápna poslal Matěj Jetmar na Míšu Boštíka, a nejmenší muž na hřišti si “ulízl ofinku” ve velkém stylu, když míč doklouzal za překvapeného dobříkovského brankáře – 0:2. Zdařilý výkon mohl přinést více branek, ale bohužel.

Do druhého poločasu jsme šli mentálně posilněni s jasnou vizí. Udržet tempo a hlavně jen nehlídat nastřádaný náskok. Hned v 51. minutě jsme však řádně nedostoupili domácího kanonýra Klapala, který poslal loptu křížně přesně k tyči. Náš “objev sezóny” Nikolas Hubálek se však skládal jak vidlema složená fúra písku. Nutno dodat, že přesněji to snad kopnout nešlo. Hned o chvíli později se míč dostal na střed vápna ke stejnému střelci. Nyní měl ještě více času, takže nejdříve spočítal nákladní vagóny projíždějícího vlaku a poté umístil opět přesně k levé tyči – 2:2! O několik minut později přišlo na lámání chleba. Pavlák v ložené šanci selhal a v zápětí špatně vyhodnotil Hájek centr do vápna, takže ho sebral i s domácím útočníkem. K nařízené penaltě se postavil opět Klapal a během 16 minut zpečetil hattrick – 3:2. Jak domeček z karet se rozsypalo vše, takže jsme si nechali dát pro jistotu ještě jeden fík z kopačky Vojtíška. V druhém poločase jsme měli problém s rozehrou a vlastně se vším. Především sami se sebou. Domácí nám lakotně moc míčů nepůjčili, ačkoliv my jsme k nim byli sdílnější.

Nic na plat. Snad vše zlomíme již tuto sobotu, kdy konečně sehrajeme náš “první” domácí zápas na “vypečeném trávníčku”, jak by řekl Láďa Hruška. Soupeřem nám bude Pomezí.

Utkání se hraje v sobotu 9. 4. 2022 od 15:30.

Věříme, že nás přijde podpořit dobré počasí i početná enkláva libchavských rowdies.