Muži A | I. B třída 2021/2021 – XII. kolo

SOKOL LIBCHAVY – TJ JAROMĚŘICE | 5:4 (pol. 1:3)

Úvodní 20-ti minutovku hrůzy vystřídala závěrečná euforie.

Góly: Pešina Jakub (as. Pavlák Petr), 50. Jetmar Matěj (as. Pavlák Petr), 59. Pavlák Petr (as.Pešina Jakub), 84. Pavlák Petr (as. Ráb Richard), 90.+2 Ráb Richard (as. Pavlák Petr) – 9. Valenta, 11. Švec, 19. Mooz, 54. Batelka

Hubálek Nikolas

David Hájek  – Blažek Jaroslav – Horníček Filip – Židek Radim (59. Svoboda Jakub)

Šrom Marek (52. Ráb Richard)  – Jetmar Matěj  – Flídr Petr  – Boštík Jaroslav

Pešina Jakub  – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Abrahám Matěj, Ráb Richard, Němeček Matěj, Šrom Michael, Motyčka Matěj, Svoboda Jakub

Rozporuplný zápas s nováčkem soutěže z Jaroměřic byl dekorován zajímavou zápletkou a krásnou tečkou. To vše a ještě mnohem více nabídlo sobotní odpoledne v RŽ aréně. Diváci se určitě nenudili, ačkoliv pár jedinců málem trefil „šlak“. Zápas jsme začali nejhůře jak jsme mohli a také nejhůře v dosavadním průběhu sezóny. Absolutně laxní přístup a nedůraz zapříčinil to, že jsme inkasovali prakticky z prvních 3 pokusů hostů. Těm vyšlo zprvu vše na co sáhli. Nutno říci, že jsme jim v tom zdárně sekundovali, protože prakticky všechny 3 góly jsme jim darovali na zlatém podnose. První gól byl výstavní, když jsme ponechali za vápnem zcela bezprizorního hráče, jenž měl dostatek času seřídit mířidla. Zachránit situaci se ještě snažil náš David Hájek, který však přiložil nohu k dílu a lehce přizvedl míč, který parádně zapadl do šibenice Hubálkovi brány. Hned na to se špatně zorientoval Filip Horníček a nepovedeným odkopem vyslal do brejku hostujícího kapitána Švece, jenž polechtal “ohanbí” Nikolase Hubálka a procedil mu míč mezi nohy do sítě. Další šance a další gól, který po nedůrazu v naší defenzivě vstřelil hostující Mooz. To už bylo na ručník nebo na kardiologa. Alespoň trochu nadějný poločasový výsledek vykřesal Kuba Pešina, když nepohrdnul pobídkou do sóla od Pavláka a tváří v tvář s brankářem Jaroměřic mířil přesně. Toť byla alespoň kosmetická úpravava nezvládnutého poločasu. Hosté byli při chuti. Působili houževnatým i fotbalovým dojmem a hráli s chutí. Několik šancí ještě nevyužili. Před koncem poločasu jsme mohli snížit, ale Petr Pavlák v jasné příležitosti mířil hlavou pouze do tyče.

O poločase přišel velmi mrazivý vánek z úst našeho trenéra. Aby také ne, když poslední dobou ztrácíme body jako korálky na pouti. V defenzivě jsme přívětivý jak výlohové feny z Moulin Rouge a v útoku jsme poslední dobou nebezpečný, jak liščí oháňka ve slepičím kurníku. Na srovnání reputace jsme měli dlouhých 45 minut. Postupně jsme přebírali otěže zápasu. Začali jsme být důraznější, hladovější a mnohem obětavější. Soupeř začal propadat a nestíhal navazovat naše kontry. Z toho padla poměrně rychle naše kontaktní branka z kopačky Matěje Jetmara, který si v 50. minutě počínal mazácky a v rychlém úprku obešel i hostujícího brankáře – 2:3. Hned poté se na hřišti objevil také náš sniper Ríša Rába, který stále laboruje s “vystřelovacími zády” a tak ve sprinterských soubojích působí jako šípem postřelený mayský bojovník. S jeho příchodem však naše morální obětavost coolminovala. A co naplat, že jsme hned v 54. minutě obdrželi prapodivný gól z říše nešťastných, ale hlavně zbytečných, když míč po rohu proklouzal k naprosto volnému Batelkovi a ten propálil našeho brankáře a opět strhnul utkání do dvoubrankového rozdílu. Trocha nevole do hry vneslo zranění Radima Židka, který byl po nešetrném a nešťastném střetu s protihráčem odvezen do hospitálu a uvidíme dále, jak na tom jeho meniskus bude. Jakoby tím ale odstartoval naši krasojízdu. Již v 59. minutě si Petr Pavlák naběhl na krásně mířený a hebce razantní aut Kuby Pešiny a poslal prudký trkanec do pravého rohu. Konečně nám vyšla tato naše specialita, ačkoliv se jednalo asi o 50 pokus v zápase. Rázem jsme cítili šanci a prahli po vyrovnání. Opět však chyběl potřebný klid. Petr Pavlák v jasné pozici minul jen o pár metrů. Poté jsme rozjeli kombinační koncert, kdy z levé strany předložil na zadní tyč prudkou nahrávku Dan Ďuriš, ale náš kanón Ríša Ráb trestuhodně přestřelil prázdnou bránu z malého vápna! Zjevně dbal jen na dramatičnosti celého zápasu, jelikož bylo v našich hlavách více než jasné, že gól musí prostě přijít. Hostující defenziva pomaličku uvadala jak počůraný písek. Čas však neúprosně běžel a my se předháněli v zahazování šancí. Nutno přiznat, že soupeř měl také zajímavé příležitosti, kterými by asi definitivně rozlouskl zápasovou záhadu. Proti byl naštěstí náš Jarda Blažek se svojí “korpulentní postavou jako z Kostíků”, který obětavě 2x vykopnul míč mířící do brány a několik zajímavých pokusů hostí ještě trefilo našeho “svatouška” Hubálka. V 84. minutě však na vápně kouzlil Ríša Rába a jeho prudký míč stihl usměrnit Petr Pavlák a již bylo srovnání. Čas na zvrácení zápasu stále byl. V samostatném nájezdu však opět zklamal prominetní střelec Ráb, když mu jeho pokus brankář vykopl. Když se přehoupla 90. minuta tak jsme vygradovali naše úsilí a vytřeli jsme všem hráčům Jaroměřic zrak. Pavlák potáhl táhlem po levé straně a předložil milimetrový bochánek, se kterým si už Ríša Ráb věděl rady, takže prudce umístil z voleje a otočka skóre byla dokonána jest – 5:4. Pár minutek nastavení jsme si již pohlídali a mohli se opět po delší odmlce radovat z plného bodové zisku. Byly to však nervy až do konce, ale překlopení zápasu v náš prospěch nám ukázalo netušené morální síly. Když ke každému zápasu přistoupíme takto jako tento druhý poločas, bude veseleji častěji.

Další zápas sehrajeme na hřišti v Březové nad Svitavou již v sobotu 23.10. 2021 ve 14:30. Pojeďte s námi všici!