Muži A | I. B třída 2021/2021 – XI. kolo

SOKOL ŽICHLÍNEK – SOKOL LIBCHAVY | 1:1 (pol. 1:1)

Nepřesná koncovka, zakleté kopačky a další dva body v trapu. To nabídl špíl v Žichlínku.

Góly: 41. Faltus Roman – 4. Pavlák Petr (as. Ráb Richard)

David Hájek (83. Něměček Matěj)  – Pešina Jakub – Horníček Filip – Židek Radim

Hodr Matěj  – Jetmar Matěj  – Flídr Petr  – Boštík Jaroslav

Ráb Richard (54. Blažek Jaroslav)  – Pavlák Petr

Připraveni: Abrahám Matěj, Němeček Matěj, Šrom Michael, Musil Jakub, Blažek Jaroslav

Za pěkného podzimního počasí jsme zavítali k soupeři z chvostu tabulky do Žichlínku.

S tím jsme měli kladnou bilanci a navíc jsme jim v první nedohrané sezóně uštědřili lekci 12:1. To vše je však minulost, která nás nezbavila dojmu, že ze hřiště soupeře musíme odjet s plným počtem bodů. Věděli jsme, že nás nebude čekat nic lehkého a soupeř bude urputně bojovat, což se také potvrdilo, ale i tak jsme mohli domácím „darovat“ více jak jeden gól a pohodlně zvítězit. Nic nenasvědčovalo tomu, že zápas nakonec skončí smírně, jelikož jsme zásluhou Pavláka vedli hned z první střely a to probíhala teprve 4. minuta zápasu. Na povedenou a přesnou ránu z vápna, která zapadla přesně k tyči, Hutira nedosáhl. Byla to taková pumelice, že to vyrvalo oka v žichlínské síti a museli naběhnout domácí pořadatelé. Jakoby tento moment předznamenal zašněrování žichlínské svatyně na dalších 86. minut. Aktivita nám upřít nelze. Soupeře jsme častovali rychlými přechody a hladovost nám nechyběla, bohužel jsme to nedokázali vyjádřit gólově. Samostatný únik Pavláka kryl domácí brankář a další šance Rába, Jetmara či Hodra zůstaly nevyužity. Ke konci poločasu tak zákonitě přišel trest z kopačky Faltuse, který využil zmatků naší defenzivy a propálil z blízka Hubálka – 1:1. To bylo z golového výčtu vše, avšak zápas nebyl nudným podíváním, nýbrž zajímavým pokoukáním pro oko žichlínských fans. V přímém přenosu byl vidět zmar a střelecká deka libchavských, kteří ač s obrovskou útočnou chutí valily jeden útok za druhým, leč bez patřičného efektu naráželi na domácí obranu nebo ve většině případů na výborně chytajícího Hutiru. Především Petr Pavlák měl na kopačkách minimálně 3-4 góly. Dokázal z toho vytěžit pouze 2 břevna, kdy u jednoho opět zasáhl pohotově Jaroslav Hutira. Před koncem ještě Pešina vybídl krásným centrem opět Pavláka, který vystřihl parádní nůžky, ale míč v síti opět neskončil. I nyní se na správném místě zjevil „všudybyl“ Hutira a se štěstím vyrazil na roh. Snažili jsme se, ale svatyně byla prostě a jednoduše zakletá. Když Pešina ve vápně přihrával pod sebe na Pavláka, který konečně protrhl střeleckou smůlu a míč procpal do sítě, tak byl zase proti pomezní arbitr, který viděl v době nahrávky míč celým objemem za outovou čárou, takže gól nebyl uznán, což jen podtrhlo naši zaseklou střeleckou mašinu. Druhý poločas jsme strávali převážně na půlce soupeře, který hrál opravdu obětavě a mnoho slibně se rozvíjejících akcí zastavoval. Nám se čas krátil až vypršel úplně.

Chyběla nám přesná muška a lekhost v zakončení, která nás však poslední zápasy opustila. Pro nás je to opět obrovská ztráta 2 bodů, ačkoliv soupeř slavil po zápase hlasitě i jeden bod.