Muži A | I. B třída 2021/2021 – III. kolo

SOKOL POMEZÍ – SOKOL LIBCHAVY  | 1:3 (pol. 0:1)

S trochou fotbalového štěstíčka jsme zvládli těžké utkání v ještě těžších klimatických podmínkách.

Branky: 60. Mička Michal (Pomezí) – 14. Ráb (as. Hubálek), 49. Ráb (as. Flídr), 85. Ráb (as. Svoboda)

Sestava:

Hubálek Nikolas

Svoboda Jakub  – Pešina Jakub – Horníček Filip – Žídek Radim (79. Boštík Jaroslav)

Boštík Michal (89. Šrom Michael) – Jetmar Matěj  – Ďuriš Daniel  – Flídr Petr

Ráb Richard (C) (87. Pavlák Petr) – Bohunek Tomáš

Připraveni: Šrom Michael, Pavlák Petr, Boštík Jaroslav

  1. Poločas:

Zápas začal za úmorného vedra, které se zjevně projevilo u obou aktérů. Navíc my jsme měli v nohách středeční náročné pohárové utkání s Litomyšlí (0:2)*. Celý první poločas se vezl v duchu nepřesností a zbytečných ztrát obou mužstev. Úroveň a fotbalovost se trochu vytrácela a přetavila se v boj “kdo z koho”. My i hosté jsme si vytvořili několik slibných příležitostí. Hosté hrozili především po ostrých centrech ze stran či rohových kopech. Oproti tomu my jsme spíše hrozili sami sobě. Občas to vypadalo, že orlicko-ústecká pouť s centrifugou se projevovala na některých hráčích v koordinačních prvcích. Jako hořící koule občas působil míč i pro našeho správce brankoviště. Špatnými i komickými odkopy jsme se dostávali pod tlak. Naštěstí i hosté vypadali na úpal. Pak však z čistého nebe přišel dlouhatánský brankářský „úkop“ od Nikolase Hubálka, který zužitkoval nejlépe jak mohl, na jednu nohu postižený Ríša Ráb. V souboji s domácím gólmanem vyskočil výše, než jeho ruce dosáhly a poslal nás do vedení. Jeho jednonohý koncert však ještě nekončil. Ačkoliv se Ríša na hřišti pohyboval jako postřelený králík, jelikož si v zápase s Dobříkovem přivodil, jak sám říká, natržené vazy v kotníku, které se zčásti zahojily za pouhý týden, dostal se v rychlém sledu do zajímavých situací, které zatím nebyly využity.

2. Poločas:

Druhý poločas už nabídl podstatně vyšší fotbalovou úroveň a gólovou úrodu. Otěže zápasu však převzali domácí, kteří prahli po vyrovnání. Několik minut nás zamykali ve vlastním obranném pásmu a pouze svojí neschopností a leckdy i smůlou, když nastřelili 2x tyč a občas jsme i zázračně zblokovali na brankové čáře nebo až “profesorsky” zasáhlo naše nové orlické Sejto. Domácím by více jak brána vyhovovalo spíše ragbyové „háčko“. Když už jsme si vypracovali nějakou šanci, hrozilo to nebezpečím. Uklidnění však přišlo hned po přežití úvodního tlaku domácích. Již ve 49. min. nám bylo veselo. Flídros zahrával krásný a razantní přímý kop, který si na zadní tyči našel Ríša Ráb a míč z úhlu procedil a zvýšil na 2:0. Domácí zvýšili tlak a přišlo snížení. To když míč v 60. min. propadl až na zadní tyč k nohám volného Mičky, který procedil míč „gajdami“ za Nikolase Hubálka. Kuchařskou zástěru asi obdrží jako dárek na dalším tréninku (pozn. autora). Zápas tak dostal nový náboj a my, uzamčeni v hluboké defenzívě, vzdorovali nebezpečným domácím. Zklidnění mohl přinést Míša Boštík, který se po pěkném přistrčení od Ríši Rába, ocitl sám před brankářem, ale jelikož si křikl hůře postavený Petr Flídr, bylo z toho nakonec hnědé zatočené nic. Kýžené uklidnění vykřesal opět Ríša Ráb, který využil chybující obrany a ostrého pressingu Kuby Svobody. Odražený načechraný míč se snášel k Ríšovi, který ho vykouřil z jeho typického voleje. A Světe div se. Míč neskončil v přilehlém sedláckém obydlí na hnoji, ale elegantně se otřel o levou tyč překvapeného brankáře Křemenáka. Ríša dovršil hattrick a přestal kulhat. 🙂 Hostům se čas krátil a na více než břevno z kopačky navrátilce Jana Nespěšného se již nezmohli. Připsali jsme si velice cenné vítězství 3:1. Stejným výsledkem skončilo i naše poslední měření sil z podzimu 2020, které jsme na tomto hřišti sehráli také v obdobném zákeřném počasí.

Již se tedy všichni těšíme na velmi silný tým z Jablonného nad Orlicí. Proto Vám klademe na srdce, abyste přišli v hojném počtu do RŽ arény Libchavy (hned vedle Blažkovi vily).

Utkání se koná v sobotu 21.8. 2021 od 17:00.

 

*Pohárové utkání o Hejtmana pardubického kraje, nebo spíše jen o jeho pohár. 🙂

TJ SOKOL LIBCHAVY – TJ JISKRA LITOMYŠL | 0:2 (pol. 0:1)

Zajímavé utkání bohaté na šance jsme nakonec prohráli. Vysoce favorizovaný tým Litomyšle nenechal o svém postupu do další fáze nikoho na pochybách, ačkoliv to neměl vůbec jednoduché. Na obrovské šance to bylo asi 5:4 pro Litomyšl. Po tyči Filipa Horníčka jsme ihned z protiútoku obdrželi gól od mladého Tomšů, jehož otec pochází právě z Libchav. Hosté poté pálili obrovské šance a my jsme na tom byli stejně. Ďuriš, Jetmar, Horníček a v největší šanci také Jarda Boštík se do černého bohužel netrefili. Zejména obrovská šance Jardy Boštíka z malého vápna volala po vyrovnání. Prakticky ihned na to přišla pojistka z rohu, když jsme neuhlídali nejstaršího muže na hřišti – Gyömbera, který také v minulosti za libchavský tým nastupoval.

Dne: středa 11.8. 2021 | 18:00

Hřiště: RŽ Aréna Libchavy