Muži A | I. B třída 2021/2021 – IV. kolo

SOKOL LIBCHAVY – TJ JABLONNÉ NAD ORLICÍ | 2:4 (pol. 1:2)

Zoufalý a bezkrevný výkon se odrazil i v konečném zúčtování, takže první sezónní prohra byla po zásluze na světě.

Branky: 38. Ráb Richard (Boštík M.), 87. Ráb Richard z pen. – 17. Černohous Matěj, 28. Kyllar Jan, 67. Faltus Filip, 71. Filip Radim

Sestava:

Hubálek Nikolas

Flídr Petr (68. Svoboda Jakub)  – Pešina Jakub – Horníček Filip – Židek Radim

Boštík Michal (78. Šrom Michael) – Jetmar Matěj  – Ďuriš Daniel  – Hodr Matěj

Ráb Richard (C) – Bohunek Tomáš (68. Pavlák Petr)

Připraveni: Šrom Michael, Pavlák Petr, Abrhám Matěj, Svoboda Jakub, Blažek Jaroslav

  1. Poločas:

Ačkoliv počasí přálo, bylo to snad jediné, co nám ten den vyšlo. Soupěř z “Jabka” byl omlazen a nutno uznat, že byl velmi dobře připraven. Tento kádr Jablonného má určitě do budoucna co nabídnout. Pokud je budeme chtít porazit, musíme předvést mnohem více než tento víkend. Kupili jsme spousty chyb, rozehrávka vázla, týmový duch také. Všude jsme byli až druzí. Útočná snaha byla impotentní a defnzíva děravá, jak ústa staré ženy. První gól padl po čtvrthodině hry, kdy se po óbr kiksu Radima Židka, způsobeném netrefením kulatého nesmyslu, dostal ke střele osamocený Černohous a jeho střela měla milimetrové parametry, takže zapadla přesně k levé tyči Hubálkova hangáru. S naší psychikou to zančně zahýbalo. Soupěř vycítil šanci. Jeho dominancí vyvrcholila další branka, která opět pramenila k nedostoupení hráče. Tentokrát Jana Kyllara. Ten dostal dostatek času natáhnout za vápnem a trefil křížně stejně jako jeho spoluhráč před ním. Nikolas Hubálek se opět skládal k zemi jako truhlářský metr, ale opět marně, takže už to s námi vypadalo zle – 0:2. Jiskřičku naděje vykřesal náš kanonýr ve 38. minutě. Po krásné kombinaci tria Ráb, Bohunek a Míša Boštík, ukázal fotbalovou vychytralost Ríša Ráb a mazácky přeloboval brankáře, který vypadal, že byl naší ofenzivní nečinností uchlácholen tak, že se vydal na vápno lovit motýly – 1:2.

2. Poločas:

Ke druhému poločasu se schylovalo k bouřce. Nikoliv však z meteorologického hlediska, nýbrž v libchavské kabině. Příliš to však nepomohlo a druhý poločas začal jako ten první. Hosté opět působili hladovějším i fotbalovějsím zaujetím. Paradoxně to však byl opět Ríša Ráb, který měl na hlavě vyrovnání. Parádním zákrokem mu však radost překazil hostující brankář Šumpík. Hosté se snažili, ale do té doby marně, takže jejich pojistka stále nepřicházela. My jsme se občas osmělili, ale nikdo nedokázal pořádně provětrat defenzívu houževnatého Jabka. Po centru z levé strany patičkou přiklepl míč opět Ríša Ráb a málem golmana překvapil. Míč však oblízl pouze tyč. Kdo ví, jak by tento moment s vývojem utkání zamával, ale trpělivost hostů nakonec přinesla ovoce, když opět naše zaváhání v obraně potrestal jablonnský Faltus a Hubálek opět lovil loptu, jak plachý rybář z vypuštěného rybníka. Za 4 minuty už chtěl trenér Abt házet na hřiště bílý ručník, jelikož Jablonné si tuto sobotu přivezlo enormní efektivitu. Po krásné křídelní akci zvyšoval do prázdné brány hostující Filip a nám bylo ouvej a našim příznivcům i pivo přestalo chutnat. Když v 87. minutě byl ve vápně načutnut Petr Pavlák, schylovalo se jen ke kosmetické korekci skóre. Míč k exekuci hledal Pavlák marně, jelikož Ríša Ráb už ho měl dávno připraven na bílém puntíku a precizní střelou k tyči nedal Šumpíkovi šanci. Na více jsme se již nezmohli a tak máme do dalšího zápasů co napravovat. Už zápas v Pomezí nám ukázal, že nám trochu odchází lehkost a týmový duch. Navíc defenzivní činnost vykazuje zajímavé defekty a neutrální skóre 9:9 ze 3 zápasů je poměrně k zamyšlení. Stále je však začátek soutěže, avšak patřičná sebereflexe je nyní namístě.

Reparát budeme skládat již v neděli v Bystrém u Poličky. Věříme, že nás přijdete povzbudit a výsledkem budou “povinné” 3 body. Máme jim co vracet, jelikož při posledním meření sil jsme odjeli poraženi 2:3.

Utkání se koná v neděli 29.8. 2021 od 17:00!