Muži A | I. B třída 2021/2021 – II. kolo

SOKOL LIBCHAVY – SOKOL DOBŘÍKOV  | 4:4 (pol. 4:2)

Slibný střelecký koncert, který se proměnil v Hitchcokovu detektivku.

Branky: 3. Jetmar (as. Ráb), 5. Hodr, 19. Boštík M. (as. Ráb), 31. Bohunek (as. Jetmar) – 9. Derka Pavel, 44. Klapal Lukáš (pen.), 52. Rychtařík Lukáš, 54. Klapal Lukáš (pen.)

Hubálek Nikolas

Svoboda Jakub  – Blažek Jaroslav – Ďuriš Daniel – Žídek Radim

Boštík Michal – Jetmar Matěj  – Flídr Petr – Hodr Matěj (42. červená karta)

Ráb Richard (C) (37. Šrom Michael) – Bohunek Tomáš

Připraveni: Šrom Michael, Musil Jakub, Němeček Matěj, Abrahám Matěj, Motyčka Matěj

Absence: Pavlák Petr, Boštík Jaroslav, Musil Jakub, Pešina Jakub, Horníček Filip

1. Poločas:

Na soupeře jsme vletěli, jak po čuni do kukuřice. Již ve 3. min. využil Matěj Jetmar krásného propíchnutí míče, od Ríši Rába a Jetty grandiózně obešel brankáře a vstřelil první gól nové sezóny (halóó pokladník)*. Hned v 5. minutě bylo ještě veseleji, když se s tím nemazal Mates Hodr a z levé strany poslal míč od tyče za překvapeného brankáře. Po zbytečné defenzivní chybě jsme pustili do šance Berku, který po sérii odrazů zakončoval do prázdné brány a poprvé překonal našeho nového čapájeva Nikolase “Sejta” Hubálka (halóó pokladník)*  – 2:1. Střelecká gala show pokračovala a to v rychlém sledu. Ríša Ráb prodloužil na Míšu Boštíka a náš “malý Šinkanzen” křápl kladivem, jak Soudce Barbara, a propálil hostujícího gólmana potřetí – 3:1. Po půl hodině hry si naše “akční novinka” v barvách Sokola Libchavy Tomáše Bohunek (halóó pokladník)* měnil špatné přezutí. Stihl si však vzít pouze pravou kopačku, aby se rázem “přimotal” k slibně se rozvíjejícímu útoku, do kterého ho ihned zapojil Matěj Jetmar. A vyplatilo se. Skoro nezavázanou střelkou pokořill dobříkovského lapače a zvýšil již na 4:1. Byl to jeho premiérový gól v našich barvách (halóó pokladník)* a nám všem asi začínalo docházet, že takto slibně rozjetý zápas snad nemůžeme prohrát. Bohužel okénka v obraně se čím dál více zjevovala i u nás. Navíc ve 37. min. byl po nešťastné kolizi odnesen na nosítkách náš kapitán Ríša Ráb. Po jedné sérii obraných chybiček přišla ve 42. min. pohroma. Dobříkov sehrál akci, po které zakončoval nepokrytý hráč do odkryté svatyně. Míč trefil na čáře Matěje Hodra, který intuitivně a s jistým pudem sebezáchovy vytrčil rameno, paži, loket, alias fotbalovým nářečím – ruka. VAR u paní starostky nefungoval, jelikož se dívala na jiný kanál. Pískala se tedy penalta a následovala bohužel červená karta. Penaltu s klidem proměnil Klapal a my jsme měli o poločase o čem přemýšlet.

2. Poločas:

Bylo jasné, že v 10 lidech a v úmorném teplu, navíc proti vyspělému mužstvu, to nebude vůbec žádná procházka růžovým sadem. Cíl nedostat hned v úvodu branku se však nesplnil. Přímý kop z 52. minuty ztečoval hostující Rychtařík a bylo sníženo. Za další 2 minuty už bylo manko smazáno. 54. minuta a další zbytečná penalta. Po přílišném mazlení v našem obraném pásmu zatáhl za brzdu Jarda Blažek a z pokutového kopu se opět nemýlil Klapal. Hrálo se zase od nuly jen s tím rozdílem, že nás bylo o jednoho méně a zbývalo dlouhých, dlouhatánských až předlouhých 36 minut. Míč byl jasně v režiji Dobříkova, který se snažil obelstít náš obranný val. Chvílemi jejich snaha připomínala bušení hluchého do vrat, ale nutno říci, že nám opravdu zatápěli. Nezbylo nic jiného, než zatnout zuby a makat do posledního pískance. Hostům se vedení zvýšit stále nedařilo, avšak naopak naši “šafránovu” akci, která vybízela k zakončení a překlopením misek vah na naší stranu, bohužel pohrdnul Míša Boštík a míč poslal jen nad bránu. Přežili jsme pár klinických smrtí a vypadali jsme jako stádo zbitých maratonských běžců, ale vzhledem k situaci jsme ten první bod urvali a rozešli jsme se smírně 4:4, jelikož penalty se v případě remízy už letos nekopou.

Začátek sezóny měl pro oba celky jasný cíl a tím byly 3 body a úspěšný start do nové soutěže, která se snad na třetí pokus dohraje, jak všichni doufáme. Velice zkušený tým hostů z Dobříkova byl těžký oříšek, ačkoliv ztráta všech bodů nás po snovém průběhu mrzí.

Již tuto neděli zavítáme na rozpálenou půdu do Sokola Pomezí. Zápas začíná v neděli 15.8. 2021 od 17:00. Věříme, že nás přijedete podpořit a za odměnu si všichni přivezeme vítězství.