LIBCHAVY – ŘETOVÁ | 4:1 (pol. 2:1)

Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 5. kolo

Kontrolovaný zápas, jehož výsledek byl pro soupeře ještě milosrdný.

Góly: 8. Pavlák Petr (as. Ráb Richard), 11. Pavlák Petr (as. Šrom Michael), 57. Lukeš Michal (as. Žídek Radim), 66. Ráb Richard (as. Šrom Marek)

Motyčka Matěj (B).

Šrom Michael – Lukeš Michal – Horníček Filip – Žídek Radim (70. Řehák Šimon)

Hodr Matěj (76. Popel Jiří)  – Boštík Michal – Provazník Adam (76. Kolář Šimon) – Barkóci Michal (46. Šrom Marek)

Ráb Richard  – Pavlák Petr (C) (84. Šalda Michal)

Přípraveni: Václav Dvořák, Řehák Šimon, Kolář Šimon, Hrabovský Jan, Šalda Michal, Popel Jiří, Šrom Marek, Blažek Jaroslav (B)

Titul dřevák týdne: Barkóci Michal 🙂

Muž zápasu Libchavy: Hodr Matěj

Muž zápasu Řetová: Martinec Jiří

V krásném sobotním počasí jsme se již nemohli dočkat, koho že to opět vypráskáme v naší RŽ aréně. Dorazil k nám zrovna rival z nedaleké Řetové, kterému se vstup do nové sezóny příliš nevyvedl. Moderování zápasu se ujal staronový řečník a místní “stand up” komik Aleš Motyčka. Goal song byl připraven a jen se čekalo, kdy a kolikrát se spustí. Do libchavského dresu byly před zápasem zapsány 3 nové posily z Ústí (Michal Barkóci, Jiří Popel a Ivo Batrla, když poslední zmiňovaný si musí na svoji premiéru v dresu Libchav ještě vinou nemoci počkat).

Nutno říci, že zápas jsme odpálili slušně. Na řetovskou obranu se valil jeden útok za druhým. Nejprve po souhře s Rábem upaloval sám na brankáře Pavlák, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. V rychlém sledu si oba role vyměnili a sám pelášil pro změnu Ríša Ráb, ale na jeho kličku si počíhal brankář Martinec, který v libchavském dresu, cca před “150 lety” startoval svoji kariéru. Nutno dodat, že tento zápas mu vyšel parádně, ačkoliv již v 8. minutě lovil poprvé, když chytrou střelu Rába stačil jen vyrazit, ale na dorážku Pavláka už byl krátký – 1:0. Za pouhé 3. minuty se skóre měnilo znovu. Běžela teprve 11. minuta, když Míša Šrom vyslal do brejku opět Petra Pavláka a ten si s golmanem nyní poradil protisměrnou kličkou a střelou do prázdné brány – 2:0. Vše nasvědčovalo tomu, že vítězství bude lehčí než se zdálo a náš goal song bude hrát non-stop. Bohužel pro nás i všechny přítomné domácí příznivce, právě od 11. minuty řetovský strážce svoji svatyni uzamknul na 7 západů, a ač mu obrana přiliš nepomáhala, nebyli jsme schopní, vlivem vlastní nemohoucnosti, přidat další góly. Navrátilec do sestavy Matěj Hodr větral obranu hostí jako ostřílený penetrátor, ale když zrovna ukazoval záda všem aktérům, jeho kličku přečetl zkušeně právě brankář Martinec. To vše se seběhlo v úvodní tzv. “akademické čtvrthodince” zápasu, když naši střeleckou lehkovážnost potrestali hosté. Ti využili našeho malého defenzivního okénka a sebevědomou útočnou akcí korunovali vysoce pohledným gólem od Müllera, na jehož pokus byl náš Matěj Motyčka opravdu krátký. Bylo tak zaděláno na pořádný průšvih – 2:1. Sobotní odpoledne však fotbalisty Řetové nezastihl v optimální ofenzivní smršti, takže tento gólový moment byla naštěstí ojedinělá výjimka. Při vší úctě k soupěři však bylo jen otázkou času, kdy se opět prosadíme. To se ale po celý I. poločas ne a ne podařit. Krásnou střelou z voleje se prezentoval opět Ríša Ráb, ale i nyní odvrátil pozorný Martinec. Po zbytku poločasu jsme do Řetové bušili jak “splašení řekové do trojských vrat”, ale výsledkem bylo pouze množství rohů, překoplých bran i sítí za nimi a nic více. Poločas, který měl skončit min. 5:1 tak skončil nejtěsnějším rozdílem – 2:1.

Druhý poločas jsme si v hlavách nastavili, že zrovna nepotřebujeme dělat drama pro diváky a tak chceme přidat i další branky. Naše tempo se vystupňovalo s příchodem Marka Šroma, který započal další letecký den řetovského “fly rinku”. Náš střelecký prach však působil mokrým dojmem a tak pojistka stále nepřicházela. Nakonec jsme se přeci jen dočkali v minutě 57´, kdy po jednom z mnoha rohů Radima Žídka, se do vápna “na tajňačku” zatoulal Michal Lukeš, který měl od trenérů nařízenou zahradnickou péči o středový kruh. Naštěstí je neuposlechl a byl z toho hodně štastný uklidňující gól, neboť jemná teč hlavou udělala takový vítr na brankové čáře, že odražený míč si od kolena srazil za bezmocného Martince, řetovský smolař Hladil – 3:1. Pak už úřadoval opět Matěj Hodr, který byl po neohroženém průniku sražen ve vápně. Penalty se chopil Petr Pavlák, jenž si věřil na hattrick a také na dosažení mety 150. gólů v libchavském dresu. Vše se ale rozplynulo, když míč z jeho kopačky letěl vysoko nad a málem ohrozil přilehlé panství za bránou. Naštěstí v brzké době přišel reparát, když byl sražen na druhé straně vápna Mára Šrom. Nyní se k penaltě postavil Ríša Ráb a světe div se, málem i on nedal. Brankář Martinec jeho pokus vytěsnil jen na tyč, od které se míč odrazil zpět na Ríšu a ten už si druhý pokus zmařit nenechal a stanovil konečný výsledek zápasu – 4:1. I po této fázi jsme si vytvářeli rychlé a zajímavé brejkové přiležitosti, ale buď jsme selhali ve finální fázi nebo nám gól do prádzné brány nebyl uznán vinou offsidu, jako v případě Adama Provazníka. Další gól jsme již nepřidali, i když aktivita nepolevovala. Ukázali jsme dalšímu soupeři, že naše chuť je obrovská.

Do příštích utkání si musíme vzít lepší střelecké obutí a chladnější hlavu, naloženou minimálně půl hoďky v mrazáku. Bojů, kdy budeme potřebovat větší procento proměněných šancí bude ještě dost.

Jdeme tedy dál. Víkendové výsledky nám přály, takže jsme se posunuli na první pozici průběžné tabulky a nehodláme toto “výslunní” za žádnou cenu opustit. Příští zápas musíme potvrdit roli favorita na horké půdě Sokola Rybník, ve kterém nějaký čas pytlačil a bezesporu rozdával i radost, náš současný trenér, David Karpíšek.

Zápas začíná v sobotu 9. 9. 2023 v 16:00!