RYBNÍK – LIBCHAVY | 0:6 (pol. 0:2)

Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 6. kolo

V bojovném, místy ragbyovém duelu jsme uštědřili kanára.

Góly: 14. Ráb Richard z pen. (as. Pavlák Petr), 42. Pavlák Petr (as. Boštík Michal), 53. Ráb Richard (as. Boštík Michal), 68. Ráb Richard (as. Pavlák Petr), 73. Popel Jiří (as. Pavlák Petr), 74. Ráb Richard (as. Boštík Michal)

Sestava:

Kollert Tomáš (B).

Řehák Šimon (55. Michael Šrom) – Lukeš Michal – Horníček Filip – Žídek Radim

Provazník Adam  – Boštík Michal – Kovář Jiří (46. Michal Barkóci) – Šrom Marek (63. Jiří Popel)

Ráb Richard (75. Jan Hrabovský) – Pavlák Petr (C)

Přípraveni: Václav Dvořák, Kolář Šimon, Hrabovský Jan, Popel Jiří, Barkóci Michal, Šrom Michael, Blažek Jaroslav (B)

Titul dřevák týdne: Kolář Šimon 🙂

X-krát jsme utekli, X-krát jsme se vyhnuli, 6x se ukopli, 0x se naštěstí nezranili a 100% jsme vyhráli. Takto by šel v pár slovech a statistikách charakterizovat zápas v Rybníku. Ačkoliv nechci schazovat výkon ani láteřit kvalitu soupeře, sobotní den v Rybníku byl zajímavým srovnáním dosavadních fotbalových pozic a aktuální formy. My, prahnoucí po výhře a fotbalu a “salámový” soupeř bojovný až mnohdy nad hranice fotbalových pravidel.

Do zápasu jsme vlétli s vervou a usadili jsme se na domácí polovině jak kvočny na bidle. Dařilo se nám prorážet hráz Rybníku hlavně po křídlech, ale k vážnějšímu ohrožení branky to moc nevedlo. Naše aktivita trochu přecházela do pasivity a lehce jsme se začali přizpůsobovat hře soupeře. Na poměrně nerovném terénu nakloněné roviny jsme trochu vypadli z našeho stanoveného herního stylu a eliminovali jsme hru přes zálohu. Do útočné fáze jsme se dostávali těžkými balony, takže jsme mnohdy byli srolováni chasnickými defendry Rybníku. Soupeř byl houževnatý, důrazný a nepříjemný, což jsme ovšem veděli. Bránění hráčů probíhalo ragbyovým způsobem, kdy míč byl v centru nezájmu. Potřebovali jsme dát gól, který by přinesl klid. To se naštěstí povedlo po čtvrthodině hry, když Ríša Ráb ideálně prodloužil míč za obranu na Pavláka, jehož kličku brankář domácích hasil pouze faulem. Nařízené penalty se ujal Ríša Ráb a s přehledem proměnil – 0:1. Domácí se do šancí dostávali sporadicky, ale když už našli skulinku v obraně, buď to vyřešili zbrkle nebo bezpečně lapil náš plešatý “dinosaurus” v bráně Tomáš Kollert. Našim ofenzivním aktivitám buď chyběla přesnost nebo slibné pokusy byly zblokovány domácí obranou. Těsně před poločasem zrychlil hru Míša Boštík, když pohotově vhodil míč z outu na volného Pavláka, který si to “jako s horkou jehlou” prošil až do vápna, aby jeho “blýskanice” levkou zapadla přesně do horního rohu domácí branky – 0:2. Pro Petra Pavláka to byl jubilejní 150. soutěžní gól v libchavském dresu. Gratuluji 😀

Druhý poločas jsme si jasně řekli, jaký způsob hry nás zdobí a co chceme hrát. Věděli jsme, že fyzicky přehrajeme každý tým a to se také potvrdilo. Další zápas, kdy soupeř nestačil tempu a zcela odpadl. Hned zkraje druhého poločasu jsme dali další gól. Ríša Ráb obdržel ligový míč za obranu od Míši Boštíka, a svou ploutvý lehce postrčil míč podél golmana, takže jsme vedli již – 0:3. Hostům už moc naděje nesvítilo, tím spíše, že se více než fotbalu začali věnoval tvrdé hře, což lehce oponuje fotbalovým pravidlům. Mladý rozhodčí si však nenechal zápas vymknout kontrole, takže v 61. minutě vyhodil s červeným puncem agresivního býka Novotného. Obrana domácích už celý druhý poločas nestíhala naší ofenzivní síle a při následné hře v oslabení to byl konečný ortel pro hráče i příznivce Rybníku. Skóre začalo zákonitě narůstat, když krásný pas Michala Lukeše směřující za obranu zprocesoval Pavlák s Rábem. Pavlák nahrával a Ríša uklízel do prázdné brány, čímž zkompletoval hattrick – 0:4. V minutě 74´ opět krásná ofenzivní souhra, kdy opět sám na brankáře postupoval Petr Pavlák, který dlouhou kličkou před golmanem našel osamoceného Jirku Popela, který již měl lehkou pozici a zapsal premiérový gól v dresu Libchav, což neuniklo našemu pokladníkovi – 0:5. Gratulujeme. Poslední hřebíček zatlouk hned záhy opět Ríša Ráb, který neodmítl další vybídnutí od Míši Boštíka a zkušeně propálil brankáře Suka, který byl sobotní den zjevně na výlovu rybníka, takže tahal ze své síťky jednu rybu za druhou – 0:6. Fotbalisté Rybníka druhý poločas prakticky neověřili kvality našeho brankáře Koliho, takže pokus o zdramatizování výsledku vzal do svých nohou obávaný fantom libchavských golmanů, náš stoper Michal Lukeš, když vyslal rafinovanou malou domů, která se zastavila o tyčku naší branky. To byla prakticky největší příležitost domácích ve druhém poločase a možná i v celém zápase.

Závěrem:
Po celý zápas jsme byli fotbalovějším mužstvem. Některé naše zajímavé pokusy zůstaly již tradičně nevyužity, proto mohlo být skóre i vyšší. Půltucet branek a 3 body jsou pro nás však více jak dostačující. Fakt, že jsme odešli bez zranění má také hodnotu zlata. A to především proto, že tento víkend nás čeká velký souboj, kdy budeme hájit první pozici proti Srubům. Týmu, jenž má stejný počet bodů jako my. Týmu, jejichž kiosek je uzpůsoben východu slunce a aranžmá romantické “prvorepublikové” kavárny situované v místní fotbalové hospodě je zajisté okresní raritou. 🙂

Zápas začíná v sobotu 17. 9. 2023 v 16:30 v RŽ Aréně! Zveme všechny příznivce vesnické kopané.

Opět se bude volit nejlepší hráč utkání z řad domácích i hostů. Prosíme o zapojení do hlasovací soutěže, jelikož vyhrát můžete i vy.

Sponzorem sobotního utkání je firma ERIX, s.r.o., která věnuje také vecné ceny. Děkujeme.