Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 1. kolo

Otřepané “nedáš-dostaneš” nás odsoudilo k remíze.

Góly: 54. Pavlák Petr (as. Ráb Richard) – 74. Krejčí Filip

Šrom Michael (79. Hájek David) – Lukeš Michal – Horníček Filip – Lžíčař Petr (37. Kovář Jiří)

Ráb Richard  – Pavlák Petr (C)

Přípraveni: Jiří Kovář, Barkóci Michal, Hrabovský Jan, Hájek David, Popel Jiří

Titul dřevák týdne: Šrom Michael (finalista Řehák Šimon)

Poslední zápas podzimu = domácí neporazitelnost odolala minimálně do jara 2024

Před zápasem se řešila zejména otázka, zda-li umělá tráva v ÚO nebo domácí podmáčený pažit. Všichni jsme byli nakonec rádi, že rozhodčí uznal terén způsobilým, akčoliv v pátek celý den padaly zmrzlé trakaře a vyhlídky na zápas před domácím publikem nebyly nikterak pozitivní. Naštěstí zápasový den nás vítalo sluníčko a hřiště vypadalo obstojněji, než asi jakékoliv jiné v tomto regionu, což je ještě nyní malý zázrak.

Tým Mistrovic má ve svém kádru zkušené fotbalisty a dlouhodobě se drží v horních patrech tabulky okresní soutěže. Nutno řící, že zcela po právu. Před samotným zápasem jsme oficiálně předali finanční šek pro nemocnou Viktorku, jenž bohužel trpí akutní leukémii. Ta bohužel ze zdravotních důvodů nemohla být zápasu přítomna a tak jsme ji alespoň, s přispěním moderních technologií, pozdravili do hradecké nemocnice. Společnými silami jsme nakonec vybrali neskutečnou celkovou částku cca 28.000,- Kč, což je výsledek zcela mimořádný a my jsme velice rádi, že se do této potřebné sbírky zapojil nejen Sokol Libchavy, tým A i B, ale i ostatní fanoušci i sponzoři. Všem děkujeme za tuto kooperaci a nezbývá nám než doufat, že se zdravotní stav Viktorky bude lepšit den co den. Držíme palečky!

Nyní již k samotnému zápasu, který byl velice náročný i vzhledem k již zmíněnému měkkému podkladu hrací plochy, což byl však faktor pro oba týmy stejný. Začali jsme aktivně, když hned zkraje dostal příliš prostoru na vápně Pavlák, ale jeho prudká střela minula levý roh jen o pár kubíků cementu. Snažili jsme se proaktivně diktovat tempo hry, ale naše přechody byly nepřesné, zbrklé a hrané na náhodu, což si hostující beci v klidu pohlídali. Hrozili jsme tak z dlouhých autů “vymrštěných” albatrosými křídly Petra Lžíčaře, ale výraznějšího ohrožení branky, mimo jedné hlavičky kousek vedle tyče od Pavláka, jsme bohužel nedocílili. Hra byla urputná s častými fauly a přerušeními. Ve 27. minutě musel po střetu s naším “tvrdým” mužem Petrem Lžíčařem, odstoupit klíčový utočník Mistrovic Milan Rada, aby si hned o 10 minut později, zřejmě karma, přišla i o tohoto našeho defenzivního pořízka, takže jsme se museli nuceně vrátit k našim proslulým krátkým autům na hlavu soupeře. Těžký terén s přibývajícími minutami ubíral na fotbalové kráse a tak to byl spíše boj o každý vykoplý drn. První poločas tak branku nenabídl.

Do druhé půle jsme vstoupili opět dostatečně nabuzeni a s vidinou toho, že jdeme na posledních 45. minut podzimní části a také proto, že jsme Viktorce slíbili, že vyhrajeme pro ni. Aktivitou jsme nelenili a již v 54. minutě jsme byli odměněni vedoucím gólem. Ríša Ráb si ve vápně zahrál ikonickou hru “Snake”, takže se propletl mezi beky a z brankové čáry vyslal šajtlí milimetrový centr, na který si naběhl Petr Pavlák a rozveselil libchavské fajnšmekry – 1:0. Dále jsme měli menší převahu, ale dojem ze hry nebyl přiliš oslnivý. Chyběl lepší pohyb a fotbalovější řešení. To nakonec přišlo v 70. minutě, kdy jsme ubránili rohový kop soupeře a předvedli mu, jak má vypadat smrtící kontr do otevřené obrany. Uzmutý míč šel rychle dopředu, kde ho šikovně potáhl Ríša Ráb, počkal, až si Pavlák s Provazníkem rozdají závod ve sprintu od vápna k vápnu. Poté loptu předložil osamocenému avšak notně ufuněnému Pavlákovi, který si tradičně zasekl dobíhající obránce, aby poté vyzval na zteč Adama Provazníka, jenž byl zcela sám před golmanem Václavkem, ale bohužel ho nezkušeně nepropálil. Toto byl asi zlomový okamžik zápasu, kdy jsme mohli soupeři uštedřit rozhodující K.O. To se nestalo a tak jsme prakticky po pár vteřinách inkasovali bramboru, za kterou by se nemuseli stydět ani velkostatkáři z Chio chipsu. Míč rozehraný z půlky hřiště napálil mistrovický Filip Krejčí tak šikovně, že se před naším “golmanátorem” Matesem Motyčkou zjevil jako kulový blesk, který propadl snad všemi větracími otvory jeho rukavic, aby si jej poté vhodil sám neštastně do brány a bylo srovnáno – 1:1. To se stane a určitě jsme mu to “příliš” nevyčítali. 🙂 Tuto sezónu nás “nemálokrát” výtečně podržel. My jsme stále měli dostatek času i pár zajímavých šancí. Chytře zahraný přímý kop exekutoroval Ríša Ráb, ale golman i zachraňující obránce jeho pokus stěží vytěsnili pouze na roh. Další obrovskou šanci měl opět Ríša Ráb, který pálil pohotově z hranice vápná, ale na pohotového branáře Václavka i nyní nevyzrál, proto tento zápas skončil pro obě mužstva smírně. Hosté neměli mnoho vyložených šancí, ale hráli zarputile, nebojácně a bojovali o každý centimetr hřiště, proto je asi remíza zasloužená.

Výsledky posledního kola nám přály, takže si do jarní části přenášíme lichotivých 6 bodů náskok před druhou Dolní Dobroučí. Nebýt zbytečného zaváhání v Albrechticích, kde jsme domácím “darovali” jejich jedinou výhru podzimu a sobě naši jedinou prohru podzimu, mohl být náskok i 9ti bodový. Tvrdou facku jsme však potřebovali a možná proto jsme nyní i zaslouženým “půlmistrem”.

Věříme, že do jarní části půjdeme opět dobře připraveni a jak buldoci všechny roztrháme každý zápas od zápasu, takže stanovený postup zpět do krajské I. B. třídy si nenecháme utéct mezi prsty.

Těšíme se na své příznivce zase v jarní “Trophy Tour 2024”. V březnu naviděnou fotbale…