LIBCHAVY – BRANDÝS NAD ORLICÍ |  6:1 (pol. 2:1)

Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 3. kolo

Udělali jsme hopsa hejsa a 6 kusů putovalo do Brandejsa.

Góly: 28. Ráb Richard (as. Michael Šrom), 34. Ráb Richard (as. Žídek Radim), 66. Lukeš Michal (as. Pavlák Petr), 68. Ráb Richard (as. Šimon Řehák), 74. Pavlák Petr (as. Kovář Jiří), 82. Kovář Jiří (as. Dvořák Václav)  – 21. Fogl Bedřich

Sestava:

Motyčka Matěj (B).

Šrom Michael – Lukeš Michal – Horníček Filip – Žídek Radim (42. Šimon Řehák)

Provazník Adam (74. Hrabovský Jan) – Ďuriš Daniel – Kovář Jiří (82. Šalda Michal) – Šrom Marek (68. Dvořák Václav)

Ráb Richard (74. Půlkrábek Jaroslav)  – Pavlák Petr (C)

Přípraveni: Jaroslav Půlkrábek, Václav Dvořák, Martin Kletečka, Řehák Šimon, Hrabovský Jan, Šalda Michal;

Titul dřevák týdne: Dvořák Václav 🙂

Pod saharským sluncem a v jemně střiženém, dorostem zvalchovaném povrchu naší RŽ arény, se po dlouhých letech uskutečnil soutěžní zápas “lokálně vyhlášeného” okresního přeboru dospělých. My jsme již v sobotní ráno nemohli dospat. V hlavách jsme měli, že musíme notně odčinit zaváhání z Albrechtic. V sestavě nám i tento zápas chyběla motorová myš Míša Boštík a Gepard Hodr. Vykartován byl také nestor Jarda Blažek. Ze zálohy tak byl do zálohy povolán zkušený Dan Ďuriš. Nutno dodat, že si po herní pauze počínal skvěle.

Do zápasu jsme skočili povzbuzeni, ale chvíli nám trvalo, než jsme začali soupeře z Brandýsa zlobit. Ten měl ve svém středu velezkušeného matadora Petra Kudrnu, kterého si vzal na paškál náš maratonec “Kovka” Kovář. Sešli se tak “dva mozci hry” vedle sebe a z toho nikdy nekouká nic dobrého. 🙂 Ačkoliv jsme odstartovali plejádu zahozených šancí, když především pracovní obuv ze stavby s kovovou špičkou měl obutou Dan Duriš, jelikož selhal asi ve 3 slibných gólových příležitostech. Zákonitě tak z čista jasna přišel trest, jelikož jsme trochu ledabyle a nezkušeně vhodili aut, rázem Mára Šrom přišel nešťastně o míč a fotbalový Kudrna si z naší obrany udělal trhací kalendář. Jeho střelu Matěj Motyčka ještě vylapil, ale Míša Šrom při snaze o odkop do bezpečí trefil jen podbřišek Fogla a míč se odrazil do branky. Naštěstí odpověď byla přímo telegramová. Po našem aktivním “forčekingu” se míč odrazil k Ríšovi Rábovi, který se s tím příliš nepáral a nachytal v lelkách hostujícího golmana Horáčka z dobrých 25 mětrů – 1:1. O chvíli později opět hladový Ríša Ráb zužitkoval centr Radima Žídka, když na dvakrát dopravil míč do sítě a už bylo veseleji – 2:1.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zápas máme ve svých rukách, a že hostům příliš nevoní náš aktivní a celoplošný pressing, při kterém se v prvním poločase uchylovali k chybám a odkopům, čímž prakticky sami eliminovali přednosti Petra Kudrny ve středu zálohy. V tom jsme tedy chtěli pokračovat i nadále. Stále jsme byli aktivní, ale pojistka ne a ne přijít. Špatně zavázáné kopačky měl zajisté také Pavlák, který se stále nemohl střelecky prosadit, ačkoliv příležitosti k tomu měl, jako např. ta z cca 60. minuty, kdy na zadní tyči uklízel načechraný centr Dvořáka, ale míč rázem hledali v přilehlém potůčku. O pár minut později mohl Pavlák potrestat kiks brandýské obrany, ale sám proti golmanovi nastřelil pouze tyč poloprázdné brány. Ve zjevné frustraci se tak postavil k přímému komu ze 30 metrů, aby “profackoval” zeď. A hle, odražený míč si našel hlavu Michala “Laviho” Lukeše a ten obloučkem nedal šanci golmanovi. Pak si splnil povinnost také Ríša Ráb, když pečetil hattrick po své individuální “buldozerské” akci – 4:1. Obrana Brandýsa již měla jazyky hluboko ve výstřihu a tak nerada čelila dalším našim hladovým výpadům. Po krásném míči od Jirky Kováře uteklo duo Pavlák-Ráb, ale Petr vzal vše na sebe, pač nutně potřeboval vsítit branku, což se také stalo, když uklidil míč k tyči a již to bylo – 5:1. Ríša Ráb si poté ještě vyháčkoval cestu, aby jeho “šajtla ze štatlu” minula cíl jen o pár centimetrů. K závěru přišla ještě jedna laskomina pro oko diváka, když krásnou akci finalizoval z pravé strany Václav “Vinnie” Dvořák a na vápně předložil Jirkovi Kovářovi. Ten vytočil nožku a uklidil přesně tam, kam bylo třeba, tedy přesně k tyči bezmocného golmana Horáčka – 6:1.

Závěrem: Gólů mohlo být i více, ale my jsme velice rádi za vítězství, za kterým jsme si šli již od sobotního rána. Soupeřům přejeme mnoho úspěchů a věříme, že naše RŽ aréna bude stále nedobytná i do prvních sněhových přeháněk. Nyní je potřeba potvrdit předvedený výkon v Lichkově. Zápas začíná v sobotu od 16:30, tak věříme, že s námi pojedete na výlet pro body v hojném počtu.

Známkování od trenéra Davida Karpíška: