ALBRECHTICE – LIBCHAVY |  3:1 (pol. 1:0)

Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 2. kolo

Totálně zpackaný vstup do nové sezóny a úvodní prohra.

Šrom Marek (69. Hrabovský Jan) – Šalda Michal (52. Dvořák Václav) – Kovář Jiří – Provazník Adam

Ráb Richard – Žídek Radim (C) (69. Čermák Zdeněk)

Přípraveni: Neměček Matěj, Dvořák Václav, Hrabovský Jan, Kolář Šimon, Čermák Zdeněk

Titul dřevák týdne: Provazník Adam 🙂

Všichni jsme se tešili na novou výzvu a přáli si vítěznou vlnu. Nejlépe od začátku až do konce.

Pokora a lehkomyslnost a také výpadek osy mužstva (Horníček, Boštík a Pavlák) nám však ukázala, že okresní přebor nebude procházka růžovým sadem a tak jsme spadli z hrušky pěkně na zem. Možná dobře, že hned první zápas. Musíme přidat na důrazu, jelikož nikdo se s námi mazlit nebude. Mnohdy se nebude jednat o příliš pohledná utkání a bude převyšovat větší bojovnost nad fotbalovou kvalitou, ale my si musíme jet svoji hru – svoji soutěž. Trpělivě a odhodlaně. Ten kdo bude žrát trávník, ten vyhraje. Do tohoto módu se musíme přepnout již tuto sobotu od 17:00 v naší RŽ aréně, kde přivítáme “prozatimního” lídra z Brandýsa nad Orlicí. Věříme, že náš hrad přetrvá, když připočítám i zápasy z jarní části bétřídní soutěže, kdy jsme dosud nepoznali porážku.

Ačkoliv jsem na zápase nebyl přítomen, nebyl to dle “kuloárních vyjádření” povedený zápas a vše bylo špatně, již od rozcvičky, samotný zápas i nastavením hlav jednotlivců. Inkasovali jsme hned z první šance ve 4. minutě po kiksu obrany!!! Několik slibných šancí jsme si vytvořili, ale neproměnili. O poločase jsme si mysleli, že se obraz hry změní a přijde naše aktivita, ale opak byl pravdou. Opět rychlý gól ve 48. minutě, kdy přímý kop z boční strany zapadl nikým netečován až na zadní tyč. O 2. minuty později další defenzivní selhání a opět vysoká produktivita albrechtických čutálistů. Když jsme přeci jen mohli zachytit “ujetý vlak” a naše aktivita sílila, nechali jsme se vyprovokovat a zápas byl plný soubojů a výčitek. Snížit se nám podařilo až ke konci z kopačky Rába. To už však bylo pozdě. Navíc v nastaveném čase dostal ještě Jarda Blažek zbytečnou žlutou kartu, která však byla druhá a tak viděl červenou. Pro nás je to další oslabení, ale kádr máme naštěstí poměrně široký.

Mohu říci, že víme, že takto to nelze. Chuť vyhrávat nechybí, takže to hodíme za hlavu a jdeme dál, krok-za-krokem. Zaváhání musíme odčinit již tuto sobotu.

Přijdte nás povzbudit. Věříme, že nám hra Brandýsa bude sedět lépe a i předvedená hra se promítne na výsledek, který bude snad mnohem lepší.