DOLNÍ ČERMNÁ – LIBCHAVY | 1:6 (pol. 1:2)

Okresní pohár OFS ÚO | Muži A 2023/2024 | čtvrtfinále

Splněná povinnost a zasloužený postup do semifinále.

Góly: 29. Žídek Radim (as. Pavlák Petr), 41. Pavlák Petr (as. Žídek Radim), 54. Krajči vlastní, 75. Pavlák Petr z pen., 79. Žídek Radim (as. Pavlák Petr), 86. Batrla Ivoš (as. Dvořák Václav)

Sestava:

Motyčka Matěj (B)

Šrom Marek (71. Lžíčař Petr) – Hájek David – Horníček Filip

Popel Jiří (70. Dvořák Václav) – Boštík Michal – Kovář Jiří (71. Hrabovský Jan) – Provazník Adam

Žídek Radim (84. Jaroslav Blažek) – Pavlák Petr (C) (80. Koupil Ladislav)

Ve sváteční den jsme se vydali na pohárové utkání do Dolní Čermné. V naší sestavě chyběly stabilní pilíře soutěžní sestavy a tak dostali prostor další hráči.

Vyzkoušeli jsme si také jiný typ rozestavení 3-5-2 a dospěli jsem k názoru, že tento typ není pro nás to právé ořechové. 🙂 Hrál se poměrně bezstarostný fotbal s množstvím prostoru. Domácí hrozili především z brejků přes levou stranu. Utkání řídil dosti nejistě mladý rozhodčí Machka, takže z toho byla místy bramboračka. Domácí mohli jít do vedení z nepochopitelně nařízené penalty. Náš penaltový specialista Matěj Motyčka však pokus zlikvidoval a skóre se tak neměnilo. To otevřel po půlhodině hry jako první Radim Žídek, když po pěkné kombinaci překvapil domácího brankáře střelou z úhlu, jenž se podobala centru. Hosté na tento gól dokázali odpovědět, když jsme nestačili rychlostně na domácího Bednáře, který umístil přesně k tyči. Před koncem poločasu milimetrový centr Radima Žídka usměrnil pohodlně hlavou Petr Pavlák a do kabiny se šlo s těsným vedením – 1:2.

Druhý poločas nabídl zcela jinou podívanou a také “poměrně rezignující” domácí fotbalisty, kteří již nestačili čelit našemu tempu a v úmorném vedru již nestíhali zachytávat naše útoky. Skóre tak začalo narůstat do potřebých výšin. Nejprve precizně usměrnil Pavlákův pokus do vlastní sítě domácí Krajčí, pak přidal svůj druhý gól Radim Žídek a z penalty se rovněž svojí druhou brankou trefil Pavlák. Závěrečnou tečku obstaral Ivoš Batrla a stanovil stav utkání na 1:6. Poté co nejprve David Hájek hlubokým obstřelem překopl síť i se svým kolenem, přišla další fotbalová laskomina v podání Láďi Koupila, který v jednoznačné pozici překopl domácí branku včetně sítě za ní asi o 50 metrů, čímž ztratil i poslední hrací balón, proto rozhodčí raději ukončil tento zápas. 🙂

Zhodnocení:

Byl to jednoznačný zápas proti soupeři z III. třídy, který jsme s přehledem zvládli a ještě jsme si vyzkoušeli různé herní situace i hráče na jiných postech. Ačkoliv jsme nebyli v kompletním složení, nedopustili jsme žádné překvapení, jaké se stalo např. Chocni B, která zde prohrála v 2. kole 3:5. Za postup jsme samozřejmě rádi, ale naše cesta za trofejí nekončí. Musíme zvládnout ještě dva zápasy, které se odehrají až v novém roce.