CHOCEŇ B – LIBCHAVY | 1:2 (pol. 0:0)

Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 9. kolo

Náročný zápas s B-třídními parametry rozhodl druhý poločas.

Góly: 50. Ráb Richard (as. Hodr Matěj), 76. Ráb Richard (as. Provazník Adam) – 55. Netolický Jan

Motyčka Matěj (B)

Šrom Michael (71. Lžíčař Petr) – Lukeš Michal – Horníček Filip – Žídek Radim

Hodr Matěj  – Boštík Michal – Provazník Adam – Šrom Marek (58. Batrla Ivoš)

Ráb Richard (85. Lžíčař Petr) – Pavlák Petr (C) (90. Čermák Zdeněk)

Přípraveni: Batrla Ivoš, Šalda Milan, Hrabovský Jan, Čermák Zdeněk, Řehák Šimon

Na krajský pažit choceňského stadionu na Parapleti jsme přijeli s jasným cílem = neprohrát a nepustit na čelo tabulky právě choceňskou rezervu, jenž měla jen o 2 body méně než my.

Choceň disponuje mixem zkušených a také mladých fotbalistů, takže jsme věděli, že se zde nebude konat další obří kanonáda. První poločas byl spíše soubojem pozorných obran. Hrál se svižný fotbal po většinou od vápna k vápnu. Jedinou šanci měl Ríša Ráb, jehož pokus však zlikvidoval brankář Krátký. Nám se očas tuze nedařila rozehrávka, kdy jsme nebyli schopni realizovat více jak 3 nahrávky po sobě. Na některé hráče místy sedala nervozita, takže si museli o poločase měnit trenky. V první půli se nám také nevedly správné posuny a přebírání hráčů, takže v naší hře byl místy k vidění nefotbalový chaoz. Domácí toho však naštěstí nevyužili a tak poločas skončil bez branek.

Druhý poločas již přišlo na lámaní chleba. Do hry přilétl čerstvý Ivoš Batrla a Adam Provazník (s náhradníma trenkama) šel pilovat lajnu. Světe div se, z naší hry vyzařoval větší klid a přišel potřebný chtíč vyhrát. Drali jsme se do zakončení a hned zkraje jsme byli odměněni první brankou. Rychlý kontr urychlil Mates Hodr a Ríša Ráb s Petrem Pavlákem upalovali v akci 2 na 1 stopera. Ríša to vzal na sebe a předvedl nevídanou lahůdku, když z vápna ideálně lobnul loptu a golman Krátký pozoroval jen letící kometu nad sebou, která se odrazila ještě od tyče do brány – 0:1. Naše radost však nevydržela dlouho. Následoval nedůrazný defenzivní zákrok, kdy měl být míč dávno mimo naše ohrožení branky, ale bohužel místo toho dostal domácí Netolický malý prostor, a ačkoliv byl v kleštinách Filipa Horníčka a Michala Lukeše, stejně se prodral ke střele, na kterou byl i náš Mates Motyčka “malomocný”. Nesložili jsme zbraně a naopak pozvedli naši bojovnost, která byla příkladná. Začali jsme být nebezpeční, ale stále to nevedlo k vážnějšímu ohrožení. To se ale změnilo v minutě 76´, když individuální akci předvedl rychlým táhlem po levé straně Adam Provazník, který si zasekl na silnější nohu, z níž vymrštil ideální a přesný centr, který si našel Ríša Ráb a na jeho trkanec “jak s beranicí” byl krátký i samotný Vojtěch Krátký. Naše radost dosáhla euforického maxima, když jsme se radovali u postranní čáry společně s našimi fanoušky a také s “obávaným” hecířem Jardou Blažkem (tím našim libchavským, nikoliv sparťanskou legendou) 🙂

Byl to velmi fyzicky náročný a důležitý zápas, který jsme zvládli na výbornou. O to je vítězství sladší. Zápas má pro nás obrovskou cenu i váhu, jelikož jsme zjistili, že naše morální síla a odhodlání je na dobré úrovni, proto se těšíme na další zápasy a další soupeře.

Nenechte si tak ujít naše další domácí vystoupení, které je na pořadu již tuto sobotu v 16:00 hod. libchavského času! Nebude to ledajaký zápas, jelikož se jedná o lokální derby s týmem ze Sopotnice. Toto utkání nebylo na libchavském trvníku dlouhá léta, takže věříme, že fanouškovské základny vezmou naši “obávanou” RŽ arénu útokem a budou opět svědky pěkných branek.