4. Kolo | Stavona I. B třída Muži 2019/2020

SOKOL LIBCHAVY – BŘEZOVÁ NAD SVITAVOU – 3:0 (poločas 1:0)

Pohodlné vítězství, které se však nerodilo snadno

Branky: 36. Ďuriš (as. Hájek), 49. Blažek (as. Ďuriš), 74. Ráb (as. Hodr)

Sestava:

Brankář: Hůlka Patrik

Hájek David (80. Rejent Pavel) – Pešina Jakub – Blažek Jaroslav – Židek Radim

Boštík Michal – Petr Flídr – Ďuriš Daniel – Pavlák Petr (83. Poláček Jakub)

Ráb Richard – Váně Lukáš (68. Hodr Matěj)

Střídačka: Rejent Pavel, Sýkora Daniel, Hodr Matěj, Poláček Jakub (B)

V poslední prázdninový den bylo skoro nejteplejší klima za celé léto, což samo o sobě slibovalo náročný a vysilující zápas. My jsme v našem svatostánku, s krátce střiženým pažitem, přivítali ambiciózního a odhodlaného nováčka z Březové nad Svitavou. S touhou odčinit klopýtnutí z „Jabka“, kde nám nevyšel první poločas a již podruhé v řadě jsme inkasovali v první minutě, jsme měli pro tento “špíl” jasný cíl. 100% koncentrace již od páteční půlnoci a hlavně od prvních minut zápasu. Toto jsme naštěstí splnili. Zápas však nabídl poměrně dost zajímavých situací, abych si je všechny pamatoval, ještě když po zápase byl ohlášen uvítací večírek našeho lodivoda Tomáše Abta. Nutností však bylo zvítězit, což se po boji nakonec podařilo.

1. Poločas

První vážnější šanci zápasu měl ostrostřelec a příležitostní kanonýr Lukáš “Vaňas” Váně, který však vyprášil pouze kožich připraveného gólmana. Hra se přelévala ve svižném tempu. Prezentovali jsme se další krásnou akcí, kdy skvostně načasovanou přihrávkou mezi beky vybídl Petr Flídr k úniku Petra Pavláka, ale ten v ložené šanci, i když z úhlu, poslal loptu o 4 pampelišky vedle brány, i když bylo zjevné, že mu balón po vyleštěných střevících sklouzl. O chvíli později, opět Luke Vaňas sám v úniku, ale i nyní vyprášil “břuch” hostujícího gólmana. Šancí jsme měli min. na 4 góly, ale jak se říká nedáš dostaneš. Z nenápadného přečíslení a rychlého brejku dokázal náš, nyní již opět právoplatný brankář, Patrik Hůlka, první střelu ještě zlikvidovat, ale další dorážku uklidil hostující hráč v postavení mimo hru, takže hlavním arbitrem nebyla branka uznána a nám spadl obří stalagmit ve tvaru pyje ze srdce. Březová vůbec nepůsobila neškodným dojmem, ale bez kýženého efektu. Snažili se vstřelit gól, ale vždy jsme nebezpečnou situaci nějak odvrátili nebo defenzivu zastoupil strážce branky Hůlis.

Už se zdálo, že poločas skončí pro hosty přívětivou bezbrankovou remízou, ale ve 39 min. konečně přišla naše gólová radost, kdy do vápna vyslal David “Hajs” Hájek, svůj extra-třídní “kryptonický” centr, jenž upadl přesně na hlavu instinktivně vyskakujícího Dana Ďuriše, který ani nemusel trkat hlavou. Míč pod úhlem odrazu zaplachtil přímo do horního rohu březovské svatyně. Tento skvostný centr nám pak lítal v hlavě po celou noc, jelikož jeho autor následně o ničem jiném nemluvil 🙂 Vedli jsme tedy 1:0 a do poločasu se již nic vážnějšího nestalo.

2. Poločas

Druhý poločas jsme si chtěli otevřít střelnici, ale přestalo se nám nějak dařit jak v kombinaci, tak i ve finální fázi. Odpadala hra zálohy, přestalo se hrát po stranách a zarputilý soupeř pachtil po vyrovnání. Hrozil hlavně z nebezpečných centrů do vápna. V útočné fázi byli však hráči Březové bezzubí. Možná to bylo také tím, že uklidnění do našich řad přišlo hned z počátku 2. půle, kdy jej vykřesal náš “nejhubenější” stoper Jarda Blažek. Ligově si zpracoval odraženou standardku ze strany, zahrávanou Danem Ďurišem, a ve stylu samá-noha-samá-ruka rozhýbal snad všechny bránící obránce, aby si následně posunul míč na svojí levou nohu a křížně umístil do odkryté části branky – 2:0. Po této brance hosté trochu rezignovali. I nám nebyl uznán gól, kdy hladový Jarda Blažek dotlačil míč za čáru i s protihráčem. Minuty ubíhaly soustavně také se silami obou souputníků. Na hřiště šla naše čerstvá síla – extra rychlý “Geppard” Hodr, který provětral stopera krásným průnikem až před gólmana, ale pomyslné šelmí kousnutí již neuštědřil, jelikož jeho pokus brankář zkušeně pokryl. Stav se změnil až v 74. minutě, kdy právě Matěj Hodr vyslal do úniku našeho kapitána Ríšu Rába, který si zkušeně došel pro gól. Těsně před brankářem postrčil šajtlo-bodlem balón, který neomylně mířil do odkryté brány. Zabránit mu k dokutálení za brankovou čáru mohl pouze “krtičák”, který se však v okolí RŽ arény naštěstí nenachází, jelikož krtka vždy vypudí pozápasové veselí – stav byl tedy 3:0. Toto vedení nemuselo být konečné, jelikož se ještě jedním krásným momentem prezentoval Ríša Rába, když odražený balón za vápnem napálil svižným half-volejem do tyče sledujícího a překvapeného brankáře. To mohla být výstavní trefa a krásná tečka za vítězným zápasem.

Body jsme tedy urvali pro sebe. Tímto nám však práce stále nekončí. Máme 9 bodů ze 4 zápasů. Patří nám v současnosti 3. příčka, kterou potřebujeme uhájit v sobotním vele důležitém zápase na horké kunčinské půdě. Zápas třetího týmu se čtvrtým můžete sledovat “live” v Kunčině v sobotu 7. 9. 2019 v 17:00 hod. Věříme, že opět pojedeme plně klimatizovaným 3. patrovým autobusem s barem a jukeboxem, proto neváhejte vyrazit s námi. Odjezd v 15:00 od Džbánu. Snad bude cesta zpět veselejší, než-li z Jablonného 🙂

Torzo fotek ze zápasu: