3. Kolo | Stavona I. B třída Muži 2019/2020

TJ JABLONNÉ NAD ORLICÍ – SOKOL LIBCHAVY – 3:1 (3:0)!

Další rychlý budíček, neproměněná penalta a marná snaha = 0 bodů!

Branky: 1. Krejsa, 26. Chládek, 44. Lička – 76. Boštík Michal

Daniel Sýkora (55. Martinák Jakub) – Pešina Jakub – Blažek Jaroslav – Hájek David (82. Rejent Pavel)

Boštík Michal – Petr Flídr – Ďuriš Daniel – Pavlák Petr

Ráb Richard (86. Jakub Musil) – Hodr Matěj (67. Váně Lukáš)

Střídačka: Rejent Pavel, Martinák Jakub, Váně Lukáš, Musil Jakub, Poláček Jakub (B)

V neděli 25. 8. 2019 jsme s naším “libchavským ansáblem, který doposud bez ztráty kytičky líbal záda suverénním Českým Heřmanicím, zajížděli na horkou půdu do Apple iArény v Jablonném nad Orlicí. Rozkaz zněl jasně – vyhrát za každou cenu a povodit tamní fotbalisty na „řetízáku“, jelikož zde zrovna probíhala tradiční pouť. Moc z našich tužeb však nebylo realizováno. Sice největší atrakcí celé pouti byl náš obrovský autobus z NDR, na který spočinula oka nejednoho návštěvníka, tlačejíc do sebe cukrovou vatu.

Diváků: 390 !

I. poločas:

Pak už však dalších 781 očí diváků (390×2 + jednooký pomezní) sledovali 3 gólovou poločasovou kanonádu domácího „Jabka“ a k naší nelibosti to vše začalo, opět jako v minulém zápase, ihned v první minutě! Kiksíček si pro změnu vybral náš rychlonohý a myšlenko-tvorný stoper Kuba Pešina, kterému selhalo periferní vidění a hráč domácích se tak dostal do samostatného úniku, který „hasil“ Jarda Blažek pouze za cenu faulu. K přímému kopu z pravé strany se postavil domácí Krejsa a „rohlíkovou trajektorií„ zamotal oči i divícímu se Hůlkovi, který nepokryl míč, směřující nakonec “bumerangově” do středu brány. Od té doby jsme se snažili zvýšit aktivitu, ale nějak jsme se nemohli dostat do hry a opět se hra uchylovala ke křečovitému nakopávání míčů.

Po jednom takovém prodloužil Pavlák míč za obranu na Ríšu Rába, který “zakouzlil” před obráncem a vyskočil si pro faul. Opět jako v minulém týdnu si šel pro kuličku a chtěl dát gól. Nyní však padla kosa na kámen a zkušený brankář Šlahora jeho pokus vyrazil před sebe, kde však dorážel jako první hráč Jablonného, ten však bránu minul a byl z toho „pouze“ roh. O chvíli později, ještě stále v mdlobách, to chtěl Ríša napravit. Krásně si zpracoval míč a kolem obránce pohotově vypálil. Balon minul levou tyčku opravdu jen o 3 trojlístky a jeden jitrocel.

Domácí se tlačili do útoku a opět z toho byla standardní situace, nyní pro změnu z levé strany. Míč rozehrál domácí Chládek, přesně dle vzoru fotbalové učebnice. Prudký míč do vápna na zadní tyč a s odrazem o zem. Naší nedůsledností zapadl míč přesně tam kam domácí potřebovali a bylo to již 2:0.

My jsme neodehráli vůbec dobrý poločas, ale stav 2:0 byl ještě stále hratelný. To bychom však museli vydržet ještě minutu do poločasu a být důslednější při bránění standardních situací soupeře. Z další standardní situace jsme ještě měli štěstí v podobě břevna, ale u další již nikoliv. Z rohu jsme nechali Ličkovi hromadu času u odraženého míče, který se tak mohl i několikrát otočit, aby pak napálil míč přesně k tyči a bylo to 3:0. To už byl vztyčený varovný prst. Bouřku v kabině pak slyšeli i z labutí na náměstí. Poločas jsme tedy odehráli v pouťové atmosféře a bylo na čase sjednat reputaci, abychom neodjeli jak naložení kolotočáři.

II. poločas

Zjevně nabuzeni s vidinou vstřelení minimálně 4 banánů a odvrácení debaklu, jsme na soupeře vlétli s chutí, větší agresivitou, zájmem a čistší hlavou. Bylo to již nebe a dudy, ale gól „ne a né“ vstřelit. Blízko k němu měl Petr Pavlák, který obešel brankáře, z úhlu se mu však střílet nechtělo a v tom si vzpomněl na písničku od Dalibora Jandy „Hráli jsme kličkovanou…“, která mu zajisté hrála v uších z předzápasového „lounge“…v poslední chvíli před střelou do prázdné brány, mu vše zmařil brankář Šlahora, který asi neměl ostříhané nehty a konečky prstů i s patřičným štěstím přerušil slibnou šanci, aby si následně míč sebral pro sebe. Nejhezčí náš moment zápasu zastavilo břevno, kdy se prudkou ranou prezentoval „reklamní prototyp a kluk z plakátů, Kuba Martinák. Chyběl opravdu kousek. V 76. minutě to však konečně vyšlo. Ze stálé herní převahy a zvýšené aktivity jsme vytěžili gól, kdy se po odrazu ve vápně nejlépe zorientovala “naše trysko-myška“ Míša Boštík, jenž uklizenou ranou k tyči nedal brankáři šanci 3:1. Ten pak ještě servíroval centr na Kubu Martináka, který ve slibné pozici balón ideálně netrefil, stejně jako David Hájek, který odražený balón napálil po vzoru odhozených zbojnických klacků z Mrazíka do nebes. Balón asi ještě nenašli, protože spadne až v zimě. 🙂 Několik slibně se rozvíjejících útočných výpadů nám buď zmařili domácí ostrým faulem nebo především necitlivě a nepochopitelně odmávanými offsidy, pomezním rozhodčím Adamem Jansou, kdy jsme mohli vytěžit více, nežli pouze jednu branku z hřiště soupeře. Odešli jsme tedy poprvé poraženi. Na toto utkání musíme rychle zapomenout. Poučit se z obranných chyb standardních situací a začít další zápas jako druhý poločas s Lanškrounem nebo nyní v Jablonném.

sobotu 31. 8. přivítáme nováčka soutěže z Březové nad Svitavou. Přijďte nám tedy vytvořit zajímavou diváckou kulisu. Potřebujeme opět naplno bodovat. Zápas se hraje od 17 hod.