Vítězství mladší přípravky „A“ na halovém turnaji v Chrudimi – 18.11.2018

V neděli 18.11.2018 jsme jeli na první velký halový turnaj letošní zimní sezóny, do Chrudimi, kde se nám daří… v roce 2016 i v lednu 2018 jsme tam zvítězili, příjemní jsou pořádající organizátoři a hala, ve které se hraje, je velmi pěkná. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 týmů – z Pardubic, Pardubiček, Nemošic, Šumperka, Polné (u Jihlavy), Kutné Hory, Chlumce n.Cidlinou, Horního Jelení, Rajhradu a z Libchav. Rozděleni jsme byli do 2 skupin, hrálo se vždy 1x 14 minut.

Již od prvního zápasu, který jsme hráli proti Hornímu Jelení, bylo patrné, že nám je skvělou průpravou hraní v krajském přeboru se staršími soupeři…. Samozřejmě, v hale je to jiné, než na trávě, a třeba právě v Chrudimi povrch v hale dost klouže, takže kluci nezaseknou svůj pohyb ve vteřině a nezmění směr běhu tak rychle, jak by potřebovali. Podmínky jsou v tomto ale pro všechny stejné a každý se s tím musí vypořádat po svém a je jen na hráčích, jak rychle tomu přivyknou a z nevýhody mohou mnohdy udělat i výhodu…..

Musím napsat hned na začátku, že kluci (i Markétka) hráli od první minuty s velkým nasazením. Jak nám někdy dělají potíže první ranní zápasy, tak v tom dnešním (nedělním) se srovnali se vším hodně rychle, hráli koncentrovaně, s malým množstvím chyb…. Co se nám moc nedaří, bývá střelba…ale i ta byla dnes o poznání lepší, než jindy, i když v každém zápase bylo tak 5 nevyužitých velkých šancí, ale to se holt stává v každém sportu a je důležité v tom okamžiku, kdy se střelecky úplně nedaří, neztratit víru ve svůj výkon a makat dál… A kluci dnes makali…a góly přišly 🙂

V prvním zápase proti Hornímu Jelení jsme jich dali 6, nedostali jsme žádný, ve druhém zápase proti Šumperku jsme dali 4, nedostali jsme žádný, ve třetím zápase proti Kutné Hoře jsme jich dali 5 a nedostali jsme žádný a v posledním ve skupině proti Nemošicím jsme dali 2 a nedostali žádný 🙂 Skóre po skupině tedy bylo neuvěřitelných 17:0 v náš prospěch. K tomuto krásnému výsledku je nutno podotknout, že jsme ve všech zápasech viděli vždy několik super akcí, krásné přihrávky, kličky, rychlé rozehrávky, prostě, bylo se na co dívat. Kdo dával góly snad ani není podstatné, myslím, že si dali úplně všichni aspoň nějaký, což všem pomohlo k jejich herní pohodě a nadhledu….

Do semifinále jsme tedy „šli“ z 1.místa ve skupině a střetli jsme se s týmem z Chlumce n.Cidlinou. Tento zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, tentokrát se hra přelévala ze strany na stranu, nehrálo se jen na jedné polovině hřiště, jako po většinu času v základní skupině, kde jsme většinou soupeře nepustili za půlící čáru 🙂 V semifinálovém klání jsme se do vedení dostali gólem Jonáše, druhý gól pak přidal Honza a už jsme si říkali, že by bylo super, kdybychom opět žádný gól nedostali, ale v té minutě, kdy jsme to na tribuně vyslovili nahlas, stala se drobná chybička a my gól dostali… 🙁 Ale kluky to naštěstí nezlomilo, zabrali, lítali, bránili, rychle přistupovali k protihráčům, nedovolili jim žádnou pořádnou rozehrávku a výsledek 2:1 udrželi až do závěrečné sirény. Super – jsme ve finále!

Tam nás čekal tým z Pardubic, který ten den také neprohrál, pouze jednou remizoval…. A  věděli jsme, že hrají dobře, že jsou rychlí, hráli i pěkně kombinačně…. Ale naši kluci i Markétka byli zdravě namotivovaní a nechtěli prohrát, chtěli to dotáhnout do vítězného konce. Tomu odpovídala i hra…opět rychlá, hezké přihrávky, kombinace, ale to vše bylo vidět i na druhé straně, takže se dlouho hrálo nerozhodně 0:0. Skóre otevřel tentokrát David a v tu chvíli jsme měli trošku „navrch“, ale kluci z Pardubic to nevzdali a makali dál….jejich urputnost se jim vyplatila. Po drobné chybě při rozehrávce od branky využili hráči Pardubic tohoto zaváhání a rázem bylo vyrovnáno na 1:1. Naše mužstvo to na chvíli úplně ochromilo, najednou se zpomalil pohyb, vzniklo více nepřesností, přihrávky nenašly tu nohu, kterou najít měly…. Vždy nám chyběl někde krůček, abychom u toho byli včas a zakončili…. A čas se neúprosně blížil ke konci… zbývalo asi 1,5 minuty do konce… měli jsme balón a šli na branku soupeře, vznikl tam trošku mumraj, kluci se seběhli… rána šla před brankáře, ale dost z úhlu, Jonáš to ale doběhl a odkopl do výšky před branku, kde v tu chvíli stál šikovně postavený Kuba, který nastavil nohu a přesně zakončil ranou do sítě. Parádní akce, radost na tribuně i na hřišti…, zbývala poslední minuta a kluci velmi dobře věděli, že teď už nesmí udělat chybu… a neudělali ji, vše si pohlídali a po odpočítaných posledních 10 vteřinách od rodičů na tribuně vypukla pravá a nefalšovaná radost z vyhraného turnaje.

Myslím si, že ho kluci opravdu vyhráli právem, byli skvělí, týmoví a dařilo se jim 🙂 Markétka dobře chránila naši branku, i když je pravda, že v základní skupině mnoho práce neměla, až se tam někdy trošku nudila…. Jonáš byl navíc vyhlášen nejlepším střelcem turnaje a nejlepšího hráče týmu si odvezl Honzík.

Gólově se podíleli: Jonáš – 10, Honzík – 3, David – 3, Matěj – 2, Kuba – 2, Matouš – 1

Celému týmu gratulujeme ke krásnému výkonu a těšíme se na příště 🙂

Do tohoto utkání nastoupili: Markétka Karbulková (branka), Jonáš Fajfr, Kubík Krčál, Honzík Navrkal – útok, David Žďárský, Matěj Schauer, Matouš Mucha – obrana

Trenérské velení: Ríša Ráb, Roman Žďárský

Zapsala: Zita Krčálová

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.