Start nové sezóny I. B třídy 2020-2021 a ohlédnutí za přípravou A-týmu

Jsme tu zpět s pravidelnými informacemi z fotbalových kuloáru našeho A-týmu, před výkopem nového ročníku I.B třídy Pardubického kraje, který jak všichni věříme, bude regulérně dohrán, ale to ví opravdu jen věštecká koule a Babiš. 🙂

Jak si A-tým vedl v přípravných utkáních se dozvíte níže…

Většině příznivců asi neunikla karanténní omezení, takže byla eliminována celá jarní část soutěže, na kterou jsme byli připraveni, i díky kvalitně „odmakanému“ únorovému soustředění v Dobrušce, jako snad nikdy v životě, což znamená, že by nás zajisté zastavili až v lize, nicméně všechny naběhané kilometry jsme nechali doma na kavalci. O to pak s větší chutí a zarputilostí jsme se začali scházet koncem jara, abychom si všichni udělali žízeň, obměnili si tréninková trička za větší velikosti a vrátili se do hvězdné formy. Někomu se to ještě nepodařilo dodnes.:)  Aby se prověřilo, jak jsme na tom byli v „syrovém“ stavu, pozvali jsme si na přelomu května/června na první zápas největšího favorita soutěže, z Českých Heřmanic, kterému unikl postup do A. třídy jen o vzájemný zápas na úkor Letohradu B. Celý rok tedy musí zopakovat vyrovnané výsledky, avšak při jejich kvalitě kádru kolem Tomáše Jirsáka, to asi nebude takový problém. O motivaci však máme postaráno. V okleštěné sestavě doplněné o dorostence jsme sice vedli již v 1. minutě 1:0 gólem Pavláka z nařízené penalty, po faulu na jeho samého. To bylo vše a nakonec jsme si odnesli “óbr” ranec 1:10.

Na další zápas jsme si opět pozvali do naší RŽ areny okresního soka z Brandýsa nad Orlicí. Zde jsme chtěli napravit průšvih s Heřmanicemi a dařilo se nám vskutku dle známého pořekadla: „Hopsa hejsa do sítě Brandejsa“, takže jsme jim uštědřili náklad 13:4 a srovnali si tak skóre ze dvou zápasů na 14:14, za což si klepalo mnoho fotbalových odborníků na čelo, jelikož se jedná o věc fotbalově nevídanou.

Branky: Ráb 5x, Pavlák 4x, Hodr 2x, Jetmar 1x, Žídek 1x

Rozuzlení našeho imaginárního Korona Cupu měl přinést zajímavý duel s A-týmem Dolního Újezdu.

V něm jsme se snažili ze všech sil, ale díky naší zbrklosti a nezkušenosti jsme celé utkání tahali za kratší konec a soupeř trestal bravurně naše chyby. Jako kdyby týden nejedl působil náš Ríša Ráb, který soupeři nasázel sám všechny 4 branky. I tak to bylo však málo a odešli jsme poraženi 4:7.

Bizarní skóre ze 3. zápasů 18:21 osvětlilo naši „cedníkovou“ obranu, ale i útočný apetit.

Jako přípravu na novou sezónu 2020/2021, jejíž setrvání je zatím ve hvězdách, jsme začali pohárem UEFA alias o Pohár Hejtmana Pardubického kraje, proti účastníkovi krajského přeboru, týmu z Pardubiček. Skvělý týmový a bojovný výkon však pro změnu zmařila nemohoucnost v koncovce a také zahozená penalta ostrostřelce Rába. To nemohlo dopadnout dobře, takže jsme si připsali debakl 1:5. Jedinou pozitivní věcí byl první gól za muže našeho dorostence Jardy Škrobánka. Povinnou flašku aperitivu za první gól v A-týmu jsem doposud nespatřil, takže věříme, že z letní brigády se něco urodí! 🙂

Ačkoliv jsme si nic jiného než postup do II.kola nepřipouštěli, museli jsme si nakonec přes “kontra-rozvědku” sjednat náhradní utkání, což se k velké spokojenosti nejednoho hráče v týmu povedlo, s ambiciozním družstvem TJ SOKOLA ČISTÁ. Zápas se hrál na malém avšak novém plácku u Litomyšle a nastoupili jsme skoro v kompletním složení. Chyběli pouze vlasatý brankář „Koli“ Kollert, zrzavý šampón Kuba Martinák, chlapec od Kubíka Jetty Jetmar a také alkoholový olympionik Jarda Blažek. Čistá, doplněna o bývalé hráče litomyšlské Jiskry, však také nebyla zcela kompletní, avšak ukázala velkou bojovnost i kvalitu. Věříme, že se jim brzy povede návrat mezi okresní či krajskou elitu.

Zápas byl bojovný z obou stran. Přemotivovaný a nachlazením zmožený Pavlák zazdil v úvodu penaltu, ale troufám si tvrdit, že to bylo poprvé za jeho “oslnivou” kariéru, kdy překopl bránu o pouhé 2 metry. 🙂 Několik slibných šancí jsme měli my i soupeř, ale bez využití. Krásným gólem otevřel skóre Míša Boštík po pěkné akci a vysunutím od Ríši Rába. O několik minut později přidal vítěznou trefu právě Ríša Ráb, který v samostatném úniku nedal golmanovi šanci. Soupeř korigoval ke konci utkání po naší defenzivní chybě, takže bych naše přípravné zápolení přirovnal k letnímu počasí. Chvíli jasno a chvíli oblačno. Nyní se však vše upíná k prvnímu mistrovskému zápasu, který sehrajeme tam, kde jsme loňskou poloviční sezónu uzavřeli, tedy v Moravské Třebové, kde se utkáme v sobotu 8.8. 2020 od 17:00 s místním B-týmem. Doufáme, že i místní třebovští fanoušci nám budou opět nakloněni jako loni.

Injury news: Bohužel se budeme muset nějaký čas obejít bez útočného esa Ríši Rába, který si při tréninku zjevně natáhl přitahovač v rozkroku (tedy nespecifikované zranění dolní části těla)

Zveme všechny naše fanoušky, jelikož dle věštecké koule a neomylné žáby rosničky, bychom měli nyní vyhrát. Věřím, že budeme dostatečně připraveni a úvod nové sezóny zvládneme.