Muži A | I. B třída – I. kolo

SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ “B” – SOKOL LIBCHAVY 3:2 np.

Tak a je to tady. Nová sezóna odstartovala a naše „áčko“ jako první zavítalo, micro-busem se závodním šoférem, na mistrovský špíl do Moravské Třebové. V tropických podmínkách by se spíše dalo odcestovat na velbloudech nebo trávit čas ve vlnách libchavského potoka, než-li hrát fotbal.

Kollert

Sýkora (80. Šrom) – Duriš – Pešina – Žídek

Boštík J.(58. Hodr) – Flídr – Jetmar – Pavlák

Ráb – Boštík M.

Připraveni: Blažek a Horníček

Branky: 13. a 90 R. Ráb (as. na první oni a na druhou Matěj Hodr)

Na obrovském třebovském letišti „Rehau Heathrow“ nás čekal ambiciózní a oproti loňsku zcela jiný tým. Kvalitní, mladý, výškově narostlý, běhavý a především vysoce obětavý tým s novým elánem, takže zápas nebyl vůbec jednoduchý.

Hned první branka nové sezóny (tučně zvýrazněno pro pokladníka) padla již ve 13. minutě, kdy hladový ostrostřelec Ríša Ráb vystihl zmatečnou nahrávku mezi domácími stopery a řítil se sám na gólmana, který mu skórování usnadnil tím, že si lehl dříve, než Ríša stačil vystřelit – 0:1.

I. Poločas se dohrával v atletickém tempu se šancemi na obou stranách, kdy zejména Ríša pálil ze všech pozic (včetně brankové čáry) a zabrušoval si ještě své bodlo nebo chcete-li kopyto.

II. poločas jsme začali aktivně, ale „saharské“ slunce nám ubíralo na silách, navíc když otěže zápasu převzali domácí, kteří lačně prahli po vyrovnání. Šance jsme si však vypracovali a zápas byl jak na houpačce. Asi zlomový mohl být druhý zásah do černého, kdy nesmírně přesně (zavánějící náhodou) načechraný centr od Ríši Rába z levé strany, doplachtil přímo na hlavu Jardy Boštíka, který si však spletl míč se sluncem a tak jeho hlavička připomínala spíše obrannou pozici před krupobitím, než-li přesnou hlavičku. Stav tedy zůstal nezměněn, ale rázem domácí více a více cítili šanci. Zajímavými přečísleními a brejky se dostávali do jasných šancí, které však bravurně, až profesorsky, likvidoval náš „nestárnoucí gólman s čerstvou průkazkou do klubu seniorů“ Tomáš Koli Kollert. V 57. minutě však i on kapituloval po vydařené střele z velkého vápna, kterou domácí Lebiš otřel „angličákem“ o tyč a bylo srovnáno – 1:1. Fyzicky velmi zdatní třebovští jedinci hýřili aktivitou, ale my bojovali, jak nám síly stačily a dokud nebylo dostatečně pošlapáno zelí. Když už se schylovalo do penaltového rozstřelu, tak se míč ve vápně poodrážel asi ke třem nepochopitelně volným domácím, z čehož jeden z nich (konkrétně Štaffa) mířil přesně a připravil nám studenou sprchu – 2:1. Nezbylo nám nic jiného, než balón ihned vrhnout dopředu. Ideální kopec vyslal Mates Geppy Hodr na „poloraněného“ Ríšu Rába, který ho snově zpracoval, aby ho rázem již nabroušeným bodlem poslal v 90. minutě přímo za háčky Bačovi klece a šok pro domácí byl na světě – 2:2. Tato sprcha byla pro třebovské asi ještě ledovější.

Šlo se do penalt, kam trenér vyslal pouze hráče, kteří si věřili nebo se sami hlásili. Zkušení matadoři Petrové Flídr s Pavlákem, s přehledem, jak je „jejich zvykem“ proměnili, kdežto Kuba Pešina s Matesem Hodrem pro změnu zkušeně zahodili. Koli si dvakrát na míč sáhl, ale zamezit gólu nedokázal, takže jsme brali pouze bod.

Příští týden si již brousíme zuby na našeho oblíbeného rivala z Dolního Újezdu, kdy v sobotu 15. 8. 2020 od 17:00 přivítáme v RŽ aréně tamní rezervu.

P.S.: Prosba pro administrátora portálu fotbal.cz. Hráč #20 Ríša Ráb by si přál, aby střelci branek byli zapsáni do statistik neprodleně po skončení utkání, jelikož dlouhé čekání na vyvěšení statistik mu žere baterku a mobilní data 🙂