Muži | Příprava na sezónu 2019/2020

O POHÁR HEJMANA PARDUBICKÉHO KRAJE

PŘEDKOLO: Žichlínek  –  Libchavy 1:3 (0:3)

I. KOLO POHÁRU: Choceň – Libchavy 4:0 (1:0)

I. zápas krajského měření O POHÁR HEJMANA PARDUBICKÉHO KRAJE (předkolo) | Sobota 27.7. 2019 v 18:00

Žichlínek  –  Libchavy 1:3 (0:3)

Góly:  71. Krejčířík Jakub – 25. Pavlák Petr, 30. Váně Lukáš, 35. Ráb Richard

Hůlka (46. Poláček)

Sýkora Daniel ( 65. Rejent Pavel) – Pešina Jakub – Hájek David – Blažek Jaroslav (55. Musil Jakub)

Boštík Michal – Flídr Petr – Ráb Richard – Pavlák Petr (71. Horníček Filip)

Váně Lukáš – Hodr Matěj

První utkání nadcházející sezóny jsme sehráli na horké půdě v Žichlínku, který se stejně jako my, zuby-nehty, zachránil v předcházející sezóně I. B třídy. Utkání slibovalo zajímavý duel už proto, že se jednalo o utkání pohárové, konkrétně předkolo soutěže “O pohár hejtmana pardubického kraje.  Před samotným výkopem však nebylo jasné, jak oba týmy potrénovaly a jaké vytáhnou trumfy z rukávu. Čekal se plný dům, mladíci s vlajícím prostěradlem ve středovém kruhu a nafukující se obří panáci. Nic z toho se však nekonalo, jen bylo úmorné dusno. Tým Libchav vedl ke svému prvnímu utkání zkušený trenér Tomáš Abt, který působil dlouhých 8 let u „A“ týmu Dolního Újezdu a slavil s ním několikrát postup do vyšší soutěže. Věříme, že něco podobného zažije i s naším ambiciózním týmem Libchav.

Zápas v Žichlínku jsme měli pevně ve svých rukách. Pouze naše nepřesnosti ve finální fázi vedli k tomu, že jsme soupeřovi nabídli rychlé kontry do otevřené obrany, které musel zachraňovat nový muž v naší bráně „fantom“ Hůlka. Skóre zápasu načal, po ideálním vysunutí od Ríši Rába, Petr Pavlák, když hostujícímu brankáři prosvištěl projektil kolem hlavy takovou rychlostí, že nestihl vůbec zareagovat a celý poločas mu pak zněla v uších písnička od Karla Gotta – Dám dělovou ránu – bum bum bum.

Ihned vzápětí jsme odskočili do dvoubrankového vedení zásluhou „hladového Vaňase, který využil nedorozumění obránce s brankářem a chladnokrevně trestal. Ke konci poločasu vsítil další gól Ríša Ráb, který si akci založil, posunul do strany na Pavláka, jenž prudkým přízemním centrem míč propadl zpět na “libchavského playboye” a ten jen nastavil kecku a umístil k tyči za bezmocného gólmana. Další šance jsme již zahodili a tak tomu bylo i druhý poločas. Utkání bylo bohaté na šance a pěkné fotbalové momenty, kterým byla například branka hostí na 1:3, které předcházel alibismus u odraženého balónu po rohovém kopu, kdy hostující hráč krásně propálil vše, co mu stálo v cestě. Velice povedená byla také střela Rába z poza šestnáctky, která však šla pouze do břevna a na brankovou čáru, ze které domácí zadáci následnou dorážku odvrátili. Aktivní RÍša Ráb si vystřihl slalom mezi obránci a zjevil se až před brankářem, kolem kterého poslal míč jen do tyče. Gólů mohlo být tedy podstatně více.

II. zápas v poháru O pohár Hejtmana pardubického kraje (I. kolo) | Sobota 3.8. 2019 v 18:00

Choceň – Libchavy 4:0 (1:0)

Střelci z Chocně: 17. Matějka Radek, 50. Heger Vojtěch (pen.), 59. Gronych Jindřich, 89. Novotný Vladimír

Sestava Libchav:

Poláček Jakub

Sýkora Daniel (56. Musil J. ) – Pešina Jakub – Blažek Jaroslav – Hájek David (68. Rejent P.)

Boštík Michal – Flídr Petr – Ďuriš Daniel – Lžíčař Petr (46. Martinák J.)

Ráb Richard – Váně Lukáš

Tento divácky velice atraktivní „špíl a zároveň derby“ se mělo hrát na domácím kolbišti, avšak vrchní “trávníkář” nařídil sehrání zápasu pod choceňským nebem na Parapleti, což je skoro letiště pro větroně. Co na plat, travní kořínky údajně nebyly dostatečně zakořeněny a trávník je přihlášen do soutěže „Zahrada roku 2019″. Každopádně podmínky byly pro oba týmy stejné a hraje se na góly, které jsme nedali, takže zaslouženě prohráli, i když skóre zápasu je pro nás opravdu kruté a kdo tento zápas viděl, dá mi za pravdu.

Pohárové utkání proti mužstvu z KP nám ukázalo, že se dá hrát s každým, a že máme mužstvo připraveno na ty nejvyšší mety v I. B třídě. Bojovnost a chuť hrát našim borcům nechyběla. Nutno však dodat, že musíme zlepšit důslednost v zakončení a eliminovat zbrklost při finálním řešení. Alarmujícím faktem je to, že z obou zápasů jsme skórovali pouze 3x a to v prvním poločase v Žichlínku. Od tohoto poločasu si přenášíme do mistrovského zápasu nelichotivou statistiku 135 min. bez vstřeleného gólu, což je tristní, avšak rozhodně ne stresující, ba naopak. Všichni věříme, že to půjde, jelikož šancí máme vždy dost.

Pozvánka na mistrovský zápas, který hrajeme již tuto neděli  11.8. v 17:00 v Pomezí. Přijďte podpořit náš tým.

„Pevně věříme, že náš obří pytel s góly exploduje v pravý čas a to v zápase s Pomezím.“