Měsíc náborů-19.6.2019 Libchavy

Ve středu 19. června se na fotbalovém hřišti v Libchavách již podruhé konala akce Měsíc náborů. Po dvou naplánovaných dnech, kdy akci zhatilo počasí, se na potřetí všechno povedlo. Celé dopoledne se po hřišti proháněla dítka ze školy a školky. Trenéři si pro ně nachystali různá cvičení všeho druhu. Od obyčejné honičky, běhání přes lano a cvičení s tyčemi přes jednoduchou fotbalovou průpravu jako je běh s míčem mezi kužely, střelba na branku a samotná hra. Jedno cvičení bylo zaměřené i na koordinaci pohybu – k tomu sloužilo náčiní bossa.

                Na dětech bylo vidět, že je cvičení baví a že si chvilku bez školy dokáží užít. Pro některé to bylo první setkání s balónem a to je velké plus. Pokud se dítě na základě tohoto projektu rozhodne věnovat fotbalu, ale i kterémukoliv jinému sportu, je to jen dobře.

Pro statistiky, zúčastnilo se 168 dětí z pěti škol a školek. Vše připravilo 15 trenérů a organizátorů.

                Celé dopoledne se vydařilo, celou dobu svítilo slunce a i učitelky si připravený program pochvalovaly. Poděkování patří i trenérům, kteří se dětem na každém stanovišti věnovali a pomáhali jim s průpravou.

Napsal: Michal Šalda

Fotky najdete na: https://libchavy.rajce.idnes.cz/

jméno: libchavy

heslo: fotbal

Fotil a moderoval: Matěj Motyčka

Video najdete na: https://www.youtube.com/watch?v=HhckZMzDBtc

Video natočil a setřihal: Jakub Fišer

Veškerou dokumentaci z této akce obstarali výše uvedení mladí hráči pod vedením zkušeného Pepi Musila.