Muži A | I. B třída – IX. kolo

ŽICHLÍNEK – SOKOL LIBCHAVY | 0:4 (pol. 0:1)

3 body s trápícím se Žichlínkem byla povinnost, kterou jsme splnili a udělali si radost i žízeň.

Branky: 24. Ráb Richard (penalta), 49. Ďuriš Daniel (as. Pešina Jakub), 61. Jetmar Matěj (as. Ráb Richard), 78. Hodr Matěj (as. Flídr Petr)

Motyčka Matěj

Svoboda Jakub  – Pešina Jakub – Blažek Jaroslav – Žídek Radim

Flídr Petr – Jetmar Matěj (82. Sýkora Daniel)  – Ďuriš Daniel – Hodr Matěj

Ráb Richard (C) – Boštík Michal

Připraveni: Sýkora Daniel, Horníček Filip, Šrom Michael

Absence: Kollert Tomáš, Pavlák Petr, Boštík Jaroslav, David Jaroslav, Hájek David, Musil Jakub

O víkendu nás čekal zápas z kategorie snazších, ale o to více jsme si nesměli dovolit zaváhat. U nás v dědině však každý ví, že jsme v tomto ohledu občas Jánošíci, takže nemáme problém zbytečně ztratit body a pak je někde těžko nabírat. V tomto zápase se však překvapení “naštěstí” nekonalo. Loňskou nedohranou sezónu jsme právě soupeři ze Žichlínku uštědřili debakl 12:1. Bylo tomu shodou okolností, skoro na den přesně, právě rok, ale domácí už letos takovou pohromu dopustit nechtěli.

Zápas nezačal v nějakém oslnivém tempu. Byl to spíše takový boj plný nepřesností a kontaktních konfrontací. Ačkoliv se oba týmy snažily kombinovat, nějak k tomu nebyla Luna nakloněna, takže s rozvinutější kombinací byl povětšinou “ámen”. V mnoha případech se dalo vyniknout také podzimním radovánkám v podobě “míčového draka”, takže nespočet diváků, přesněji řečeno rovných 50, jich vzhlíželo k nebesům, za nakopnutými míči. Domácí si snad za první poločas nevypracovali nějakou vážnější šanci, ale my jsme na tom byli podobně. V polovině poločasu jsme se však přeci jen prodrali k zakončení, kdy krásnou střelu Dana Ďuriše, z hranice vápna, stěží vyrazil žichlínský čapájev Hutira, aby následně předvedl nejpovedenější zákrok dne, když se, jak na gumě, přemístil proti dorážce Míši Boštíka, na kterého zprvu zívala prázdná kasa. Copak o to, Míša míč trefil pohotově a přesně k tyči, ale i přesto na domácího brankáře nevyzrál. Pak přišel penaltový zákrok na Ríšu Rába, který si zpracovával míč ve vápně, avšak zády k bráně. Obdržel “taekwondo nohu” před obličej a šel si opět, s blaženým úsměvem, kopnout penaltu. Tu mu však přečetl Hutira, jenže k jeho smůle míč vyrazil jen před Ríšu, kterému spadl kámen ze srdce a pohodlně zatloukl svůj další gól v této sezóně. Vedli jsme 1:0. To bylo v poločase vše. Promeškali jsme ještě pár slibně se vyvíjejících situací, takže jsme si měli v přestávkovém bloku o čem povídat.

Ve druhém poločase jsme věděli, že musíme přidat, abychom se netrápili až do konce. Domácí hráli zarputile a někteří jedinci občas až na hranici dobrých mravů. Po pár ostrých zákrocích však konečně přišla fotbalová paráda. Ve 49. minutě zahrával náš “outistický specialista” Kuba Pešina svůj dlouhý aut. Chudákovi už skoro vypadávají ramena z pouzder, z nespočtu neúspěšných dalekonosných autů, které skoro ještě nikdo netrefil. Teď se vše sešlo tak, jak mělo. Užší hřiště, vítr a přesnost, takže hodil na penaltu klenot pro Dana Ďuriše, který pohotově a přesně usměrnil k levé tyči, čímž už bylo na naší lavičce veseleji – 2:0. Za další čtvrthodinu vyslal Ríša Ráb do světa nebojácného čeledína Matese Jetmara, který nějakým kouzlem obešel obránce, aby vystřelil jedovatou pumu, jenž otočila ruce žichlínskému brankáři a se štěstím dorotovala do sítě – 3:0. Poslední slovo si vzal levý záložník Mates Hodr, kterého vybídl do zcela volné křídelní pasáže, Petr Flídr. Gepard všem ukázal, proč je nejrychlejším zvířetem, takže ve 120 km/h rychlosti poslal na klobásu posledního beka, aby pak střelou z úhlu překvapil snad všechny hráče a vystřelil čtvrtou pojistku – 4:0. Za zmínku stojí ještě první vychytaná nula našeho benjamínka Matese Motyčky, který však, nutno uznat, moc práce tento zápas neměl. Domácí ve druhém poločase ohrozili naši svatyni asi jen 3x. On byl však vždy připraven, takže my jsme teď připraveni na nával tekuté pochutiny a na cinkátka do klubové kasy.

Závěr:

Zápas, a především první poločas, nám ukázal, že bez patřičného nasazení, bez střelby a někdy až s profesorským pojetím, to nepůjde proti nikomu. Proto musíme každý zápas odhodlaně ukázat naši ofenzivní sílu a být nebezpeční. Víme, že můžeme porazit v této skupině každého. Zbývají poslední nelehké zápasy (Kunčina, Jablonné, Sloupnice a Semanín). Pokud uspějeme, tak nás to katapultuje na bednu podzimní části, proto musíme udělat vše. Zápas proti Kunčině je velice důležitý, jelikož soupeř má stejný počet bodů (16b). Přijďte nás povzbudit za plot stadionu. Po vzoru filmu Slunce, seno, erotika, zkusíme přemluvit brankáře místního B týmu, aby nainstaloval ploty před tribunu, čímž se vládní nařízení minou účinnosti 🙂

Hraje se v sobotu 10. 10. 2020 od 15:00 v RŽ aréně.