Muži A | I. B třída – IV. kolo

TJ SOKOL LIBCHAVY- TJ SOKOL OPATOVEC | 1:2 np (pol. 1:1)

Ztráta dvou bodů na domácím kolbišti mrzí. Nelze nám upřít snaha a bojovnost, ale mohli jsme z tohoto zápasu určitě vytěžit více.

Branky:  41. Ráb Richard (as. Svoboda Jakub) –  44. Jukl David

Sestava:

Kollert Tomáš

Svoboda Jakub  – Horníček Filip – Pešina Jakub – Žídek Radim

Boštík Jaroslav – Flídr Petr – Duriš Daniel – Hodr Matěj

Ráb Richard – Pavlák Petr (86. Boštík Michal)

Připraveni: Blažek Jaroslav (rekordman v počtu odehraných minut v nové sezóně viz 3 min.), Boštík Michal (vycházející hvězda B-týmu i A-týmu), Sýkora Daniel (agilní výztuha defenzívy) a ještě opřen o kiosek také dalekonosný sniper David Hájek.

V sobotním odpoledni k nám přijel, na zkušenou, velezkušený tým Opatovce, který započal sezónu bez prohry. Měl o bod více než my, avšak při stejném skórem 8:4. V ideálním fotbalovém počasí a na skvěle připraveném trávníku, když nepočítám jeden “kruh v obílí” vypálený mimozemskými civilizacemi, se svedla skutečná fotbalová bitva, která se musela divákům líbit. Domácím příznivcům po závěrečném hvizdu již méně, ale popořadě.

  1. poločas:

Zápas započala smutná minutu ticha za našeho dlouholetého věrného fanouška pan Myšáka, který bohužel podlehl zákeřné nemoci. Některé věci se hold změnit nedají. Většina však naštěstí ano a tak jsme vyběhli na pažit s novými dresy, které jsou poháněny žluto-černou silou a sluší snad i Ríšovi Rábovi 🙂 Hned od prvního výkopu se hrál zajímavý, rušný, kvalitní a vysoce ofenzivní zápas. Hosté opět přijeli se zkušeným ex-ligovým Ivošem Svobodou, který dělal občas našim “psům obranářům” problémy. Hned v první šanci zápasu naštěstí nemířil přesně. Obrovskou šanci pak měl domácí Pavlák, který si nikým nehlídán naskočil na povedený centr od Radima Žídka. Mířil však jen kousek nad břevno překvapeného opatoveckého brankáře Lampárka. Na další šance bych potřeboval zápisník v podobě role toaletního papíru, ale zajisté stojí zmínit neuvěřitelný zákrok našeho brankáře Tomáše “Koliho”, který se odlepil od země, jakoby by v šatně “vybzunkl” kartuš hélia. Přímý kop Ivoše Svobody do levého rohu tak byl jeho sladkým pamlskem. Dalším zajímavým momentem byla opět další hlava Petra Pavláka, který však i v dalším pokusu o rozvlnění sítě zklamal, když jeho trkanec mířil i podruhé jen těsně vedle Lampárkovi brány. Bohužel ta přesná “Kluivertova” hlava již není co bývala. Když už to vypadalo, že oba brankáři předčí útočníky a do kabin se půjde za bezgólového stavu, přišel krásný moment, který však hostům moc krásný nepřipadal. Ivo Svoboda rozehrál roh jakýmsi signálem na vápno, kde vše bezpečně přečetl náš jmenovec Kuba Svoboda a pelášil s míčem do rozhozené obrany. Bylo jeho svobodnou volbou, co s míčem udělá proti poslednímu obránci. Krásně jej popíchl na hladového Ríšu Rába, který “tahounsky” přešel do vápna, kde nejprve zasekl vracejícího se posledního mohykána, aby mu pak mezi nohama poslal “kulatý grál” přesně do protipohybu opatoveckého strážce – 1:0. Bohužel však o 3 minuty později se misky vah opět vyrovnaly, když pan rozhodčí Suchomel usoudil, že Pavlák při čistém “fotbalovo-hokejovém” odebrání míče fauloval za vápnem. K exekuci se postavil David Jukl, který zjevně vypozoroval, že ve zdi stojí naši mládenci poprvé v životě a ještě se bojí balónu. Napálil tedy skrz zeď a míč se nešťastně odrazil od zad otáčejícího se Radima Žídka za záda překvapeného brankáře Koliho – 1:1.

   2. poločas: 

Druhý poločas jsme zahájili aktivně. Krásnou akci na ose Boštík – Pavlák – Ráb, Ríša vyřešil povedenou střelou z half-voleje. K jeho smůle tento pokus stačil vysoký Lampárek stěží vytěsnit na břevno a roh. Na druhé straně pak ve vápně obelstil a roztancoval několik obránců Ivo Svoboda, aby v největší opatovecké šanci poslal míč jen těsně vedle levé tyče. Oddechli jsme si a snažili se zápas strhnout na naši stranu. Obě defenzivy se oháněly jak jim síly stačily. Několik slibných závarů ve změti zapletených nohou i rukou se podařilo opatoveckým se štěstím přečkat. A když i naše dva přímé kopy ze slibné vzdálenosti, zahrávané nejprve Ríšou Rábem a poté vzápětí Radimem Žídkem, skončily jen těsně vedle nebo nad, šlo se do loterie jménem penalty.

Hned naši první penaltu nedal spolehlivý exekutor Petr Flídr a tak jsme čekali, kdy Koli vytáhne hopsinkovou štávu a něco lapne “do zubu”. Stalo se ve 3 sérii. 5 kolo uzavíral Ríša Ráb, který potvrdil chladné nervy a poslal rozstřel do náhlé smrti. Hosté šanci využili, ale bohužel Jardu Boštíka opatovecký brankář přečetl a zbyl nám tak pouze bod.”

Naši exekutoři:

  1. Petr Flídr (poprvé v historii nedal)
  2. Kuba Pešina (konečně se ukopl)
  3. Radim Žídek (nekompromisně proměnil až urval háčky)
  4. Dan Ďuriš (pečlivě proměnil)
  5. Ríša Ráb (s chladnou hlavou proměnil)
  6. Jarda Boštík (s hnědými trenkami neproměnil)

Závěrem:

Určitě jsme podali odhodlaný a kvalitní výkon, proti dobře organizovanému soupeři. Rozhodlo to, že jsme nevyužili naše slibné příležitosti, kterých jsme měli určitě více jak soupeř. Pozitivem je také výkon mladého stopera Filipa Horníčka, který podal sebevědomý a obětavý výkon a soupeři nepřihrál na kecku ani jednou, takže jen tak dále. 🙂 Dobrý dojem a chuť po vítězství však musíme všichni potvrdit v sobotním zápase proti Březové nad Svitavou, která je nyní v laufu, když zvítězila ve dvou posledních zápasech. Věříme, že nás přijedete do této lokality podpořit, a že následná zpáteční cesta bude opět veselá jako z Pomezí.

Zápas začíná v sobotu 5.9. 2020 v 17:00 hod. Čas odjezdu autobusu není mojí doménou, takže se stačí pohybovat v okolí hřiště kolem 14:45 hod a řvát odhodlaně “Libchavy jsou tady”.

Nějaké fotky a video od expertního návštěvníka:

Poslední velká šance | Přímý kop v podání Radima Žídka

Další fotky naleznete na našem všesokolském facebooku z dílny Verči Moravcové.