Muži A | I. B třída 2021/2021

SOKOL LIBCHAVY – BŘEZOVÁ NAD SVITAVOU – | 0:4 (pol. 0:0)

Nevydařený start do jarní části a ostudný příděl ke konci.

Góly Březová: 63. Dufek Václav, 72. Dufek Václav, 86. Štoudek Ondřej, 88. Dufek Václav

Hubálek Nikolas

David Hájek  – Ďuriš Daniel – Horníček Filip – Žídek Radim

Boštík Michal – Jetmar Matěj – Boštík Jaroslav  – Flídr Petr (67. Šrom Michael)

Hodr Matěj  – Pavlák Petr (C) (67. Bohunek Tomáš)

Připraveni: Abrahám Matěj, Šrom Michael, Němeček Matěj, Bohunek Tomáš,

Totálním propadákem skončilo naše úvodní dějství v jarní části soutěže. Šlo sice již o druhý zápas jarní fáze, jelikož podzimní předehrávku s rezervou Moravské Třebové jsme zvládli na výbornou, ale i tak jsme si to představovali jinak. Díky vyšší moci a nepříliš zelenému a zakořeněnému pažitu v domácí RŽ aréně jsme byli nuceni sehrát jarní zápas v ústeckém azylu na tamní umělé trávě. Přes značnou nelibost obou týmu se na toto nelze vymlouvat. Terén byl pro oba týmy stejný, avšak nám to zjevně nesedělo více, jak soupeři z Březové a po zásluze jsme tak prohráli vysoko 0:4.

Zápas však byl především urputným překopáváním i odkopáváním a to z obou stran. Naše fotbalová kvalita značně pokulhávala a všichni jsme byli se svými výkony hluboce v podprůměru. Záložní řady „sledovali aviatickou pouť“, takže si moc nekopli a diváci si místy připadali jako na tenisových kurtech, takže hra místy vyvolávala značný žaludeční reflux s naběhnutou cévkou. Byl to urputný boj, který jako v posledním vzájemném zápase směřoval k tomu, že rozhodne jediná branka. Před poločasem měl snad jedinou vážnější příležitost Petr Flídr, ale jeho ostrá hlavička minula pravý roh branky. První branka nakonec přišla až po poločase, kdy jsme v 63. minutě po rohovém kopu soupeře nezodpovědně ponechali volného Dufka, který byl na zadní tyči tak sám, že si mohl otevřít lahváče a na ex ho polknout, a i tak by měl dostatek času dostat míč do sítě – 0:1. Pak už to s námi šlo z kopce a po našich hrubých defenzivních chybách v závěru zápasu jsme dovolili soupeři otevřít střelnici. Vyrovnané klání tak rozhodla naše fotbalová neschopnost. Bohužel jsme se optimálně nepopasovali s nepříjemným a houževnatým soupeřem a také s neposlušným balonem na umělém povrchu. Rezultátem je, že ani ve druhém vzájemném klání jsme nedokázali vstřelit branku! Musíme to rychle hodit za hlavu a jít dál. Reparát můžeme složit již v neděli na horké půdě v Dobříkově, kde nás nečeká nic lehkého. Tým složený ze zkušených hráčů bude další těžká zkouška.

Zápas v Dobříkově se hraje v neděli 3. 4. 2022 od 15:30!

Odjezd autobusu od Tesca ÚO je ve 13:45 | od Džbánu cca 14:00

Přijďte nás podpořit, jelikož to budeme potřebovat.