Muži A | I. B třída 2021/2021 – XXIII. kolo

SLOUPNICE – LIBCHAVY | 1:3 (pol. 1:0)

Zasloužený obrat po týmovém výkonu připravil Sloupnici o jarní domácí neporazitelnost.

Góly: 58. Pavlák Petr (as. Provazník Adam), 68. Pavlák Petr (as. Hodr Matěj), 90. Pavlák Petr (as. Žídek Radim)

Sestava:

Hubálek Nikolas

Šrom Michael (46. Dvořák Václav) – Ďuriš Daniel – Horníček Filip – Flídr Petr

Hodr Matěj  –  Kočí Filip – Boštík Michal – Žídek Radim

Provazník Adam – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Chejnovský Milan, Abrahám Matěj, Teplý Tomáš, Dvořák Václav

V neděli jsme zajížděli přes kopec na “malé derby” proti nedaleké Sloupnici. Tu před zápasem předcházela pověst dosud neporaženého týmu na domácím trávníku v jarní části soutěže. Nutno dodat, že sloupenští trávníkáři si dali na hrací ploše převelice záležet a kvalita hrací plochy vypadala, jako by každý zelený stvol konzultovali s naším trávníkovým guru Romanem Žďárským. 🙂

Teď už k samotné hře. Ačkoliv se v kuloárech šustlo, že Sloupnice nastoupila v oslabené sestavě, my na tom v jarní části nebyli hůře jak tuto neděli. Chyběli nám Blažek, Jetmar, Boštík Jarda, Bohuněk, Musil, Hájek, Svoboda, Motyčka, omluvili se také kluci z B. týmu a zcela fit nebyl také Míša Šrom, takže jsme byli velice rádi, že naše řady doplnili dorostenci, kteří dohráli zápas před námi viz Filip Kočí, Adam Provazník, Václav Dvořák a Tomáš Teplý. Poprvé jsme tedy hráli s takto značně okysličenou sestavou a nutno uznat, že dravé mládí bylo znát. Zápas začal v rychlém tempu a bylo se na co dívat. Hře nescházely bojovné momenty ani pohledné akce či přečíslení. Domácí jsme v první půlhodině doslova mačkali, což vedlo k první mega šanci benjamínka Filipa Kočího, který však z malého vápna nedokázal dopravit předmět kulovitého tvaru do prázdné brány, jakoby chtěl odmítnout zápisné za první gól! (Pokladník se zlobí). Jelikož se jednalo o jeho první start, všichni jsme to hodili za hlavu a šli dál za gólem. Naše série rohů skončila tentokrát bez kýženého efektu, naopak to byli domácí, kteří nám zatloukli hlavou hřebík do brány. Po zbytečném rohu, na který si nejvýše vyskočil nedobře střežežený, Martin Mikulecký, a stanovil účet prvního poločasu – 1:0.

Do druhé půle jsme šli zdravě povzbuzeni a přáli jsme si navázat na naši aktivitu. Domácí se snažili náskok zvýšit, ale nám tento zápas fungovala jak defenziva, tak především záložní řada, kdy absolutorium zaslouží neúnavný bojovník Míša Boštík, mladý technik s dlouhýma nohama Filip Kočí a také dvě rychlá urvaná loukoťová kola Mates Hodr s Radimem Žídkem. Všichni postupně začali stupňovat tempo. V útoku se srdnatě rval s nepřízní svých kil další benjamínek Adam Provazník, který vyšperkoval krásnou akci, kdy adresoval pod sebe nahrávku na Petra Pavláka a tomu stačilo pouze umístit k tyči. To se bohužel nestalo a míč letěl několikset metrů nad pravý vingl. O chvíli později však opět po krásném útočném přechodu přišla naše první branka zápasu. Finálním nahravačem byl i nyní Adam Provazník, jenž vybídl druhým pokusem Petra Pavláka, který si posadil obránce a kolem brankáře konečně zajistil kýžené vyrovnání – 1:1. Za deset minut vlétl do vápna jak utržený výtah Matěj Hodr a přesnou i prudkou přihrávkou vybídl zase “všude voplendujícího” Petra Pavláka, který jen usměrnil do sítě – 1:2. Obrat byl na světě. Domácí hráli vabank a hra nepostrádala dramatičnost. Domácí fanoušci, kteří dali přednost fotbalu před dnes již fenomenálním hokejovým bojem o placku z mistrovství světa, se však nenudili. Domácí Zachař si naběhl na trestný kop a již překonal našeho strážce Hubálka, ale na brankové čáře zastoupil všudybyl Míša Boštík a vykopl jasný gól. Hra byla jak na houpačce. Odpovídali jsme rychlými kontry do opuštěné obrany, a jelikož to byl jev pro nás nevídaný, moc jsme z toho nevytěžili, pouze z akce 3 na 1 si vystřelil Radim Žídek, avšak brankář Voleský střelu vyrazil a ani dorážející Pavlák již nedokázal míč z úhlu prudčeji dorazit do brány, takže před čarou si jeho vratku snadno sebral domácí lapač. Další brejky zůstaly nevyužity až na ten poslední “třešničkový” kdy opět v rychle sehraném přečíslení i nyní pálil levkou Radim Žídek a našel zase jen ruce brankáře Voleského, kterého však i nyní rána pořádně zapálila v rukavicích. Tentokrát ale odražený míč doskákal, ke komu jinému než k Petrovi Pavlákovi a ten hladově v souboji dokázal uklidit míč do opuštěné klece a uzavřel hattrick i celý účet vydařeného zápasu.

Naše výkonnostní sinusoida opět zapracovala, takže budeme jen doufat, že v sobotu doma v RŽ aréně zase nespadneme herně dolů, ale budeme si držet výsledkovou amplitudu a opět zvítězíme.

Zápas proti Žichlínku začíná v 17:00 v sobotu 4. 6. 2022. Těšíme se na Vaši návštěvu a libchavské chorály.