Muži A | I. B třída 2021/2021 – XXII. kolo

Fotbalová blamáž z naší strany a festival zahozených šancí.

Góly: 29. Pavlák Petr (as. Žídek Radim), 78. Boštík Michal (as. Ďuriš Daniel)

Šrom Michael – Blažek Jaroslav – Horníček Filip – Flídr Petr (72. Martinák Jakub)

Hodr Matěj  –  Jetmar Matěj – Boštík Jaroslav (55. Ďuriš Daniel) – Žídek Radim

Boštík Michal – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Provazník Adam, Ďuriš Daniel, Hubálek Nikolas, Dytrt Tomáš, Martinák Jakub

Sobotní zápas byl přesně takový, kdy nešlo zhola nic. Když jsme minulý týden zahráli nejlepší poločas v sezóně, tak nyní pro změnu ten vůbec nejhorší. Veškerá naše fotbalová řešení a rozhodnutí byla naprosto opačného charakteru, takže příchozím divákům se naskytl zajímavý pohled a ti domácí naše mužstvo nepoznávali, leč je bolelo za krkem z neustálého kroucení hlavou. Hosté naší splašené aury využili znamenitě hned po 16. minutách, když naší defenzivní nedůsledností a nejistém zákroku Matěje Motyčky šli do vedení – 0:1. O 4 minuty bylo ještě hůře. Opět jsme poskytli hostům mnoho prostoru ve vápně a pohodlně skórovali. Nutno přiznat, že hosté měli kopat penaltu, kdy svoji fatální chybu v rozehrávce tzv. námazem, hasil Matěj Motyčka a chtě nechtě nedovolil útočníkovi doklepnout do odkryté branky. Rozhodčí to jako penaltový zákrok, naštěstí pro nás, nevyhodnotil. Po půl hodině hry vykřesal naději Pavlák, když si naběhl na přesný roh Radima Žídka. Byl to již 3. gól hlavou z rohu v řadě, což je zajímavá zajímavost. Bohužel o dalších 5 minut jsme opět fatálně zaváhali v defenzivě, opět jsem na zlatém podnose dovolili hostům odskočit – 1:3. Další nepřidal Pavlák, když si v samostatném úniku míč sám ukopl a poté Míša Boštík nedokázal z dorážky překonat výborně chytajícího kunčinského fantoma Hensla.

Druhý poločas byl z naší strany podstatně lepší. Hosty jsme již k ničemu moc nepouštěli, ale když držela obrana, začal pro změnu haprovat útok a pálit jednu šanci za druhou. V 1000% šanci zklamal Ďuriš a netrefil bránu, Pavlák s Boštíkem si zase vylámali zuby na Henslovi. Bylo zjevné, že tento víkend nám to nelepilo. Drobnou naději nakonec vykřesal Míša Boštík, který podél vyběhnuvšího brankáře snížil na 2:3. S koncem zápasu se náš tlak zvyšoval. Hostující defenzivu jsme zasypali přesnými pasy do úniku a gól visel na vlásku. Střelecky selhal Petr Pavlák, jenž v samostatném úniku v 87. minutě volil zakončení místo přihrávky na volného Kubu Martináka, ale Hensl jeho pokus vyrazil pouze na roh. V 90. minutě měl opět Petr Pavlák jasnou šanci, ale pro změnu přehodil i bránu, takže se zrodilo překvapení a prohráli jsme na svém hřišti 2:3.

Již Orlický deník ve svých relacích upozorňuje na naše nevyrovnané výkony a nevyzpytatelnost. Musím dát za pravdu, že ani sami nevíme, co toto způsobuje a proč se tak děje. Možná psychika jedinců, fotbalová vyzrálost? Nevím, ale snaha se nám upřít nedá a chuť vyhrát také ne, ale když to nelepí, tak to prostě nelepí. Věříme, že naše sinusoida by mohla jít opět nahoru a z horké půdy ve Sloupnici odjedeme spokojenější.

Zápas začíná v neděli 29. 5. 2022 v 16:00. Přijeďte nás podpořit.