Muži A | I. B třída 2021/2021 – XXI. kolo

FO LANŠKROUN B – LIBCHAVY | 0:3 (pol. 0:2)

Základy vítězství položeny parádním výkonem v I. poločase.

Góly: 17. Pavlák Petr (as. Boštík Michal), 45. Pavlák Petr (as. Žídek Radim), 82. Žídek Radim (Jetmar Matěj)

Motyčka Matěj

Šrom Michael (86. Duriš Daniel)– Blažek Jaroslav – Horníček Filip – Bohuněk Tomáš

Hodr Matěj  –  Jetmar Matěj – Boštík Jaroslav  – Žídek Radim

Boštík Michal (84. Hubálek Nikolas) – Pavlák Petr (C) (86. Provazník Adam)

Připraveni: Provazník Adam, Ďuriš Daniel, Hubálek Nikolas, Diblík Filip

Na horké lanškrounské půdě jsme odehráli velmi vydařený zápas. Konkrétně první poločas se nám herně i výsledkově povedl dle představ. Konečně jsme plně využili náš potenciál od každého jednotlivce a tímto stylem bychom určitě nepatřili do průměru, jenž dokládá dosavadní umístění i naše střídavé výsledky. Zdobila nás rychlost, důraz a nebezpečné přechody. Vytvořili jsme si dostatek příležitostí ke skórování a kupodivu jsme tentokrát i něco využili, ale i nedali. Podstatné však je, že jsme z Lanškrouna odjeli spokojeni a se třemi body.

První poločas byl z naší strany asi vůbec nejlepším v jarní části. Obdobný nástup a chuť jsme zažili např. v Dobříkově. Tuto neděli jsme však působili ještě více kompaktněji a výkony všech byli na velmi dobré úrovni. Obranu hostí zlobili všichni ofenzivní hráči. Rychlíci Hodr, Žídek či Jetmar cupovali obranu jak nabroušené vosy. Útočníci Petr Pavlák s Míšou Boštíkem z toho těžili, takže první gól padl po 17. minutách a situace to byla velice zajímavá a málo vídaná. Odražený míč od Míši Boštíka vzlétl do vzduchu jako svíce k volnému Pavlákovi, který však hlavou nejprve netrefil, aby k překvapením všech z hranice desítky zopakoval svůj pokus tentokrát nohou a přeloboval brankáře do šibenice. Ani sám neví jak se toto povedlo. Krásnou střelou se prezentoval Jarda Boštík, ale scházely centimetry. Když už se domací dostali do slibné šance, zasáhl bravurně náš navrátivší brankář Matěj Motyčka. Všude jsme byli dříve a hráli s chutí. Klasického šatnáře uštědřil domácím Pavlák, když si naběhl na precizně zahraný rohový kop a beranidlem nedal golmanovi šanci – 0:2.

Druhý poločas už byl z naší strany horší, ale otevřená vrátka domácí defenzivy jsme se snažili využívat a čas od času také zahrozit. Domácí však začali více držet míč a dostávat se to nadějných situací. Ty jim buď zmařil náš Matěj Motyčka nebo trochu neprofesionální rozhodčí, jenž celé utkání kazil oběma stranám svým “degustačním” alko egem. Pojistku a klid nám mohl zajistit Matěj Hodr, který upaloval sám na domácího brankáře, ale trefil ho pouze do nohou. Nakonec vše zvládl Radim Žídek, kdy po pěkné akci po ose Bohuněk-Jetmar, rozčísnul lajnu a kopl do motorů a překvapil na přední tyči mladého lanškrounského golmana – 0:3.

Zajímavostí k zápasu je čisté konto Matěje Motyčky, který svými povedenými zákroky a jistým výkonem potěšil, naopak druhý brankář Nikolas Hubálek se vrhnul na jiné řemešlo a snaží se prosadit jako útočný sniper. Jeho útočná plachost nezpůsobila výraznější problémy lanškrounské defenzivě, ale pomalu jistě se zde rodí nový “Bombér”. No a na závěr jsem si nechal chabruse na kolena a rezavo-blonďatého lovce salonů Jardu Blažka, jenž svými zkušenými skluzy s pravděpodobností 50 na 50 pobavil především tím, že celý zápas odehrál v kolíkách, přestože polovina hřiště byla jako beton, takže ani Nimesil nepomáhal a jeho kolenní chrupavky následně vrzaly jako roky nemazaný stroj.

Těšíme se na Vás na dalším domácím zápase proti nevyzpytatelnému týmu Kunčiny, který v posledním zápase remizoval s týmem Českých Heřmanic 1:1. Věříme, že i tentokrát budeme plni euforie po závěrečném hvizdu.

Zápas začíná v sobotu 21.5. 2022 v 17:00 hodin.