Muži A | I. B třída 2021/2021 – XX. kolo

SOKOL LIBCHAVY – ČESKÉ HEŘMANICE | 2:4 (pol. 1:3)

Góly: 16. Jetmar Matěj (as. Pavlák Petr), 64. Pavlák Petr (as. Žídek Radim)

Šrom Michael (57. Bohuněk Tomáš) – Musil Jakub (46. Blažek Jaroslav) – Horníček Filip – Flídr Petr

Hodr Matěj  –  Jetmar Matěj – Boštík Jaroslav (86. Ďuriš Daniel)  – Žídek Radim

Boštík Michal – Pavlák Petr (C) (86. Provazník Adam)

Připraveni: Abrahám Matěj, Blažek Jaroslav, Provazník Adam, Ďuriš Daniel, Bohuněk Tomáš, Motyčka Matěj

V sobotu 7.5. 2022 jsme na domácím “špíl place” přivítali lídra tabulky z Českých Heřmanic. Čekal nás tým složený ze zkušených hráčů, kteří v jarní i podzimní části nenašli přemožitele. O to více se naše motivace zhmotnila v jasný cíl. Být prvními, jenž tuto metu pokoří. Do zápasu jsme vstoupili s viditelným zápalem, ale trochu nás zbrzdil zbytečný gól, kdy v 11. minutě náš Nikolas Hubálek špatně vyhodnotil situaci a místo vyboxování prudké střely zvolil lapení takříkajíc “do teplých”. Bohužel to vypadalo, jak kdyby chytal hořlavý meteorit, takže mu míč vypadl z rukou přesně k volnému Pánkovi, který z metru “kumštýřsky” trefil odkrytou klec – 0:1. Naštěstí jsme hned vzápětí srovnali stav, když do výhodné pozice přiťukl Pavlák Matějovi Jetmarovi a ten z vápna poslal nechytatelnou a především přesnou ránu a bylo nám veseleji -1:1. Leč ihned o minutu později se skóre měnilo znovu. V 17. minutě zahrávali hosté roh, který byl z kategorie zbytečných a to se nám bohužel stalo osudné. Hostující Tomáš Jirsák, ostřílený legionář, poslal do vápna takový krucánek, na který si vyskočil Pavlákem hlídaný Kříž a přetočil skóre opět na stranu favorita – 1:2. Před koncem poločasu jsme nejprve a opět zbytečně faulovali na hranici vápna a z heřmanického pokusu snad chybělo 20 čísel od čisté šibenice. Nebrali jsme to jako varování a tak jsme asi za půl minuty udělali další faul na stejném místě a to již byl “bull eye”, když Tomáš Jirsák precizně překopl bezmocnou zeď a nedal šanci ještě bezmocněji plachtícímu Hubálkovi – 1:3.

Do druhého poločasu jsme šli pokáráni leč s vědomím, že náš výkon není nejhorší. Hosté měli sice převahu, ale určitě to neměli v žádném případě jednoduché, jelikož se naše touha místy dostávala do závratných výšin a v určitých pasážích jsme i soupeře začali přehrávat a světe div se, dokázali jsme si nahrát i více jak 3x za sebou. Vrchol blaha přišel po našem rohu, který rozehrál Radim Žídek a naskočil si na něj Petr Pavlák, jenž hlavou poslal přesně pod horní lať a napravil své pochybení z první půle, jelikož v této situaci naopak hostující Kříž neuhlídal Pavláka, takže se docílilo tzv. “Paretova optima”. V této chvíli jsme cítili obrovskou příležitost, kterou však zmrazila další megalomanská hrubka. Na vysoký míč si brousili zuby oba naši stopeři Blažek s Horníčkem, ale jelikož se zjevně domlouvali “Braillovým písmem”, dopadlo to přesně dle starého známého rčení: “když se dva perou, třetí se směje”. Propadlý míč tak přistál přesně k nohám Brychty, jenž s ním pelášil sám na naši bránu a zkušeně vítězství – 2:4.

Sehráli jsme velmi těžký zápas, který nám však ukázal, že když je správný týmový duch a chuť vítězit, obraz hry se zlepší a celkový dojem těší jak nás, tak i diváky. Body jsme v žádném případě neodevzdali snadno, ale opět jsme hloupými chybami darovali soupeři snad všechny branky, což rozhodlo o tom, že České Heřmanice pět kol před koncem odstartovali radostné oslavy postupu do I. A třídy, na které čekali díky koronaviru dlouhé 3 roky. Přejeme jim, ať se jim v nové zkušenosti daří.

My hrajeme nyní v NEDĚLI 15. 5. 2022 v Lanškrouně s tamní rezervou od 16:30. (Pozor změna oproti původnímu rozpisu, kde je psána sobota)!