Muži A | I. B třída 2021/2021 – XVIII. kolo

SOKOL LIBCHAVY – SOKOL BYSTRÉ | 4:2 (pol. 2:0)

Povinnost splněna, ale herně střídavě polojasno.

Góly: 4. Pavlák Petr (as. Musil Jakub), 23. Horníček Filip (as. Hodr Matěj), 65. Pavlák Petr (as. Žídek Radim), 80. Žídek Radim – 89. Sýs Jaroslav, 90. Sýs Jaroslav

Sestava:

Kollert Tomáš

Šrom Michael – Musil Jakub – Horníček Filip – Hájek David

Hodr Matěj (66. Kletečka Martin) – Boštík Michal (87. Diblík Filip) – Boštík Jaroslav  – Žídek Radim

Šrom Marek (61. Provazník Adam)  – Pavlák Petr (C) (85. Abrahám Matěj)

Připraveni: Abrahám Matěj, Diblík Filip, Svatoš Dominik, Kletečka Martin, Provazník Adam, Blažek Jaroslav

Za krásného počasí a před slušnou diváckou návštěvou jsme přivítali soupeře z Bystrého. Tomuto týmu jsme na podzim uštědřili debakl 10:0 a navázat na tento počin jsme chtěli také doma. Naše sestava však pro tento zápas nabrala značných rošád. Z různých důvodů nebyl k dispozici Ďuriš, Jetmar, Flídr, Svoboda, Bohunek, stehenní zránění od tygra šavlozubého doléčoval ještě Jarda Blažek a nebyli přítomni i oba naši brankáři Hubálek s Motyčkou, takže do brány musel zastoupit zkušený „staro-mládenec“ Tomáš Kollert a dorostenci Kletečka, Provazník a Diblík.

Hosté však také povolali brankářskou legendu Dittricha, který i v požehnaném věku předvedl zajímavé zákroky. Naštěstí pro nás se nám však podařilo skórovat hned z první šance již ve 4. minutě. Průnikový nákop za obranu od Kuby Musila zužitkoval Pavlák, který težkotonážní levačkou i s přispěním hostujícího obránce překvapil právě bysterského Dittricha. Naše chuť sílila, ale jak rychle začala, tak rychle opadla a hosté dominovali ve středu hřiště, kde jsme nestíhali chytat ani lelky, takže se nám nedařilo nic a všude jsme byli druzí. Naštěstí se nám opět z ojedinělé šance podařilo zvýšit náskok, kdy se po rohovém kopu dostal míč na malé vápno k osamocenému Filipovi Horníčkovi a ten konečně a také poprvé za dospělé vstřelil svůj první gól – 2:0. O chvíli později mohl stejný hráč navýšit účet zápasu, ale hlavou minul jen o pár centimetrů. Poločas jsme přečkali bez obdržené branky, ale z předvedené hry jsme měli v kabině o čem přemýšlet.

Toto vedení 2:0 už jsme letos zažili několikrát, proto jsme věděli, že si musíme jít pevně za 3 brankou.

Ta nakonec přišla v 65. minutě po krásné souhře dua Žídek – Pavlák. Radim pláchl po levé lajně jak namydlený klouzek a předložil do vápna prudký telegram, na který si naběhl Pavlák a Dittrich si jen šáhl, ale zneškodnit nedokázal – 3:0. V útočné fázi jsme byli velmi nebezpeční a soupeři jsme občas slušně zavářeli.

Krásnou střelou se prezentoval Jarda Boštík, ale veterán Dittrich si zahrál na legendárního Jacka Robinsona a prudkou střelu dokázal v letu vyrazit. Stejně tak při dalším pokusu z rohu, kdy se k dorážce dostal premiant a benjamínek Provazník, jehož premiérový gól zmařil na brankové čáře obránce hostí. Čtvrtý hřebík zatloukl Radim Žídek, když využil své kosmické rychlosti a naboural stoperskou rozehru, která s jeho buldočím attackem absolutně nepočítala a z následné střely „bez koukání“ mířil do tyče a od tyče za čáru, takže nám bylo veseleji – 4:0. Rezultát jsme si pokazili v samotném závěru, kdy jsme opět trestuhodně a trochu již s vidinou naražené bečky, dovolili hostujícímu Sýsovi dva “slepeňáky”, takže to byla trochu kaňka zápasu, která nás však nemusela zas tolik mrzet, jelikož 3 povinné body byly doma a mohli jsme si konečně všici pořádně „zabékat“.

Další zápas odehraje na čarodějnickou sobotu 30.4. 2022 v 16:00 v pekelném stánku v Semaníně.

Bereme velký autobus a potřebujeme ho naplnit našimi “rowdies”. Odjezd od Džbánu ve 14:30

Věříme, že jim naložíme čarodějnickou fatru pár góly a spokojeně si odjedeme upéct špekáčka.

Zveme všechny příznivce na tento, věřme, že zajímavý špíl.