Muži A | I. B třída 2021/2021 – XIV. kolo | Předehrávka

SOKOL LIBCHAVY – SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ B | 7:1 (pol. 3:0)

Snadnější než se čekalo, ale konečně další 3 body na náš účet.

Góly: 13. Daniel Duriš (as. Ráb Richard), 15. Pavlák Petr (as. Ráb Richard), 23. Boštík Jaroslav (as. Ďuriš Daniel), 52. Pavlák Petr (as. Ráb Richard), 63. Pavlák Petr (as. Pešina Jakub), 66. Pavlák Petr (as. Ráb Richard), 69. Blažek Jaroslav z pen. (as. Matěj Jetmar) – 46. Potáček Martin

Sestava:

Motyčka Matěj

David Hájek (57. Šrom Michael) – Blažek Jaroslav (84. ČK) – Horníček Filip – Flídr Petr (75. Svoboda Jakub)

Boštík Jaroslav (83. Abrahám Matěj)  – Jetmar Matěj  – Pešina Jakub  – Ďuriš Daniel (64. Boštík Michal)

Ráb Richard (C)  – Pavlák Petr (69. Martinák Jakub)

Hladoví vlčáci: Abrahám Matěj, Šrom Michael, Šrom Marek, Boštík Michal, Martinák Jakub, Svoboda Jakub, Hubálek Nikolas

Za krásného podzimního počasí s nadržujícím větrem v zádech nebo v čele, v závislosti na směru chůze nebo běhu, jsme zahájili předehrávku jarní části soutěže. Soupeřem nám byl záložní tým Moravské Třebové, se kterým jsme se utkali naposledy ve sváteční den 28. září 2021. S velmi mladým a perspektivním týmem jsme tehdy prohráli na jejich hřišti 3:2. Nyní do “autobusové vísky” zavítal absolutně jiný tým. Konkrétně jen 11 statečných hráčů rozmanitých věkových nuancí. Ať už z jakéhokoliv důvodu, karanténa nebo že hrál současně dorost i áčko, to byla spíše přehlídka legend Slovanu z minulého režimu. Když viděl hostující sestavu náš lodivod Tomáš Abt, bylo hned zjevné, že si chtěl proti svým vrstevníkům také cvrknout, ale dle výkonu z pátečního „báčka“ pro něj „naštěstí“ nezbyl dres, protože jsme byli na poslední zápas takřka kompletní, včetně našeho ryšavého hecíře a reklamního idola všech pivovarů, Kuby Martináka, který si letos šťouchl dva soutěžní duely a oba právě proti Moravské.

Již od prvních minut bylo zřejmé, že věková převaha hostů nemůže stačit na naše sofistikované „mládí“ s obrovskou chutí po vítězství. Dlouho jsme soupeře nepouštěli ani za půlku a naše chuť přinesla ovoce poměrně brzy. V 13. minutě jsme vstřelili náš první gól, kdy do prázdné brány zakončoval Daniel Ďuriš, po krásné přihrávce skrze malým vápnem od Ríši Rába, který započal svoji velkolepou asistenční štaci. Další akci zakončil přesně Petr Pavlák, opět po krásném uvolnění od Ríši Rába. To přineslo potřebný klid a již bylo zřejmé, že tento zápas musíme dovést do vítězného konce. Krásnou pojistku přidal sváteční střelec Jarda Boštík, který dorážel z velkého úhlu, ale vedl si znamenitě, jelikož vymetl snad všechny pavouky v bráně a ještě málem odháčkoval celou síť. Bodejť ne, když měl zapůjčenou pravou střelku od „bývalého“ kanonýra Ríši Rába. Mezi hosty byli vysloužilí fotbalisté, kteří nám své kvality nespočetněkrát ukázali, ale na rychlé přechody už nestačili, takže permanentně odolávali černo-žlutým nájezdníkům a s těžkostí ohrožovali naši branku, avšak snaha jim samozřejmě upřít nelze.

Do druhého poločasu se šlo až moc uvolněně, na což jsme doplatili. Při zbytečném faulu ve 46. minutě rozehrával přímý kop, asi nejzkušenější hráč na place, Martin Potáček, takže jeho brilantní kopací techniku pocítil i náš brankář Matěj Motyčka, když mu projektil prosvištěl mezi větrnými turbulencemi přes zeď jako kometa a zapadl přesně pod břevno – 3:1.

Za dalších 6 minut si však na čtvrthodinový úsek rezervoval velké vápno hostí Petr Pavlák, když nejprve po přesně zahraném rohu od Ríši Rába vsítil hlavou svůj jubilejní 100. gól v soutěžních utkáních v dresu Libchav, aby po chvilce po krásném vysunutí od Kuby Pešiny, obešel i gólmana a vsítil hattrick – 5:1. Prakticky hned posléze předložil Ríša Ráb Pavlákovi další krásnou pobídku, v pořadí již svou 4. v zápase a Pavlák jí nepohrdl a procedil do sítě pro změnu svůj 4. gól v zápase – 6:1. Pak už přepustil místo dalším hladovým vlčákům. Ten nejhladovější byl však náš mistr skluzu Jarda Blažek, jenž se v tomto časově-technickém meziprostoru “ve skluzu” i narodil. A když v 69. minutě zahráli ve vápně hosté rukou po centru Matěje Jetmara, tak právě zmiňovaný stoper Bláža ukořistil loptu k exekuci pokutového kopu. Jelikož poslal míč na druhou stranu, než odhadl mladý moravskotřebovský gólman, tak uzavřel účet sobotního zápasu v poměru 7:1. Několik šancí jsme jako vždy nevyužili. Soupeř se snažil a není pochyb, že proti nám stáli obrovští fotbaloví srdcaři, kteří své fotbalové řemeslo ještě nezapomněli, avšak pro tento duel to již bylo málo. My jsme se radovali jako z každé výhry, avšak nutno dodat, že těch radostí bylo letos méně, než se čekalo. Kaňkou utkání bylo ještě zbytečné vyloučení Jardy Blažka, který po nešetrném skluzu na svoji osobu použil “obranyschopnostní vulgaristické fráze” a předčasně do sprch šli oba kohouti. Fotbalově tedy máme v zimní pauze na čem pracovat, abychom tu bednu přeci jen v červnu dobyli. Chraň Bůh, aby nám to opět někteří vládní aktivisté neuzavřeli, i když zdraví je samozřejmě přednější, ale sportoviště je naše bojiště!

S podzimní sezónou vč. předehrávky se tedy loučíme s tímto resultátem:

Výhry: 6 (Pomezí, Bystré, Lanškroun B, Kunčina, Jaroměřice, Moravská Třebová B)

Prohry: 5 (Jablonné nad Orlicí, České Heřmanice, Moravská Třebová B, Sloupnice, Březová nad Svitavou)

Remízy: 3 (Dobříkov, Semanín, Žichlínek)

Skóre: 48:29